Latvijā
Sabiedrība

Aizturot Grantiņam esot salauzta roka 16

Ekrānšāviņš no youtube.com

Cilvēktiesību aizstāvības grupas “Helsinki-86” izveidotāju Linardu Grantiņu aizturot Liepājā 23. jūlijā, pēc viņa radinieku stāstītā, fiziski esot ietekmējuši Drošības policijas (DP) darbinieki, salaužot viņam roku.

DP L. Grantiņu aizturēja par tās 2012. gadā ierosināto kriminālprocesu pret Grantiņu par darbībām, kas vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu sistēmu. Pērn viņam kā drošības līdzeklis tika noteikts apcietinājums, taču viņš atradās Vācijā, kur apmeties uz dzīvi. Pēdējos gados L. Grantiņš sevi sauc par Latvijas tautas tribunāla priekšsēdētāju un sev netīkamiem cilvēkiem piespriedis augstāko soda mēru, kas tikšot īstenots “pēc taisnības atjaunošanas Latvijā”.

Aktīvista meita Gita Grantiņa pastāstīja, ka DP darbinieki esot izvilinājuši no mājas viņas tēvu un pēc tam tās darbinieki esot viņu brutāli aizturējuši. Latvijā L. Grantiņš ieradies, lai apciemotu savu māti. “Viņu ar viltu izvilināja no mājas. Vispirms izvilināja sievu un tad lūdza pasaukt vīru. Man viņa sieva stāstīja, ka tad viņam DP darbinieki bez brīdinājuma metušies virsū,” stāsta G. Grantiņa, kura piebilst, ka viņas tēvam esot salauzta roka, nobrāzts sāns un atdauzīta viena niere. Pēc viņas vārdiem, aktīvists neesot izrādījis pretestību. Vakar L. Grantiņu Centrālcietumā apmeklējis viņa advokāts Pāvels Rebenoks, kurš stāstīja, ka cietumā pēc aizturēšanas L. Grantiņam veikta medicīniskā apskate un uzņemts rentgenuzņēmums, kurā konstatēts rokas lūzums. P. Rebenoks pieļauj, ka tas darīts, lai aizturēšanas laikā gūtos ievainojumus nevarētu “pierakstīt” cietumsargiem. Pagaidām aizstāvjiem neesot doma celt prasību tiesā par L. Grantiņam nodarīto kaitējumu.

DP vakar “LA” skaidroja, ka aizdomās turamo personu aizturēšana notiek stingrā saskaņā ar likumā noteikto kārtību. “Vienlaikus jāatzīmē, ka aizturēšanas laikā Linards Grantiņš izrādīja fizisku pretošanos un uzbruka DP amatpersonām. Šā iemesla dēļ DP amatpersonas Grantiņa aizturēšanas laikā bija spiestas piemērot samērīgu spēku, no kā Grantiņš guva rokas traumu,” rakstiskā atbildē skaidro DP.

LA.lv