Latvijā
Kriminālziņas

Aizvadīta traģiska diennakts: ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks 16

Foto: LETA

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkā gājis bojā viens cilvēks, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Plkst. 15.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Rigondas gatvi Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divpadsmit stāvu dzīvojamās mājas desmitā stāva dzīvoklī deg mēbeles 15m2 platībā.

Ugunsgrēkā gāja bojā apmēram 69 gadus vecs vīrietis. Ugunsgrēks tika likvidēts plkst. 17.28.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sausā zāle, divas vieglās automašīnas, neapsaimniekota ēka, dārza māja, garāža un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens. Platības ziņā lielākie ugunsgrēki bija izcēlušies Hospitāļu ielā Rīgā, kur divstāvu neapsaimniekotai ēkai dega otrais stāvs un starpstāvu pārsegums 30m2 platībā un Ventspils novada Tārgales pagastā, kur 30m2 platībā dega dārza māja.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji vairākkārt devās palīgā nelaimē nokļuvušiem dzīvniekiem – Preiļu novadā izvilka dubļos iestigušu govi un Rīgā atbrīvoja žoga margās iesprūdušu kaķi, bet Liepājā atbrīvoja dzīvojamās mājas pagrabā iesprūdušu kaķi.

Ugunsdzēsēji kopumā devušies dzēst 17 ugunsgrēkus, no tiem sešus Rīgā, piecus citās pilsētās un sešus novados. VUGD darbinieki veikuši arī 24 glābšanas darbus.

Pagājušajā diennaktī VUGD saņēmis arī trīs maldinošus izsaukumus.

Kopumā šogad ugunsgrēkos gājuši bojā 47 cilvēki.

Saistītie raksti
LA.lv