×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Aizvadītais gads Igaunijas kino industrijai bijis produktīvs

Foto - shutterstock.comFoto - shutterstock.com

2013.gadā Igaunijā iznāca 40 pilnmetrāžas filmas, no kurām desmit bija spēlfilmas, bet vēl 27 bija dokumentālās filmas, liecina Igaunijas Statistikas biroja dati.

Pavisam kaimiņvalstī aizvadītajā gadā iznākušas 235 filmas. Lielākā daļa no tām bija īsfilmas, kas galvenokārt demonstrētas televīzijā.

Kinoteātros tika izrādītas 18 igauņu filmas, no kurām deviņas bija spēlfilmas, septiņas dokumentālās kinolentes, viena animācijas filma un vēl viena, kas neiekļāvās nevienā no iepriekšminētajām kategorijām.

Igaunijas kino industrijai 2013. gads bija auglīgs, lai arī tajā iznācis nedaudz mazāks skaits filmu nekā 2012.gadā, kad apritēja 100 gadi kopš pirmās igauņu kinofilmas iznākšanas.

Tikmēr Igaunijas kinoteātros pārdoti nepilni 2,6 miljoni biļešu.

2013. gadā populārākā igauņu filma bija režisora Ilmara Rāga kinolente “Kertu”, kas uz lielā ekrāna skatīta 42 500 reižu. Tai seko Igaunijas un Gruzijas kopējais projekts “Mandariinid” (“Mandarīni”) un režisora Hardija Volmera filma “Elavad pildid” (“Kā divas ūdens lāses”).

Igauņi neatstāja novārtā arī ārzemju filmas. Kinoteātros vislielāko popularitāti baudīja animācijas filma “Despicable Me 2” (“Nejaukais es 2”), kuru noskatījās gandrīz 97 000 kino apmeklētāju. Iecienīta bija arī bērnu filma “The Croods” (“Krūdi”) ar 62 000 apmeklējumu un asa sižeta kinolente “Fast&Furious 6” (“Ātrs un bez žēlastības 6”), kuru noskatījušies 58 000 igauņu.

Vienas kinoteātra biļetes vidējā cena bija 4,6 eiro. Tā nedaudz palielinājusies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+