×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Aizvadot Ingrīdu Sokolovu (1923 – 2012)


sokolova_52

Latvijas Rakstnieku savienība ar skumjām paziņojusi, ka astoņdesmit deviņu gadu vecumā mirusi rakstniece, literatūras zinātniece Ingrīda Sokolova. Viņa dzimusi 1923. gada 10. augustā Vecaucē, mirusi Rīgā 2012. gada 27. oktobrī. 


 

Rakstnieks Jānis Liepiņš norāda, ka plašajā laukā, kurā Ingrīda Sokolova strādāja, visspilgtākās vērtības ir apcerējumi par Zentu Mauriņu, ko pati literatūras zinātniece vērtēja par svarīgāko daļu savā darba laukā. Otrs Ingrīdai Sokolovai nozīmīgs autors bija Miervaldis Birze. Kā jau rakstniecei, kam augstāko izglītību nācies iegūt Krievijā, izprasts literāru pētījumu lauks viņai bija arī krievu autori. Taču joma, kas lasītājus piesaistīja visvairāk, bija Ingrīdas Sokolovas dedzīga atsaukšanās uz aktuāliem literāriem, mākslas un publicistikas tematiem. Rakstnieces enerģiska rīkošanās literatūras kritikā izraisīja apbrīnu, pat ja kritiķes paudumi reizēm bija pārspīlēti un pārlieku subjektīvi, kā, piemēram, Viļa Lāča nozīmi vērtējot.

Jānis Liepiņš uzsver, ka Ingrīda Sokolova ar misijas apziņu veikusi arī sabiedrisku darbu. Viņas lolojums bija Mūrmuižas tautas universitāte, kas sagādāja kā līksmību, tā gaužas raizes. Vecajā Mūrmuižas kungu mājā izveidotais muzejs lielā mērā ir Ingrīdas Sokolovas sarūpēts. Tur tagad vieta būs arī viņai pašai.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+