×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Aizvainoja, pielīdzinot zīmēšanai…


Gata Šļūkas karikatūraGata Šļūkas karikatūra

Joprojām saņemam mūsu lasītāju telefona zvanus un vēstules, paužot sašutumu par Saeimas lēmumu neatjaunot brīvprātīgu tautības ierakstu pasēs.


 

 

Visur taču tiek daudzināts: ”… neatkarīgi no dzimuma, reliģijas, tautības…” Kā tad ar manām cilvēktiesībām saukties par latvieti? Atvainojiet mani, kas tās par tiesībām, ja tautību nedrīkst pieminēt? ”Saeimas vairākumam” gribu atgādināt Māras Zālītes vēl padomju laikā kādā lugā, kas publicēta ”Karogā”, rakstīto – no tevis melna darva tek uz nākotni… Tas gan bija par dzeršanu, bet, liekas, ka šoreiz derēs.

Rūdolfs Kalvišķis Lēdurgā

 

Izgriezu ”Balsojuma izziņu” no ”LA” un noliku, lai neaizmirstos līdz nākamās Saeimas vēlēšanām. Tad nu gan man un visiem maniem radiem un draugiem būs skaidrs, ko svītrosim no vēlēšanu biļeteniem. Es nevēlos būt kosmopolīts.

A. Ostrovska Tukumā

 

Brežņevs teica, ka ir padomju tauta, bet ka pastāv etniskās atšķirības. Nu redzu, kuri ir īsti latvieši un kuri par tādiem tikai izliekas.

Gunārs Krūmiņš Rīgā

 

Mani ir ļoti apbēdinājis Solvitas Āboltiņas balsojums par tautības ierakstu pasē. Noteikti rūpīgi pārdomāšu, par ko balsot nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Ausma Jurcika Rīgā

Esmu latvietis, dzīvoju Latvijā, šeit bijuši arī visi mani senči, bet – tagad pasē vairs nerakstīs manu tautību?

Žanis Grīnbergs 
Kurzemē

 

Ierosinu Judina kungam neapstāties pie aizlieguma rakstīt pasē tautību. Tagad vēl vajadzētu izstrādāt un pieņemt Saeimā Administratīvo pārkāpumu kodeksa grozījumus, ka cilvēkiem, kuri publiski sevi nosauc par latviešiem, nevis politkorektajā terminā – Latvijas pilsonis, tiek uzlikts administratīvais sods. Un varētu sodīšanu sākt ar atpakaļejošu datumu, lai arī Krišjānis Valdemārs neizsprūk no soda.

Leons Blaus Bauskā

 

Nevaru pārdzīvot atteikšanos no tautības ieraksta pasē. Man, piemēram, nav kauns par tautības rakstīšanu pasē, bet man ir kauns par tādiem latviešu deputātiem kā Āboltiņa, Ābiķis, Zatlers un Zaķis, kas balsoja pret tautības rakstīšanu pasē.

Alfrēds Leja Kazdangā

 

Paldies, ka nopublicējāt to nodevēju sarakstu! Tagad zināsim, ko nākamajās vēlēšanās svītrot ārā. Mēs abi ar sievu esam ļoti dusmīgi par notikušo.

Vilnis Andrejsons Rīgā

 

Man ir kauns par Saeimas balsojumu pret tautībām pasēs. Jāļauj ikvienam cilvēkam lepoties ar savu tautību. Es vēl saprastu, kādēļ Boriss Cilevičs un citi saskaņieši balso pret. Taču kādēļ viņiem pakaļ skrien arī daudzi latvisko partiju deputāti?

Grieta Ore Valmierā

 

Tautība pasēs būtu jāraksta. Arguments, ka tas var radīt neērtības ārzemēs, neiztur nekādu kritiku, jo cilvēks pats var izvēlēties – ierakstīt to vai ne. Tie, kam svarīgi apliecināt savu piederību, varētu rakstīt. Tie, kam bailes, ka ārvalstīs uz robežas pasu kontrolē kaut ko nesapratīs – var nerakstīt.

Marija Krūmiņa Rīgā

 

Paldies, ka esat nopublicējuši balsojumu. Vairāki deputāti manī radīja dziļu vilšanos, it īpaši par Dzintaru Ābiķi un Ati Lejiņu biju pavisam citās domās. Zatlers un viņa komanda, kā arī Āboltiņa un Zaķis mani nemaz nepārsteidza. Judins mani dziļi apvainojis, pielīdzinot latvietību zīmēšanai pasē. Viņa ideja par Latvijas tautu man atgādina padomju gadus, kad mūs audzināja par padomju pilsoņiem.

Guntis Ranka Rīgā

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+