Kultūra
Teātris un kino

Aizved bērnu uz teātri! Nedēļas nogalē – festivāls “Eju meklēt!”0

Publicitātes foto

Skolēnu brīvlaikā, no 15. līdz 18. martam, aizved bērnu uz teātri – VEF Kultūras pilī gan ierastās skatuvēs, gan neierastās spēlēs vietās būs skatāmas astoņas festivāla “Eju meklēt!” izrādes, LA.lv uzzināja VEF Kultūras pilī.

Īpašais viesis festivālā būs Paolo Nani komēdijas teātra izrāde no Dānijas “Saldējuma klauns” – izrāde, kas spēlēta Dānijā, Itālijā, Ķīnā, Japānā, Turcijā, Zviedrijā, Spānijā, Francijā, Brazīlijā, un nu atceļojusi uz Latviju.

15. martā plkst. 12 festivālu atklās laikmetīgās dejas izrāde “Eksperiments ar apskāvienu”. Interaktīva dejas izrāde, kurā skatītājs, ienākot izrādes telpā, tiks aicināts noaut apavus, kā arī kādā brīdī līdzdarboties. Lai atrastu labāko apskāvienu vajadzīgi taču vismaz divi cilvēki!

15. martā plkst. 17 izrāde pusaudžiem – ķiķināmā drāma “Icikēriks” par draudzību, iemīlēšanos un par lietām, kas palīdz pārvarēt grūtības. Izrādes dramaturgs un režisors – Klāvs Knuts Sukurs, galvenos varoņus spēlē Zane Aļļēna un Kristiāns Kareļins, savukārt Vara Klausītāja spēlēto tēlu izrādē neatklāsim. Kas tas ir? Jānāk skatīt pašiem!

16. martā plkst. 10 un 12 izrādi pirmskolas vecuma bērniem (no 3 līdz 6 gadiem) “Patvēruma koki” piedāvā Ingrīdas Oltermanes dejas teātris no Zviedrijas. Dejas izrāde, kur varam piedzīvot dalīšanās priekus kopā ar draugiem un to sajūtu, kas mūs pārņem, kad ar kādu kopā darbojamies, lai radītu ko jaunu, nu piemēram, māju – kādu mums katram bērnībā ir paticis būvēt – no krēsliem, segām un citām lietām. Pēc izrādes paredzētas apmēram 10 minūšu ilgas darbnīciņas skatītājiem kopā ar dejotājiem.

16. martā plkst. 18 zīmējumu teātra izrāde “Mīlība”. Muzikāls, sirsnīgs un tēlains darbs bērniem un pieaugušajiem, kas smalki atklāj cilvēka dzīves svarīgākās un skaistākās nianses. Kā saka režisors Varis Klausītājs: “Pasaule jāsaskata tēlos, lai to labāk izprastu. Par to arī ir šī izrāde!” Komponista Kristaps Pētersons mūziku izpilda pats autors, Oskars Bakanovs un Uģis Krišjānis. Dejo Agate Bankava.

17. martā plkst. 15.30 un plkst. 19.30 Rezeknes teātris “Joriks” spēlēs Ingas Tropas izrādi “Drebošā telts”. Izrādes darbība notiks lielā teltī, kurā tiks aicināti ienākt gan vecāki, gan bērni. Lūgums nākt uz izrādi drēbēs, kuras nav bail sasmērēt, jo izrādes laikā būs jādarbojās ar krāsām!

17. martā plkst. 17 kustību un objektu izrāde “Karavīrs”. Stāsts par vīrišķību ikdienā, nevis karā. Par cilvēka dzīves posmiem no dzimšanas līdz nāvei. Par Dieva dāvanu – zemi, ģimeni, sētu un valsti, kurā mēs dzīvojam. Izrāde ir neverbāla, taču to pavada izrādes aktiera Edgara Lipora komponēta mūzika ar latviešu tautasdziesmu tekstiem. Kā saka izrādes režisore Lilija Lipora: “Lai gan nosaukums ir ass, izrāde ir poētiska un pārlaicīga”.

18. martā plkst. 11 uz Lielās skatuves gandrīz pilnīgā tumsā un ļoti lēnā gaitā risināsies vizuālā teātra izrāde “Gājiens vienalga pašam”. Gan skatītāji, gan mākslinieki atradīsies uz VEF Lielās skatuves. Izrādes mākslinieki – režisors, dramaturgs Edgars Niklasons, Latvijas Kultūras akadēmijas leļļu kursa studentes Elizebete Skrastiņa, Una Eglīte, kā arī mūziķis Viesturs Zandersons par galveno izteiksmes līdzekli ir izvēlējušies īstu mālu. Uz šo izrādi tiek aicināti tie skatītāji, kas nebaidās atrasties tumsā!

18. martā plkst. 16 un 19 festivālu noslēgs izcila režisora un aktiera Paolo Nani komēijas teātra izrāde “Saldējuma klauns” / “Jekkyl on Ice” (Dānija). Džekijs ir saldējuma pārdevējs – apaļa, smieklīga, mīlīga figūra, kas saldējumu pārdod savā īpašajā manierē. Vissvarīgākais Džekijam ir saspēle ar skatītājiem – saldējuma pircējiem. Tā kopīgi tiek radīti joki un uzburti visdažādākie brīnumi. Izrāde, kurā par kopā būšanu varēs priecāties visa ģimene.

Festivāla EJU MEKLĒT! izrādes notiek arī Latvijas leļļu teātrī, Latvijas Kultūras akadēmijas “Zirgu pastā”, Rīgas Teikas vidusskolā, kultūras telpā “3 Māsas”, Dabaszinību skolas pagalmā un koncertzālē “Baltais flīģelis”.

LA.lv