×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
15. jūlijs, 2018
Drukāt

Ilzes Ostrovskas padoms pirms vēlēšanām: Aizver acis un domā par Latviju (33)

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Politoloģe Ilze Ostrovska

Vērtējot Latvijas situāciju pirms 13. Saeimas vēlēšanām, politoloģes Ilzes Ostrovskas politiskais barometrs rāda – situācija Latvijā kļuvusi neprognozējamāka, līdz ar to nestabilāka un cilvēki to jūt. Un pamatoti, ja likumsargs KNAB atkal ķēries pie “šoviem”, latviešu partijas turpina viena otru gremdēt, bet saskaņieši uz vēlēšanām sagrupējušies divos politiskajos spēkos, lai ņemtu varu.

 

Kā vērtējat KNAB neseno “šovu” ar divu Saeimas deputātu aizturēšanu? Priekšnieks Jēkabs Straume, uzsākot darbu, solīja pragmatisku darbu, kurā nebūs teatrālu gājienu.

Tas ir KNAB rokraksts, viņi vienmēr tā ir darījuši. Cilvēkiem Latvijā ir divu veidu prieka avoti – Dziesmu svētki un KNAB aizturēšanas.

Varbūt tas ir arī drauds – ja pārāk leksies, publiski savāksim.

Kādam tas varētu būt brīdinājums, bet ne vairākumam, kam dzīves līmenis nav tāds, lai justos apmierināti. Daudzmaz apmierināti ir ap 20% valstī, bet pārējiem vajag “bagātie arī raud” situāciju. Piemēram, ja aiztur Latvijas Bankas prezidentu Rimšēviču, kurš pēc vidēja cilvēka mēra saņem milzīgu algu – ap padsmit tūkstošiem eiro mēnesī.

Es to sauktu par drāmu, kad kukuļņemšanā apsūdz valsts bankas vadītāju.

Notikušais lielā mērā ir mūsu politiskās elites provinciālisma sekas: nesodāmības apziņa, demonstratīva Visuma valdnieka stāja. Taču lielas apcietināšanas notiek, kad ir aizskartas lielu spēlētāju intereses.

Vai aizturēšanas “šovs” nāks pa labu Artusa Kaimiņa partijai, lai iekļūtu Saeimā?

Tad tam bija jānotiek septembra sākumā un trīs nedēļas viņa ciešanas jānotur publiskajā telpā. Kaimiņa uzdevums ir izspiest no Saeimas Reģionu partiju un ieņemt viņu vietu, taču elektorāts ir pārāk atšķirīgs – kas nu tur tai partijai vispār ir atlicis.

Jaunā Konservatīvā partija (JKP) turpina veco latviešu politiķu paņēmienu – sist vienam otru. Nesen viens no tās līderiem Juris Jurašs uzstājās ar paziņojumu, ka Nacionālās apvienības (NA) vadītāji Raivis Dzintars un Imants Parādnieks no maksātnespēju administratoru mafijas personīgi saņēmuši lielas naudas summas, kas izskatoties pēc prasta kukuļa, taču īsti to nespēja pierādīt. Kas no tā iegūs?

Noteikti tā nebūs JKP. Šis žanrs ir tuvs Kaimiņam, Jurašs nav profesionāls aktieris, lai varētu šādi sekmīgi izpausties un iegūt skatītāju atzinību. Domāju, ka apgalvojumiem varētu būt savs pamats, bet pieņemu, ka viņus apturēja informācijas piegādātāji. Patlaban izskatās, ka abas puses problēmu vienkārši iesaldē.

Nacionāļi apgalvo, ka viņus dauza visvairāk. Galvenais iemesls – savulaik vienīgie nostājušies pret “Saskaņas” ņemšanu valdībā.

Viņus sit pa tām vārīgajām vietām, kuras ministri Rasnačs un Gerhards ir objektīvi radījuši.

Tādu ne mazums ir arī pārējo varas partiju ministriem.

Jā, bet ir kāda atšķirība starp ideju par nāciju, latviešu tautas attīstību un reālo rīcībpolitiku, kura Saeimā un izpildvaras gaiteņos tiek īstenota ar NA līdzdalību. Tā nedod gaidīto rezultātu. Piedevām izskatās, ka nacionālo karogu, kas nacionāļiem pašļucis no rokām, neviens nespēj pacelt.

Jūs viņus pāragri norakstāt…

Nenorakstu, bet viņu politiskā uzvedība izsauc vilšanos un dusmas.

Kāpēc neviens cits neķer pēc nacionālā karoga?

Baidās.

No kā?

Drausmīgāka panta padomju laikā jau nebija kā par nacionālismu. Un tās bailes ir paaudzēs ģenētiski iekodētas.

Ko teiksit par jaunpienācējiem – ne tikai JKP, bet arī apvienību “Attīstībai/Par!”?

“Attīstībai/Par!” uzsver – mēs, jaunie, bet sociālie tīkli ņirgājas, ka viņu līderi vismaz desmit gadus politikā darbojas. Jaunups un kompānija jau sen kā jauni kumeļi stallī dīdījās, cerot uz “Vienotības” vietu.

Vai viņiem var izdoties to ieņemt?

Apvienībai nav pietiekami daudz laika ar sevi iepazīstināt. Vienam no vadītājiem ieteicu, kā vinnēt – lai pierunā Ilzi Viņķeli uz vienu plaši tiražētu teikumu “Ja jūs mani neizsvītrosit no saraksta, tad apņemos, sākot jau ar šo mācību gadu, no 1. līdz 12. klasei nodrošināt, ka zēnu un meiteņu tualetes ir kopīgas!”. Visi metīsies viņu svītrot, bet partija dabūs balsis. Jokā slēpjas dzīves patiesība, jo “Par!” puse iestājas par samudžināto dženderisma* problēmu, pozicionējot dzimumu kā sociālu konstruktu.

Un JKP?

Neteikšu, ka partijai būtu kāda izteikta vēlēšanu kampaņa. Viņi izbīda trīs figūras Jurašu, Strīķi un Bordānu, kas vēlētāju uztverē diezgan lielā mērā ir kontraversālas, un nerunā par diezgan strādatspējīgiem otrā un trešā līmeņa cilvēkiem.

Tā jau ir visu partiju problēma, ka lielākoties izceļ “lokomotīves”.

Vai arī ķeras pie polittehnoloģijas – kā savulaik Stendzenieks ar slaveno zemeni palīdzēja Šleseram, vai ZZS klips ar “Prāta Vētru”, kas uzspēlēja ar Ingrīdu Ūdri novusu un uz sētas novilka zaļu līniju, tā uzraujot augšā viņu vēlēšanu rezultātu. Nepieciešams spēcīgs pārsteigums, kas “iesit pa smadzenēm” un pārliecina un ko medijos izmet īstajā brīdī pirms vēlēšanām. Visām jaunajām partijām tāds būtu vajadzīgs…

Kā apstrādāt vēlētāja prātu…

Ja tas nenotiks, partijas izkārtosies, kā tas redzams SKDS aptaujā.

Kādas ir “Jaunās Vienotības” izredzes?

Atkarībā no pārējo partiju kļūdām. Ja tās pieļaus ļoti lielas kļūdas, daudzi metīsies atpakaļ pie “Vienotības”. Par viņiem varētu nobalsot lielpilsētu un mazpilsētu latviešu inteliģence, kurai nav stingras piesaistes ZZS.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) partiju batālijās maz parādās. Vai palīdz Lemberga garā ēna?

Jā, visiem bail no Lemberga. Situācija mainītos, ja Lembergu notiesātu uz 25 gadiem cietumā, bet tas ir nereāli. Atsevišķu novadu elite Lemberga stingrā kontrolē ir gluži kā sacementēta ar ZZS.

Viņu var saukt par ZZS sargeņģeli…

Pat neskatoties uz to, ka reižu pa reizēm parādās raksti, ka apkārt viņam cilvēki mirst dīvainos apstākļos. Ar to pilnīgi pietiek. Visi grib dzīvot. Arī žurnālisti un tiesneši.

Kā “tulkot” Valsts prezidenta izteikumu par “Saskaņu”, pieļaujot, ka arī pēc šīm vēlēšanām tā neiekļūs valdībā?

Vēlēšanas pat mazās valstīs nav tikai šo valstu jautājums. Īpaši, ja līdz galam nav nokārtoti sensitīvie banku jautājumi ar ABLV un nacionālās bankas vadību. Viss lielā mērā ir saistīts ar ģeopolitiskajiem un naudas plūsmas procesiem, kur Latvija ir tikai instruments.

Jebkurš vārds, kas nāk no valsts pirmās personas mutes, vienmēr ir kāda zīme. Izņemot gadījumus, kad cilvēkam grūti sakārtot vārdus vienā teikumā – tāda pieredze mums arī ir bijusi.

“Saskaņa” un Ušakovs sparīgi krāsojas Eiropas sociāldemokrātu krāsās, vervē latviešus, tai skaitā arī baptistu mācītāju, tiesa, ar pēdējo sanāca izgāšanās.

Izvirzīt krievu vēlētājam kā prezidenta kandidātu latviešu baptistu mācītāju – garām! Ušakovs viņu uztverē uzvedas kā nojūdzies un no šī projekta vajadzēja atteikties. Izgāzās noīrētie amerikāņu polittehnologi, kuri acīmredzot nav spējīgi saprast Latvijas krievus.

Jautājums, vai “Saskaņa” ir sociāldemokrātiska, vairāk ir par ticību nevis ideoloģiju. Ja nopietni, tam nav nekādas nozīmes, kā viņi sevi nosauc, jo no tā nekas nemainās.

“Saskaņas” neveiksme ir citu iespēja?

Tā ir iespēja Latvijas Krievu savienībai (LKS). Ja vēlēšanās viņi dabū piecus procentus, tad kaut ko saņems klāt no mūsu latviešu “miskastes” balsīm – tām, ko saņem par partijām, kas neiekļūst Saeimā.

Ja LKS nonāk Saeimā, viņi balsojumos savienosies ar “Saskaņu”. Tā ir viņu polittehnoloģija. Visu laiku bija jautājums, kāpēc saskalda krievu elektorātu? Lai šādā veidā sasniegtu lielāku procentu. Piedevām, ja “Saskaņai” izdosies “pārliecināt” kādas no latviešu partijām atbalstīt viņus balsojumos, tad par visiem kopā var aizvilkt līdz 66% un jautājumi par otru valsts valodu un vispārēju pilsonību sakārtosies ļoti ātri. Vai ievērojāt, ka latviešu partijas uzsver, ka neies ar viņiem koalīcijā, bet par līdzdalību balsojumos – klusē?

Tas ir lielāks drauds kā vēl nekad līdz šim?

Vispār – jā. Situācija kļuvusi neprognozējamāka un līdz ar to nestabilāka, tāpēc cilvēki ir diezgan nervozi, jo jūt, ka kaut kas nav tā kā vajag. Pretošanās spars spilgti izpaudās Dziesmu svētkos, bet rīcībai jābūt 6. oktobrī.

Latviskajām partijām vajadzētu būt gudrākai taktikai, ja domā par savu valsti.

Mums vajadzēja izdarīt to, ko “Saskaņa” paveica pirms 12 gadiem. Konsolidēt vēlētājus uz vienu vai divām lielām un spēcīgām partijām un apvienot politiskos spēkus vienā sarakstā. Spēt pārkāpt sev pāri un piedāvāt, par ko balsot – tas ir ideālais un patiesībā arī vienīgais variants, lai nenonāktu līdz traģiskai situācijai.

Ko darīt vēlētājam?

Kad princim Čārlzam vajadzēja precēties ar Diānu, bija skaidrs, ka no laulībām nekas labs nav gaidāms. Ar savām bažām viņš vērsās pie ģimenes, taču monarhijai bija nepieciešams turpinājums un neviens sarunās neielaidās. Vienīgi viņa māsa Anna deva padomu – aizver acis un domā par Angliju.

Mums tas nozīmē – piedalīties procesā, pat neskatoties uz katras partijas trūkumiem, un balsot, liekot uzsvaru uz domu par Latviju.

 

* Dženderisms – dzimumu līdztiesības ideoloģija, kuras pamatā ir postulāts, ka dzimums ir nevis bioloģiski nosacīta jeb iedzimta cilvēka pazīme, bet gan sociāls konstrukts, kuru cilvēkam savas dzīves laikā ir tiesības brīvi izvēlēties un mainīt.

 

MV4info_12_7

 

Pievienot komentāru

Komentāri (33)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. sociāli atstumtais Atbildēt

  visādā ziņā , docētājas cienīga intervija … kad nav ko teikt ! Šveikam arī no … domām vien , no domām vien … tkai ar to starpību , ka mums latviešiem – ar domām vien nekas nebūs !
  Vēl jau paliek tas , ka Finka pareģojums – nav atcelts ! Potences jau mums ir , tas ir Dziesmu un Deju svētku fenomens , tur mēs spējam vienoties , bet s a v u valsti mēs pametam noziedzniekiem , blēžiem un zagļiem izputināšanai , bet tie kuri šo to saprot no dzīves , to pamet pavisam …un atpakaļ nebrauks ! pagaidām viss ir pa vecam ; pūķis ir viens Latviešiem ir vajadzīgs pilnīgi cits pārvaldības modelis ! Šitā brāļi dzīvodami neziņā aiziesim … !

 3. Tikai psiholoģija Atbildēt

  Ja zog, tad labāk lai jau krievi. Tāpēc ari latvieši balso par SC. Jo šķiet, ka politiķu kuri nezog vienkārši nav.

 4. Man nav saprotams, kā latvieši var balsot par kremļa jau labu laiku atpakaļ izvirzīta indivīda vadītu partiju.
  Vai tiešām viņi grib, lai Latvija tiktu pārvaldīta tādām pašām krievu metodēm kā Rīga?
  Vai tiešām viņi grib, lai viss atkal noritētu krievu valodā? Jau tā okupanti, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušie un viņu pēcteči izliekas, ka nesaprot latviešu valodu? Nerunājot nemaz par to, ka nav atmetuši savās muhosranskās pastāvošās kultūras izpausmes ikdienā.
  Vai tiešām viņi nespēj saskatīt visās Saskaņas izdarībās to, ka no sociāldemokrātiem tur nav ne vēsts. Džipu sociāldemokrāija, tas arī viss.
  Vai 50 okupācijas gados ieprogrammētā “mīlestība un cieņa” pret okupantiem vēl joprojām dzīva vai pārmantota no vecākiem vai vecvecākiem, kuri to laiku pirmām kārtām saista ar savas jaunības laiku?
  Interesanti būtu uzzināt.

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

   ;)))))))))

   “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =====

   Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.”

   Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

   Savukārt, kā zināms: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

   Tāpēc, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.” 😉

   =====

   Mediju ziņa (2010. gads): Šīs pašreizējās Latvijas valsts sabiedrības zināmā daļā savulaik populārajam “banānpolitiķim” Joahimam Zīgeristam latvieši bija lieliski izmēģinājumu trusīši – apbrīnojami vientiesīgu “vēlētāju” elektorāts, kas ir tik pat vienkārši, cik lēti apčakarējams. Kad Zīgeristam šāda izklaide kļuva garlaicīga, viņš no Latvijas aizdevās uz savu etnisko “fāterlandi”, bet – pa lēto apčakarējamais, ar neticami “īsu” atmiņu apskādētais, uz polittehnologu pasviestajiem “plikajiem āķiem” uzķerties un jau kuro reizi “vecajam grābeklim uzkāpt” joprojām gatavais šīs valsts “apzinīgo vēlētāju” elektorāts gan nekur nav pazudis…
   —–
   .
   Vecā Grābekļa ‘hīts’.
   ( Iz “O.M.© arChīva” )
   .
   Ņirdz ATKAL Vecais Grābeklis:
   “Tas, kurš man vienreiz uzkāpis ~
   Kaut ‘smagi bietē norāvies’,
   Kā muļķis vēlreiz meklēt skries!…”

   Kad aizmirsts iepriekšējais puns ~
   Kā plika kaula alkstošs suns,
   Sāk grābekļkāpējs ošņāties,
   Kur ATKAL ‘bietē atrauties’:
   Ar ZOMBĒJUMU saskaņā ~
   Skries “patrEJota apziņā”,
   ‘Ņemt “urnu talkā” dalību’,
   Par “svaigu” pases zīmogu.
   (Pa ceļam – badīgs “ēsmu” rīs,
   Ko ‘SILES biedri’ pasviedīs,
   Uz plikiem āķiem uzspraustu ~
   Tas “nospēlē uz publiku”…)
   .
   Jo – ATKAL šim ir ‘ieborēts’:
   “”valsts” ‘rullēs’, ja būs “novēlēts”,
   Par “mazāko no ļaunumiem” ~
   Tiks “pareizie” pie mandātiem!
   (JEBKURA “izvēle” MUMS der,
   Jo – tikai MUĻĶIS VELTI CER,
   Ka “vēlēšanu” FARSS, jebkāds,
   Var “izšķirt, kāds būs rezultāts”…)
   TAD Muļķu Zeme ATKAL “plauks”!!!…”
   (Bet “vaukšķis” – “ilgtspējīgi” kauks,
   Ka – ATKAL “uzkāpts grābeklim”,
   Un puns – vēl lielāks, kā līdz šim…)

   Lūr Vecais Grābeklis uz tiem,
   Kam patīk (?!) palikt VIENTIEŠIEM,
   (Dēļ aumež ĪSĀS atmiņas):
   “Ko – ATKAL ‘blieziens’ kārojas?…”
   .
   “Jauns” Grābeklis? Bet – vecs šim ‘hīts’:
   “Par maz (VĒL!?…) jūties ‘apdauzīts’?
   Kāp VĒLREIZ virsū, ‘nerausties’ ~
   Prieks MUĻĶIM pierē “piešauties”!…”

   =====

   ‘ANNO’ ~ 07.2006. / (…) 05.2017. (neilgi pirms kārtējā “vēlēšanu” FARSA)
   .
   oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [ CENZĒTS ]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu biogaļas izstrādājumu zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. Un rezumējums – es iešu balsot par SC! Varat uz mani neriet, neapsaukāties un nesiekaloties! Domāju, ka tādu kā es būs ļoti daudz, lai ko nopirktie reitingi rādītu. Ne katrs atzīsies, jo negrib tikt nogānīts un izņirgts, saukāts par vatņiku, kremlinu utt, jūs jau paši zināt visus mīļos vārdiņus, kādos tiek saukāti SC atbalstītāji. Bet – es to darīšu, un iepūtiet man vienā vietā, ojāri, helēnas un tamlīdzīgie!

  • nu bet kas tev liedz? Atbildēt

   Balso!Ja tev liekas,ka Vadošajās aprindās ir par maz alkatības,korupcijas,laupīšanas un bezatbildības.Par to neviens nešaubās,ka tautā ir daudz dīvaiņu.kam tas viss liekas normāli un kas grib valsti iznīcināt pilnīgi un galīgi.Balso vesels,bet nav nekādas vajadzības to anonīmi publiski paziņot.

  • Vai nu mazums dīvainīšu ir arī starp itkā latviešiem. Balso par banāniem, par to, lai Saeimā būtu jautri,, par cilvēkiem, kuriem sapnis ir atgriezt Latviju zem krievu kroplā ērgļa par ļaudīm ,kas paši zog, bet ļauj jau arī citiem zagt un pēc tam paši brīnās ko savēlējuši, kāpēc lietas nevirzās uz priekšu un dzīve tik gliemežgaitā kustas uz priekšu. Paldies par laipno priekšlikumu,, bet gan jau tas SC pēc vēlēšanām Jums to labāk izdarīs un vēlams lai Jūs aizpūš labi tālu uz austrumiem.

  • Bet tu jau arī esi kremlins, viss pareizi – tā ir fakta konstatācija nevis apsaukāšanās. P.S. Interesanti ar ko tevi viņi “paņēma”? Ar lamāšanos, deguna slaucīšanu Latvijas karogā, vai veco, labo korupciju austrumu stilā?

 6. Tikai ar vaļējām acīm un skaidru pārliecību par Latvijas nākotni varam pat jāsaka drīkstam iet balsot un nekā citādi. Mums jāredz kuri ir tie, kas slepus velk mūs atpakaļ krievu jūgā, kuri cenšas pazemot mūsu valsti starptautiskā līmenī un pieprasīt atklāt visu deputātu kandidātu saistību ar čekas maisiem. Ne jau NA nosaka valsts virzību, jo mēs piešķiram viņiem pārāk mazu mandātu un gtad nav ko uzmest lūpu. Paši vien nedomājam ar galvu.

 7. Vēl ir iespējams protesta balsojums, kura apjomu un beigu rezultātu šobrīd ir neiespējami prognozēt. Manuprāt, šāda situācija ir visticamākā.

 8. RSU īpašaios viedoklis par ZZS iefiltrēšanu, lai taču tā naudas straume uz RSU ne uz mirkli neapsīktu no Veselības ministrijas apcirkņiem

 9. Ļoti liela daļa vēlētāju dzīvo ar filozofiju: Ja man būtu iespēja, es arī zagtu. Tas arī izskaidro visu, kāpēc ir tādi vēlēšanu rezultāti. Godīgi politiķi nav cieņā…

 10. Pēteris Apinis: Vai jauno Veselības ministrijas politiku var saukt par parasto fašismu?
  (..)
  Jebkuram iedzīvotāju dalījumam pēc nemedicīniskām pazīmēm, kas nosaka veselības aprūpes pieejamību un kas var izraisīt nāvi vai smagus veselības traucējumus, ir fašistisma pazīmes.
  Atkārtošos- valstij ir pietiekami daudz resursu un veidu iekasēt nodokļus, bet šis uzdevums nav jāveic par cilvēka dzīvības vai veselības cenu.
  Piezīme. Šī raksta autors vēlēšanās nepiedalīsies.

 11. Ir tāda solodziesma Atbildēt

  Aizver actiņas un SMAIDI

 12. Jā gan no iekodētās nacionālisma birkas latvieši bēg kā velns no krusta,bet lielākais lāsts boļševiku laikos bija apzīmējums ,, buržuāziskais nacionālisms,, kas nāca no krievu propogandistu mutes,bet laiks iet un tikumi mainās,tagad ,,varenā,, Krievija pati kļuvusi buržuāziska .
  Arī paši latvieši mainās ,kļuvuši tikai kašķīgāki un nekādi dziesmu svētki tur nevar līdzēt.

 13. Ostrovskas kundze ir viena no nedaudzām kompetentām personām -BET -Dziesmu svētki stipri atgādina Hitleriskās Vācijas lāpu gājienus vai PSRS jaunatnes un studentu festivālus , tāpēc izraisa vieglu smaidu KNAB nav vērts pat iztirzāt – tā nav organizācija kas cīnās ar likumpārkāpumiem. Partiju programmas var uzspraust atejā uz naglas – neviens tās netaisās pildīt

  • Tas gan vareni,ka mūsu vidū vēl ir vīrs,kurš ir dzīvojis “Hitleriskajā” Vācijā un mūsu Dziesmu svētki viņam to atgādina.

  • Latviskajām partijām ir jāveido vaiņags. Tāds, ko nevar saplēst. Tāds bija Dziesmusvētkos un tāds būs vēlēšanās. Tikai pirdiens sēdēs mājās pie tv. Visi dosies vēlēt. Dziesmusvētki parādīja, ka vienotā balsī un darbā ir spēks. Galu galā, 9. maijā soļo pretvalstiskā ierindā, bet Dziesmusvētkos izsaka savas tautas vēlmi – dzīvot brīvā zemē. Vēlēšanas ir vienīgais veids, kā būt brīviem.

   • Bet ejot vēlēt, tu nākošajā dienā saņem spļāvienu sejā, jo var izrādīties, ka atkal esi kļuvis par noziedznieku, kurš par nepareizo partiju nobalsojis. Varbūt vajag tādu vēlēšanu likumu, kas nepieļauj, ka nebalsojušo balsis tiek atdotas tikai riebīgajai Saskaņai? Vienkārši- deputātiem strādāt tā, ka uz Saskaņu vēlētāji neskatās. Es gribēju teikt, ka deputāti tomēr varētu nest atbildību par priekšvēlēšanu soliju izpildi. Ja godīgi, tad esmu gatavs saderēt, ka pirmais bļāviens pēcvēlēšanu rītā būs-ATKAL NEPAREIZOS MULĶU TAUTA IZVĒLĒJUSIES. Saderam!!!

   • brīvības sajūtu sen zaudējis letiņš Atbildēt

    Vai tu, Helēna, redzi kaut vienu, kura dēļ vērts celt pēcpusi no dīvāna un iet šo ievēlēt? Ja redzi, tad, visticamāk, tas ir kāds tavs radagabals, maizestēvs vai brūtgāns, taču NOSPIEDOŠA VAIRĀKUMA uztverē siles kandidātu sarakstos minētie ir vien merkantīlu salašņu bars …

    • Jā, redzu. Saeimā ir arī normāli cilvēki. Jaunajos sarakstos tāpēc arī dīvainas izskatās dažas figūras, kas iedomājušās, ka valsti vadīt ir kamerā pozēt. Reāli politiķis par personību veidojas, ja pats ir vismaz 80% patriots. Kas traucē piecām partijām apvienoties? Kā var tautiskus rakstus izveidot, bet nevar ieraudzīt, cik muļķīgi savā starpā kašķējas līdzīgu partiju cilvēki?. Labais ir jāattīsta un viss. Latvija maza, partijām jābūt dažām un stabilām. Tas arī ir vaiņags, ko nedrīkst izārdīt. Ja jau letiņš zaudē dūšu, tad tik jātaisās uz miršanu. Dziesmusvētku dalībnieki, skatītāji, tas ir milzīgs tautas spēks, tikai jāvēlē, nevis jākunkst.

 14. “Neteikšu, ka partijai būtu kāda izteikta vēlēšanu kampaņa. Viņi izbīda trīs figūras Jurašu, Strīķi un Bordānu, kas vēlētāju uztverē diezgan lielā mērā ir kontraversālas, un nerunā par diezgan strādatspējīgiem otrā un trešā līmeņa cilvēkiem.”
  Vai jūs, JKP, vienreiz nāksiet pie prāta? Jums taču daudz pieredzējušu, gudru cilvēku. Kāpēc neieklausāties viņu padomos?

 15. Acis plati vaļā, skaidru prātu, lai neļautu “pārnacionālo interešu apkalpotājiem” (I.Kalniņš) piesārņot apziņu ar dažādiem surogātiem un “stikla krellītēm” kā auseklīšu revoļūcijas laikos. Lai viņi turpina vāvuļo par “demokrātiju”, “brīvām vēlēšanām” utt., utjp., bet kamēr čekas maisi nav atvērti, tikmēr rezultāts vienmēr neizbēgami par labu “tautas draugiem”.

  • Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

   ;)))))))))

   “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

   “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
   / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

   =====

   Ir sacīts: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.”

   Ir sacīts: “Šajā Dieva pasaulē kopumā un, īpaši jau, ar mums pašiem notiek TIKAI un VIENĪGI tas, ko mēs PAŠI pieļaujam. Inerti truli noskatoties, nožēlojami gļēvi “klusējot lupatiņā”, vai pat apzināti uz to “parakstoties” un +/- “aktīvi ņemot dalību” – nav būtiskas atšķirības.” 😉

   =====

   Mediju ziņa: “Ņemt dalību” šīs valsts kārtējās “vēlēšanās” un “izpildīt pilsoņa pienākumu, izdarot pareizo izvēli atdot savu balsi par mazāko ļaunumu” esot “gatavi nedaudz vairāk par pusi balsstiesīgo vēlētāju, kas atkal ir par vairākiem procentiem mazāk, nekā pirms iepriekšējām vēlēšanām”, liecinot “socioloģisko pētījumu firmas SKDS” un A. Cimdara “ilgtspējīgi” vadītās šīs valsts “centrālās vēlēšanu komisijas” (CVK) funkcionāru “kopīgi veiktais pētījums”. Kā galvenos iemeslus “vēlēšanu” vienaldzīgai IGNORĒŠANAI vai demonstratīvam BOIKOTAM šīs valsts pilsoņi esot “minējuši neuzticību partijām, kā arī nespēju izšķirties, par ko atdot savu balsi”…
   ——-

   “Iesim “balsot”, bāleliņi!!!…”
   ( Iz “O.M.© arChīva” )
   .
   Iesim “balsot vēlēšanās” ~
   Pastulbi (dēļ ZOMBĒŠANAS),
   Vientieši (pēc “shēmojuma”),
   “Cerīgi” (PIRMS “balsojuma”):

   Iesim “balsot”, VIENTIESĪŠI ~
   Lai pēc SILES “shēmas”, ‘glīši’,
   Apšmaukt var ar “skaitīšanām”,
   Tos, kas VĒL (?!) tic “vēlēšanām”.
   .
   Iesim “balsot”, “reņģēdāji” ~
   Lai var ‘SILES bradātāji’,
   “mandātus” bāzt ķešās jaunus,
   Kas ļauj “vepriem” ‘apjāt’ “aunus”.
   .
   Iesim “balsot”, par šo “valsti”! ~
   Lai var MUĻĶU zemes balsti,
   “Maizes kartes” ‘atsvaidzināt’,
   Kas ļauj “vaukšķus” ‘izdi#sināt’.
   .
   Iesim “balsot” – lai krīt urnā,
   “Indulgence” ‘SILES purnam’,
   Kurš bez tās būs “pliks kā žurka”,
   Ja ne – ‘būrī tupošs urka’.
   .
   Iesim “balsot” un – par spīti,
   Tam, ka ‘biedri’ “gandarīti,
   Saņems atbalstu no Tautas” ~
   Plikas “apcirptas” un kautas.
   .
   Tam par spīti, ka – muks trimdā,
   Slaukot asariņas cimdā,
   Jau šai ziemā tie, kas ”vēlēs” ~
   “Vilšanās dēļ kožot mēlēs”.
   .
   Tam par spīti, ka – “valsts” stutes,
   Kas, daudz solot, “vārsta mutes”,
   Ņirdzot ‘vērs (daudz platāk) žaunas’,
   Taustot ‘SILES šeines’ jaunas.

   Tam par spīti, ka – “uz āķiem,
   Ēsmu (vecu) sprauž” priekš ‘pāķiem’,
   “Rietum-širmja” fanu grupa ~
   ‘Meibī’ – “balsos” Tauta “glupa”.
   .
   Tam par spīti, ka – LIEK “vēlēt”,
   Tie, kas sāk “uz jūtām spēlēt”,
   “PatrEJotiem” šajā “valstī” ~
   Cerot ‘sakasīt’ SEV “balsis”.
   .
   Tam par spīti, ka – no Trubas,
   Hūtes “stipendijas”, ‘gubām’,
   ‘Šķūrē “partorgiem” uz SILI,
   Kur ‘rij’ “zaļie” ( ‘sarkan-zili’ ).
   .
   Tam par spīti, ka – stumj ‘pāķi’,
   “suņu būdas” ‘fiškas brāķi’,
   Rīties SILES rukšķu barā ~
   KLAUNU trūkstot šīs “valsts” varā…
   .
   Tam par spīti, ka – no ‘mentiem’,
   “Deportētiem”… (‘ekskrementiem’),
   SILES “konservus” ‘rīt’ gribas,
   Kaut – vairs ‘stroķis’ nespiež ribas.
   .
   Tam par spīti, ka – no ‘skapja’,
   “p!darsexa” sviedros slapji,
   Izsmird “marginālu” draņķi,
   SILI vērst “PAR!” ‘prrrAIDA’ zaņķi.
   .
   Tam par spīti, ka – pat Sirdi,
   Piesmej cūklopi, kas smirdot,
   Lien pie SILES treknā gala,
   ‘Sugas biedrus’ grūžot malā.
   .
   Tam par spīti, ka – “no Marsa”,
   “Desantēts” priekš urnu FARSA,
   Teļš – pie SILES uzēst rumpi,
   Lobējot (SEV) “piķa pumpi”.
   .
   Tam par spīti, ka – gar stūriem,
   Primāti no ZOO-būriem,
   Lien pie SILES audzēt taukus,
   Solot MUĻĶIEM “laikus jaukus”.
   .
   Tam par spīti, ka – sāk ‘bimbāt’,
   Jūtot, ka ‘iet “shēma” dimbā’,
   “Buldozers” ar “gāzi grīdā” ~
   “Balsis” ‘spiež’ no “plikadīdām”…
   .
   Tam par spīti, ka – sauc “vēlēt”,
   ‘SILES biedri’ “kremļa mēlē” ~
   Solot “pad(u)mjlaikus” jaunus,
   Kur pēc “ukaziem” cirpt “aunus”.
   .
   Tam par spīti, ka – ‘dīc’ “vaukšķiem”,
   “Balsis” tie, kas “shēmu” ‘taukšķiem’,
   Plāno ‘piestiķēt’ klāt varu ~
   “Bizness” prasot “polit-svaru”.

   Iesim, bāleliņi, “balsot”,
   Rīgā, Zilupē un Talsos,
   Lielstāvgrūžos, Mazp(!)sānos ~
   Tā, kā “shēmots” SILES plānos:
   .
   Būs mums ATKAL četrus gadus,
   Satikt draugus KAUNS un radus,
   Kas šo “spēli vienos vārtos”,
   Vairs kā MUĻĶI neatkārtos.
   .
   Būs mums ATKAL “prieks” par “valsti”,
   Ko, KĀ IEPRIEKŠ, ”siles balsti”,
   ‘Drāzīs’, par tiem ņirdzot skaļi,
   Kas šiem PALĪDZ “dzīvot zaļi”.
   .
   Būs mums ATKAL “vadzī zobi”,
   Siksnās – ATKAL jauni “robi”:
   Lai drūp ATKAL un – bez gala,
   Rukšķiem zobos SILES mala…

   Iesim “vēlēt”, Bāleliņi ~
   NOZOMBĒTI nabadziņi,
   MUĻĶU zemes “valstī” ‘jāti’,
   “Urnu FARSOS” ‘izcūkāti’…

   =====

   ‘ANNO’ ~ 09.2006. / (…) 07.2018. (neilgi pirms kārtējā “vēlēšanu” FARSA)
   .
   oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
   [ CENZĒTS ]
   u.c.

   MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu biogaļas izstrādājumu zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

   P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 16. Ļoti saskan ar manām bažām un cerībām. Latvija ir Latvija tikai barikādēs un Dziesmusvētkos. Lietojam galvas, bāliņi!
  Tai naudīgu iekšzemes vai ārvalstu grupējumu kā tautas pārstāvju kā ievēlēšanai ir jādara gals

 17. Ļoti saskan ar manām bažām un cerībām. Latvija ir Latvija tikai barikādēs un Dziesmusvētkos. Lietojam galvas, bāliņi!
  Tai naudīgu iekšzemes vai ārvalstu grupējumu pārstāvju kā tautas ievēlēšanai ir jādara gals

 18. Izklausījās, Ostrovska zemtekstā vēsta tā – nesaku ne par vienu partiju ne melnu, ne baltu, tikai … par NA gan l Jurašam varētu būt taisīnba par to kukuļņemšanu, un ka lai vai kā, bet NA neko labu nav paveikuši un vispār …
  Vai Ostrovska neizmanto vecās VDK ideoloģiskās metodes puspatieīsbu, pat 3/4 patiesības, lai iepilinātu savus melus?

  • Njā, kāpēc pasviest pēc tam nepierādāmus melus tā kā skaidrs, bet kāpēc paust patiesību, lai pēc tam nobremzētu ar piesauktajiem pierādījumiem, kā tas noticis Ostrovskasprāt, galīgi nav saprotams.

Draugiem Facebook Twitter Google+