×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Aizvien vairāk Krievijas iedzīvotāju grib būt Igaunijas pilsoņi

Foto - AFPFoto - AFP

Aizvien vairāk Krievijas pilsoņu meklē savas igauņu saknes, lai iegūtu Igaunijas pilsonību un līdz ar to tiesības dzīvot jebkur Eiropas Savienībā un bez vīzas ceļot uz ASV.

Igaunijas vēstniecība Maskavā, ģenerālkonsulāts Sanktpēterburgā un konsulāts Pleskavā 2011. gada laikā izsniedza 2066 Igaunijas pases, no kā aptuveni puse izdota jaunajiem pilsoņiem. Tas ir pēdējos gados lielākais izsniegto pasu skaits.

Daži eksperti norāda, ka galvenais Igaunijas pilsoņa pases pievilcības faktors ir pieeja ES un ASV. To apliecina arī pēdējā laikā aizturēti krāpnieki, tostarp pagājušā gadā Krievijā aizturētie noziedznieki, kas piedāvāja Igaunijas, Latvijas vai Lietuvas pilsonību par 20 000-70 000 eiro (14 056-49 196 latiem).

Krievijā ir tūkstošiem cilvēku, kas var pretendēt uz Igaunijas pilsonību un kuriem nebūtu jākārto valodas pārbaudījums, kā arī daudzi cilvēki, kas dzīvo Igaunijā vai pat ir atteikušies no savas Krievijas pilsonības. Vienīgais, kas ir nepieciešams, ir dokumenti, kas apliecina, ka līdz 1940. gada 16. jūnijam viens no personas vecākiem bijis Igaunijas pilsonis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+