×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. augusts, 2012
Drukāt

Ājurvēdiskais šampanietis

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

Ilze Selecka ir ājurvēdas un jogas centra Triguna veselības konsultante un jogas skolotāja. 33 gadu vecumā viņai nācās pieņemt, ka pašas veselības stāvoklis atbilst teju astoņdesmitgadīgas večiņas organisma nolietojumam. Mocīja pastāvīgas muguras sāpes, gremošanas problēmas, regulāras saaukstēšanās slimības. Šī situācija sen pieder pagātnei, taču Ilze joprojām izmanto ājurvēdisko šampanieti.

 

Veselības spēcināšanai. Dara tā

* Svaigu avota ūdeni ielej katliņā un, neuzliekot vāku, uzvāra, tad nogriež uguni mazāku un ļauj šķidrumam tvaikot līdz vēlamā daudzuma sasniegšanai. Katram ķermeņa konstitūcijas tipam tas ir atšķirīgs (sava tipa noskaidrošanai var veikt testu www.triguna.lv).

Vātas ūdens – pusotra litra avota ūdens vāra, līdz palicis viens litrs. Lieto pret kaitēm, ko izraisa vātas (gaisa, ētera) nesabalansētība organismā. Tā var izpausties kā pastāvīgs stress, ādas un gļotādas sausums, vēdera uzpūšanās, gremošanas traucējumi. Labi palīdz arī saaukstēšanas slimību sākumposmā.

Pītas ūdens – divi litri avota ūdens tiek vārīti līdz viena litra tilpumam. Tas palīdz mazināt iekaisumu, normalizēt ķermeņa temperatūru, regulēt vielmaiņu.

Kaphas ūdens – divus litrus ūdens novāra līdz 700 mililitriem. Tas mazina ieilgušu klepu un tūsku, palīdz astmas un koliku gadījumā.

* Novārīto ūdeni karstu lej termosā un visas dienas garumā reizi 10 – 15 minūtēs pa malkam iedzer. Tas labvēlīgi iedarbojas uz visām orgānu sistēmām – silda kaklu un krūškurvi, aktivē agni jeb gremošanas uguni, kas ājurvēdā tiek uzskatīta par labas veselības ķīlu. Dienā, kad dzer ūdeni, noteikti jāievēro atslodzes diēta: maltītē tikai silti graudaugu vai dārzeņu ēdieni.

* Sagatavotais ūdens daudzums izlietojams vienas dienas laikā.

 

Katru dienu ājurvēdisko šampanieti dzert nevajadzētu – tas paredzēts vien reizēm, kad gadījies saslimt vai vēlas attīrīt ķermeni.

 

* Jāņem vērā: jo kaite ķermeni vairāk nogurdinājusi, jo atveseļošanās ar novārītā ūdens palīdzību var ieilgt – slimības sākumstadijā pietiek ar vienu dienu, bet, ja kaite ielaista, šampanieti jālieto ilgāk.

* Pirmo reizi lietojot ājurvēdisko šampanieti vakarā pirms gulētiešanas, var paugstināties temperatūra un saasināties arī citi nepatīkami simptomi. Tā ir zīme, ka organisms sācis cīņu ar iebrucējiem – vīrusiem un baktērijām.

* Šis šampanietis ir lielisks palīgs arī tiem, kuri reizi nedēļā ievēro atslodzes dienu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+