Ekonomika
Bizness

Ak, kāds pārsteigums! Lietainais laiks priecē gumijnieku tirgotājus 0

Foto-Shutterstock

Lietainais un drēgnais rudens veicinājis apģērba, dažādu aksesuāru un sildītāju pārdošanu, aģentūrai LETA norādīja SIA “Maxima Latvija” un SIA “Rimi Latvia” pārstāvji.

“Maxima Latvija” veikalos šogad oktobrī, salīdzinot ar oktobri pērn, par 2,5 reizēm ir pieauguši pārdošanas apjomi lietussargiem, bet gumijas zābaku pārdošanas apjomi ir pieauguši par 30%. Savukārt siltos apģērbus, cimdus, šalles un cepures iedzīvotāji vairāk sākuši iegādāties tieši šonedēļ, kad nedēļas sākumā kļuva krietni vēsāks, stāstīja “Maxima Latvija” pārstāve Zane Udrase.

“Rimi” veikalos pieprasījums pēc lietussargiem audzis vairāk nekā četras reizes. Tāpat pieprasījums pēc gumijas apaviem ir pieaudzis vairāk nekā trīs reizes, salīdzinot ar oktobri iepriekšējā gadā, norādīja “Rimi Latvia” pārstāve Inga Bite.

“Šajā rudens laikā “Rimi” veikalos vērojams izteikts pieprasījuma pieaugums pēc apģērbu aksesuāriem, piemēram, cepurēm, šallēm un cimdiem. Salīdzinot šīs pēdējās divas nedēļas ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieprasījums ir pieaudzis par apmēram 50%. Arī rudens un ziemas apģērbu kolekcijas tiek iegādātas divas reizes biežāk nekā pērn attiecīgajā periodā, savukārt pieprasījums pēc plediem šajā laikā ir pieaudzis par apmēram 90%. Tāpat šajā rudens laikā par 15% ir pieaudzis pieprasījums pēc bērnu zeķubiksēm,” teica Bite.

Jau ziņots, ka “Maxima Latvija” apgrozījums pagājušajā gadā bija 694 miljoni eiro, kas ir par 0,7% vairāk nekā 2015.gadā, bet kompānijas peļņa samazinājās par 37,5% un bija 11,98 miljoni eiro.

“Maxima Latvija” reģistrēta 2000.gada 29.novembrī. Kompānijas pamatkapitāls ir 4,91 miljons eiro.

“Maxima Latvija” pilnībā pieder Nīderlandē reģistrētajai kompānijai “Lincoln Land Erste B.V”, liecina “Firmas.lv” informācija. Patlaban “Maxima” veikalu tīklu veido triju formātu 154 veikali – 126 “Maxima X”, 24 “Maxima XX” un četri “Maxima XXX” veikali -, kas atrodas 46 apdzīvotās vietās Latvijā.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, “Rimi Latvia” pagājušajā gadā strādāja ar 830,874 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi par 17%, sasniedzot 32,079 miljonus eiro. Patlaban “Rimi Latvia” tīklā ir 120 trīs formātu veikali – 30 “Rimi” hipermārketi, 43 “Rimi” lielveikali un 45 zemo cenu veikali “Supernetto”. “Rimi” un “Supernetto” veikali darbojas 27 Latvijas pilsētās.

Kompānijas “Rimi Latvia” vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas mazumtirdzniecības koncernam “ICA Group” piederošais “Rimi Baltic”.

LA.lv