×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. janvāris, 2017
Drukāt

Juris Lorencs: Vai tiešām pie varas nonākuši “baltie, bagātie veči ar varu”? (13)

Foto - REUTERS/LETAFoto - REUTERS/LETA

Ne tikai Vašingtonā, arī daudzās Eiropas pilsētās, pat nomaļajā Ukrainas Užgorodā notikuši “prettrampa” sieviešu marši. Jaunais ASV prezidents tiek apvainots divos grēkos. No vienas puses, “mačismā”, “seksismā”, sieviešu nīšanā un vīriešu pārākuma demonstrēšanā. No otras – viņam tiek pārmesta pārlieku liela aizraušanās ar daiļo dzimumu, skaistuma konkursu rīkošana, modeļu medības (gan pirmā sieva Ivana, gan pašreizējā Melānija abas ir bijušās modeles), pat sakari ar vieglas uzvedības dāmām. Ir arī mazāki pārkāpumi – vienaldzība pret dažādu minoritāšu, imigrantu un bēgļu likteni, ekoloģijas un klimata problēmu ignorance.

Skaistumkaralieņu mednieks, kurš nīst sievietes! Kā šādi divi uzskati saderas kopā vienā cilvēkā, sievietē, kura ar rozā micīti galvā stāv Kapitolija priekšā un vicina plakātus “Tramps pazemo sievietes” vai “Ne mans prezidents”? Jautājums jo interesantāks tāpēc, ka demonstrantu Vašingtonā bija gandrīz miljons. Protams, es nojaušu, ko ar šiem pārmetumiem viņi vai viņas domā, taču, lai uzliktu to visu uz papīra, man būtu jātērē pārāk daudz laika un enerģijas. Bet uz brīdi iedomāsimies, teiksim, pagājušā gadsimta piecdesmitos gadus. Eiropas vai Amerikas politiķi varētu vainot vai nu “mačismā”, vai morāles normu pārkāpšanā, bet nekad abos grēkos vienlaikus. Pasaule ir mainījusies, tikumi un izpratne par tiem arī. Vai tas ir uz labu vai sliktu – par to lai katrs domā pats.

Kāda Latvijas žurnāliste savā interneta blogā ierakstījusi, ka līdz ar Trampu pie varas Amerikā esot tikuši “BBVV” jeb “baltie, bagātie veči ar varu”. Bet kāpēc viņi tur nonāca? Vispirms būtu jāvaino paši demokrāti, kuri neko labāku un citādāku nespēja piedāvāt. Taisnība, viņi uzvarēja “tautas balsojumā”, kopumā Klintone saņēma vairāk vēlētāju balsu nekā Tramps. Un tomēr demokrāti bija tik vārgi un neprasmīgi, ka, neraugoties uz visu lielāko ASV masu mediju atbalstu, viņi pamanījās pazaudēt pašu vēlēšanu kampaņu un elektoru balsis.

Un tagad pajautāsim sev – ar ko atšķiras Zemnieku savienības, “Vienotības” un Nacionālās apvienības uzskati, piemēram, Latvijai tik svarīgajā saimniecības jomā? Lai atbildētu uz šo jautājumu, šķiet, jābūt diplomētam politologam. Vai tie būtu pašreizējās Rīgas domes opozicionāri un pretendenti uz varu Latvijas galvaspilsētā, kuri nesenā televīzijas diskusijā izskatījās tik vienādi un reizē vārgi, vai Vācijas Bundestāgs, kur “lielās koalīcijas” partijas (kristīgie demokrāti un sociāldemokrāti) vairs nav atšķiramas – tas viss ir substrāts, kurā izaug jauni trampi, lepēnas, orbani un kaimiņi.

Bet atgriezīsimies Amerikā. Beidzot esot nācis gaismā noslēpums, kas īsti atradies tirkīzzilajā dāvanu kastītē, kuru Melānija Trampa uz Baltā nama kāpnēm pasniedza iepriekšējai pirmajai lēdijai Mišelai Obamai. Izrādās – zīmīte ar vienu vārdu “help”, tātad “palīdzi”. Tas gan joks. Tikmēr tviterī sākusies kampaņa “Free Melania” – “atbrīvot Melāniju”. Ar to domāti centieni atsvabināt ASV pirmo lēdiju no rupjā un “seksiskā” vīra ķetnām – nu jau pavisam nopietni.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Ja nav iespējams mainīt jebko, kas nešķiet gana ideāls, bet no kā nav iespējams izvairīties – atliek vienīgi izmantot iespēju manīt attieksmi pret to.”

  Un, arī: “Nav jēgas “ķert kreņķi” par divām lietām – par to, ko var labot (tāpēc, ka VAR to mainīt), un par to, ko nevar labot (tāpēc, ka nav jēgas “cepties” par to, ko NEVAR ietekmēt).”

  =======

  Mediju ziņa (20.01.2017.): _Internetā esot “noplūdināts ziņojums”, ko esot “sagatavojis kāds bijušais Lielbritānijas izlūkdienesta darbinieks, kura identitāte neesot aktualizēta un kurš izsaka aizdomas, ka Kremlis, iespējams, jau vismaz 5 gadus varētu būt aktīvi veidojis sadarbību ar Trampu”. “Taču pats Tramps to noliedz un uzsver, ka Krievijā viņam nav pilnīgi nekādu biznesa interešu”, liecinot “vēl kāda cita informācijas avota internetā nplūdinātas ziņas”. Savukārt, “balstoties uz šādu u.c. taml. pa interneta pažobelēm sagrābstītu “informāciju”, tiek ģenerētas arvien turpmākas tādas pašas visnotaļ diskutablas kvalitātes un uzticamības “ziņas”, kas tiek izplatītas tā dēvētās “rietumdemokrātiski orientēto sabiedroto bloka dalīblocekļu” kontrolētajos masmedijos, tajā skaitā arī šajā valstī – piemēra pēc: “Parādi, kas ir tavi draugi, un es pateikšu, ka esi tu pats – ja šo kritēriju piemēro Donaldam Trampam, tad kļūst skaidrs, ka jaunievēlētais ASV prezidents ir cilvēks, kas nekautrējas vairot savu bagātību, ņemot talkā šaubīgas izcelsmes krievu naudu. Tramps apgalvo, ka nekad klātienē nav ticies ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, taču uzskata, ka mācēs atrast kopīgu valodu ar Kremļa saimnieku. (2017. gada) 20. janvārī Tramps stāsies ASV prezidenta amatā, un viņš apņēmies ievadīt jaunu laikmetu ASV un Krievijas attiecībās. Runas par iespējamo Trampa un Putina draudzību izraisa pamatotu satraukumu Latvijā un citās Krievijas kaimiņvalstīs, liekot uzdot jautājumu, cik gan ciešas bijušas Trampa līdzšinējās saites ar Maskavu. (u.t.t., u.t.j.pr.)” – šīs konkrētās “ziņas” autors ir kāds “Ģirts Kasparāns”, kas šo “ziņu” ir publiskojis masmedija “latvijas avīze” (tautā dēvēta arī par “LA-vīzi”) apgādā…_
  ——-
  .
  “SVEŠĀ valstī mainās vara – ko lai MUĻĶU zeme dara!?!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “āmurikā” mainās vara ~
  Ko lai “krīzes šokā” dara,
  Tie, kas iepriekš “līda… (ķēķī)”,
  CITAM “bosam”, ilgu strēķi???…

  ‘Jeņķos’ “polit-haoss” valda:
  “Waitenhauzē” – TRUMPIS galdā,
  “obanānam” – “vilka pase”,
  “masmēdekļi” – ‘fišku masē’.
  “Protrestanti” lasās baros,
  Klīst pa ‘štrāsēm’ novakaros,
  Ķērcot “F..ING!!!”, unisonā,
  Ko šiem suflē megafonā.
  “twitter”bedrē – lumpeņkaujas:
  ‘Frīki’ “mellām mutēm” raujas,
  Caurām diennaktīm ar spamu,
  TRUMPI gānot – ne…(“blekbamu”).
  “deRmoliberastu” skapī,
  “aktīvisti” – rīstās knapi,
  “pasīvisti” – ziepē… (speķi):
  “Wow – kam TAGAD līst zem deķa?…”

  “Austrumkrajā” – šampis dzirkstī,
  ‘Pontus veijerā laiž pirksti’,
  Diskusijās – ‘mēles saldas’:
  “Jeņķos BEIDZOT ‘korišs’ valda!!!
  TAGD – ‘sabīdīt var štelles’,
  Lai (vairs) fōna lupatlelles,
  “Bosiem” nemaisās pa kājām ~
  Kā sen (Jaltā) “sarunājām”!!
  “obanāns” – lai rāpjas palmā:
  Turpmāk CITA “Bosa” galmā,
  Vērts būs ‘fektēt’ “domubiedrus”,
  Nevis – liet pa tukšo sviedrus!…”

  (G)ejrōpā – ‘iet biezā sviestā’,
  Katrā sīkā “zarnumiestā”,
  Un (pat) “vadošajā blicē”,
  Rukšķi, kas pie SILES ‘zicē’:
  Esot “ienākusies baža” ~
  “Brexits” JAU ir baigā ‘laža’,
  TAGD – TRUMPIS vēl nāk virsū?!
  ‘Ordnungs’ pasaulē = ‘pa (t)irsu’!!!
  Ko lai ‘štuko’, kur lai ‘deso’?
  Par ko iespringt, dēļ kā stresot??
  Kam drīkst ticēt, kuru(s) klausīt
  (Bet – BEZ ‘riskiem ķert starp ausīm’)???…”

  “eurolatv(ĀN)ijai” = ‘šaize’:
  “SVEŠA “jeņķu” kalpu maize,
  Gadiem diņģēta un grauzta ~
  Vai tiks “tradīcija lauzta”?!
  Ko lai TAGAD glu(m)ie dara,
  JA vairs nebūs “hibrīdkara” ~
  Kas šai “valstī” turpmāk “bankos”,
  SVEŠOS OKUPANTU tankos?…
  Tie, kas “hibrīdpropagandā”,
  ‘(P)iziepējās’ “bamšļa bandā” ~
  Ko lai APMELO un lamā,
  “masmēdekļu” lumpeņspamā??
  Kā lai TAGAD “slāvus” gānī,
  JA – šiem (kopā!) briestot plāni,
  “Pokerā ar ‘jeņķu’ trumpjiem” ~
  ‘Piegriezt krānu piķa pumpjiem’?!?
  Kam lai TAGD bučo… (kājas),
  JA no jeņķu “baltās mājas”,
  “Signāli” nāks “pretrunīgi” ~
  Kan lai vergo, padevīgi?!???…”

  SVEŠĀ(s) zemē(s) mainās vara ~
  Diez – ko MUĻĶU zeme dara,
  Vai “bez ziepēm (…) lien” un kauna,
  SVEŠIEM “saimniekiem”, no jauna?…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” un taml. necilu “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 3. Kas tas Juris Lorencs tāds ir? Man šķiet, ka es nupat kā izlasīju visnesakarīgāko vārdu putrojumu citu tādu pašu muļķu aizmālēšanai. Skumji, ja tā saucas žurnālistika.

 4. Nu tad beidzot sāk runat par to, ka nav reālas opozicijas Latvijā Tā ka visas partijas kontrolē soross, tad balso par V vai TB vai Saskaņu – vienalga būsu=i nobalsojis par vienu un topašu TB.
  Vienigais par Lembergu vel ir jaut. tapēc ari laikam ēd nost. Lai butu absolūtisms. Absolūts varas monopols.
  Bet nu kaiminu ar Trampu nu nekādi nevar salīdzināt. kaimiņš neiet pret nekādām globalām varas struktūrām. viņš ir vienkārsa zebensnovadīšana nevis reāla opozicija esošai politikai.

 5. Lai tak piestartee – tad jau maniis, bet DELF-os patlaban gan kaut kaads nocenots nuugjis komentus ravee 🙂

 6. Да уж, пуськи риоты на марше! Смешно.
  А у автора тон то сменился, и весьма заметно. Держим нос по ветру?!

 7. ASV vairāk bagātības pieder Sievietēm. Rakstiet par to.

 8. Statistika gan liecina par ko citu. Vairāk pa kreisi laiž sievietes. Un pēcāk bļauj kā zāģis( otram kož pats kliedz).Tāpēc liec mierā maukas, bet domā nopietni.

 9. Nu vienreiz amerikani ir dabujusi isto prezidentu.Tur visa tauta ir augstpratiga un iedomiga kas stav pari visiem un citus neciena.

 10. Mani pad. armijā mācīja, ka šādā veidā roku pie tukšas galvas neliek ,galvā jābūt uzliktai vismaz budjonovkai,tai ar puļķīti augšā.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Eiroparlamentārieša krēslu uzreiz neatstās

Nacionālās apvienības valde izlēmusi 13. Saeimas vēlēšanās par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīt Eiropas Parlamenta (EP) deputātu Robertu Zīli. Viņš esot gatavs nolikt EP deputāta mandātu, ja pēc 13. Saeimas vēlēšanām Nacionālajai apvienībai uzticēs veidot valdību, pausts politiskā spēka paziņojumā.

Jāatgādina, ka pirms mēneša “Vienotība” un reģionālās sadarbības partijas par jaunveidojamās apvienības premjera amata kandidātu vienojās izvirzīt Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu. Viņš pats gan nepiedalīsies Saeimas vēlēšanās, taču toreiz uzsvēra, ka ir gatavs vadīt Latvijas valdību, bet pagaidām turpināšot darbu EP.

Vai baidāties, ka sausais pavasaris ietekmēs jūsu dārza ražu?
Draugiem Facebook Twitter Google+