×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
25. februāris, 2015
Drukāt

Akadēmiķis Ivars Kalviņš iegādājas “Rigvir” holdinga kapitāla daļas (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas medikaments "Rigvir".

Latvijas Organiskās sintēzes institūta padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš šī gada 24.februārī iegādājies 3% “Rigvir” holdinga kapitāla daļu un kļuvis par vienu no nedaudzajiem holdinga akcionāriem, aģentūru LETA informēja holdinga pārstāve Diāna Otisone.

Darījuma summa netiek atklāta.

“Rigvir” holdings ir dibināts 2013.gadā un apvieno vairākus uzņēmumus, kas ražo un virza farmācijas tirgos Latvijā izgudroto un izstrādāto unikālo medikamentu “Rigvir”, kā arī attīsta vēža viroterapijas nozari Latvijā un pasaulē.

“Esmu gandarīts par šo darījumu un ceru, ka spēšu palīdzēt vēl veiksmīgāk attīstīt šo unikālo medikamentu, kuram lemts pārstāvēt jaunu onkoloģijas nozari – vēža viroterapiju. “Rigvir” ar lielu pārliecību var atzīt par medikamentu ar līdz šim nepieejamu darbības principu, kura perspektīvas vēža ārstēšanā ir nenovērtējamas. Es darīšu visu, kas no manis atkarīgs, lai “Rigvir” un reizē viroterapijas attīstība kļūtu par veiksmes stāstu ne tikai Latvijai, bet arī daudzajiem vēža pacientiem visā pasaulē, kas jau sen ir pelnījuši humānu un efektīvu ārstēšanos,” skaidro Kalviņš.

“Kalviņa kļūšana par “Rigvir” holdinga akcionāru ir loģisks solis mūsu līdzšinējām attiecībām, esam ļoti priecīgi par šāda pasaules farmācijas smagsvara pievienošanos mūsu komandai. Šis darījums ir labs signāls mūsu pašreizējiem un potenciālajiem sadarbības partneriem un spēcīgs impulss visai farmācijas pasaulei,” skaidro “Rigvir” holdinga valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš.

“Rigvir” ir izgudrots un izstrādāts Latvijā, reģistrēts 2004.gadā kā pirmās dzīvu vīrusu saturošās zāles pasaulē, kas šobrīd ir vienīgais medikaments, kas pārstāv jaunu un perspektīvu onkoloģijas nozari – vēža viroterapiju. “Rigvir” no valsts un no ražotāja puses tiek kompensēts Latvijas pacientiem, un šobrīd viroterapija ar “Rigvir” jau tikusi pielietota vairāk nekā 40 valstu pacientiem.

SIA “Rigvir” reģistrēta 2014.gadā, un tās īpašnieki līdz šim bija Auziņš (54%), Dite Venskus (40%), Andrejs Nollendorfs (3%), Katrīna Pumpuriņa (3%). Kalviņam kapitāldaļas pārdevis Auziņš.

“Rigvir” pieder 100% kapitāldaļu trīs uzņēmumos – SIA “Latima”, SIA “International Virotherapy Center” un SIA “Medserviceagency.eu”.

Jau ziņots, ka pērn oktobrī Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs (BMC) noslēdzis līgumu par sadarbību ar Latvijas Viroterapijas centru (LVC) par pretvēža zāļu “Rigvir” pētījumiem.

Līgums parakstīts 16.oktobrī, un tas paredz veikt turpmākus pirmsklīniskos pētījumus, pētījumus konkrēto onkoloģisko pacientu individualizētās diagnostikas un ārstēšanas ietvaros, kā arī šādu pētījumu starptautisku atspoguļošanu.

“Rigvir” ir pasaulē pirmās reģistrētās dzīvu vīrusu saturošas zāles onkoloģisko slimību ārstēšanai un vienīgās, kas pārstāv vēža viroterapijas nozari. Paredzams, ka sadarbība veicinās “Rigvir” pievienotās vērtības stiprināšanu un konkurētspējas celšanu pasaulē.

Akadēmiķis profesors Kalviņš ir ilggadējs Organiskās sintēzes institūta direktors, šobrīd padomes priekšsēdētājs, ieguvis starptautisku atzinību kā zāļu “Mildronāts” un “Leokadīns” izgudrotājs un 2014.gadā ASV pēc FDA standartiem reģistrētā “Belinostat” (“Beleodaq”), 550 publikāciju autors, ieskaitot patentus, vadītājs institūtam, kas pēdējo desmit gadu laikā kopumā izstrādājis 20 oriģinālzāles ar starptautisku atpazīstamību.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. > institūtam, kas pēdējo desmit gadu laikā kopumā izstrādājis 20 oriģinālzāles ar starptautisku atpazīstamību.

    Ahrenjetj. Oglasite vesj spisok.

    Jeb paskaidrojot – shitas zhurnaljuugu teikums ir kosmiska meeroga plaanpraatiiba. Tam nav ne vismazaakaa sakara ar realitaati.

Draugiem Facebook Twitter Google+