Kultūra
Mūzika

Akadēmiskā kora (ne)akadēmiski koncertjoki 1. aprīlī 0

Publicitātea attēls

Valsts Akadēmiskais koris “Latvija” savu 75. sezonu iesāk ar jautru koncertprogrammu – valsts (Ne) Akadēmiskā kora “Latvija” 1. aprīļa koncertu, kurā koris atļausies būt (Ne) akadēmisks, šodien informēja kora pārstāve Inga Zālīte.

Koncerts notiks 1. aprīļa pievakarē plkst. 17 Zirgu ielas koncertzālē. Koncertu diriģēs Valdis Tomsons, skatītājus iesaistīs, atraktīvi izkustinās un iepazīstinās ar skaņdarbu stāstiem Varis Klausītājs. Programmā komponista Jura Ābola opusa/kompaktoperas “Pokemongotango” pasaules pirmatskaņojums, kā arī Ērika Ešenvalda, Jāzepa Vītola, Jura Vaivoda, Artura Maskata, Jāņa Liepiņa, Ārija Šķepasta kora mūzikas joki.

“Koncerta programma ir nenopietna un ļoti rūpīgi izstrādāta, izvēloties latviešu komponistus, kuri māk jokoties savos skaņdarbos. Jo nekas nopietnāks nevar būt par jokošanos. Atklāt skaņdarbus, kas ir nenopietni, man, kā diriģentam bija izaicinājums, jo latviešu komponistii šo žanru maz cilājuši. Programmā sarindoju komponistu plejādi, kuriem patīk jokot, kuri mīl dažādību un nebaidās uzdrošināties pārkāpt ierastās līnijas,” stāsta un aicina uz koncertu VAK “Latvija” diriģents Valdis Tomsons.

VAK “Latvija” – viena no staltākajām Latvijas kultūras bākām, kuras muzikālos starus ar silto, instrumentāli niansēto, perfekto vokālo meistarību un īpašo Latvijas koru skaņu pasaule uzlūko par brīnumu – ne velti Baltijas lielāko profesionālo kori regulāri savās koncertprogrammās vēlas redzēt pasaules izcilākie diriģenti un orķestri. Kopš 1997. gada kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Māris Sirmais, direktors – Māris Ošlejs. 2017. gadā VAK “Latvija” svin 75. gadu jubileju.

LA.lv