Praktiski
Dārzs

Kā dārzu uzturēt košu visu sezonu: dekori dārzam0


Ceļš uz mājām. Īsts meistara roku darbs.
Ceļš uz mājām. Īsts meistara roku darbs.
Foto – Sandra Ruska

Lai arī cik skaists būtu dārzs, tajā vienmēr atradīsies vieta, kas, saimniekaprāt, nav pietiekami interesanta un kuras izskatu varētu uzlabot. Dārza kopskatu veido ne tikai augi, zāliens, soliņi, bet arī skulpturāli elementi, mākslas darbi, pašrocīgi darinājumi, kas piesaista skatienu un ir dārza kulminācijas punkts.

Dārzs nepārtraukti mainās, un ne visu sezonu to izdodas noturēt vienlīdz košu un glītu. Pārdomāts, vietā ielikts skulpturāls elements skatienu novirzīs no jau noziedējušiem augiem, un dārza viesi redzēs tikai to, kas tiem jāredz.

Materiāli, no kuriem darinātas dārza rotas, var būt dažādi: koks, metāls, keramika, zari. Galvenais, lai rotājums pilda savas funkcijas, izskatās glīts un iederīgs konkrētajā vietā.

Dārza dekori var būt ne tikai ar estētisku, bet arī praktisku nozīmi, piemēram, putnu dzirdinātavas. Tās dārzā piesaistīs ne tikai putnus, bet arī daudzus citus izslāpušus lidonīšus.

Izvēloties skulpturālu elementu, ļoti būtiski ir saprast arī pareizo lielumu – lai cik smalks un skaists būtu darinājums, ja būs par mazu, tas dārzā pazudīs un nedos vēlamo efektu.

Protams, katra paša saimnieka ziņā ir, cik augstas kvalitātes darinājumi tam ir pa kabatai. Jo kvalitatīvāka manta, jo dārgāk tā maksā. Kvalitātē vienmēr ir vērts ieguldīt, jo darinājums ne tikai pašus, bet arī dārza viesus priecēs daudzus gadus. Bet vēl labāk, ja saimniekam pašam ir zelta rokas. Pašdarinājumi sniedz daudz lielāku gandarījumu nekā veikalā vai pie meistara nopirkta skulptūra.

 

LA.lv