Publicitātes foto

Akcents – salvešu gredzeni 0

Salvešu ievietošana gredzenā padara galda klājumu greznāku, svinīgāku un oriģinālāku. To izvēle veikalos ir gana plaša, bet oriģināli izskatīsies pašu gatavoti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Paredzot uz galda likt auduma salvetes, vērts atcerēties, ka tās labāk izskatās, ievietotas speciālos turētājos – gredzenos.

Atskats vēsturē

Vēsturnieki stāsta, ka salvetes un salvešu gredzeni pirmoreiz parādījušies viduslaikos, kad lielajā dzīru laikmetā svētki turpinājās vairākas dienas pēc kārtas un katrs viesis izmantoja vienu salveti visu svētku laiku. Iespējams, salvešu gredzenus galda klājumā sāka izmantot, lai savējo nesajauktu ar kāda cita ciemiņa salveti un būtu vieglāk to atšķirt.

Kādas salvetes piemērotas

CITI ŠOBRĪD LASA

Visbiežāk salvetes, kas paredzētas svētku pusdienu galdam, gatavo no balta vai krāsaina linu auduma. Lai tās padarītu krāšņākas, apdarei izmanto mežģīnes, izšuvumus, aplikācijas. Pusdienu galdam var izmantot 45×25 un 50×50 cm izmēra salvetes. Savukārt kafijas un tējas galdiem mazāka izmēra – 35x35cm salvetes. Pēc mazgāšanas salvetes nepieciešams iecietināt, lai tās būtu stingrākas un labāk izskatītos. Pēc tam tās izžāvē un izgludina.

Salvešu gredzeni

Gredzena veids ļoti atkarīgs no kopējā servējuma noskaņas. Lai cik grezni arī būtu paši gredzeni, tiem noteikti jāsaskan gan ar galdautu un salvetēm, gan ar izmantotajiem traukiem un citiem galda klājuma aksesuāriem. “Galda klājums vienmēr ir kā spēle, kurā līdzās traukiem piedalās pilnīgi visi galda klājuma aksesuāri,” stāsta dekoratore Natālija Milkna. “Nav nemaz grūti apgūt šīs spēles noteikumus – galvenais, izvēlēties noskaņu un asociatīvi piemeklēt tam piemērotus priekšmetus, arī salvešu gredzenus.”

Nereti iespējams iegādāties galda piederumu komplektus, kuru sastāvā ietilpst arī salvešu gredzeni, tomēr biežāk tie nopērkami atsevišķi. Pie balta galdauta un tādām pašām salvetēm piestāvēs klasiski izstrādājumi no porcelāna, sudraba vai sudraboti. Ļoti efektīgi izskatās gredzeni ar ģimenes iniciāļiem vai emblēmām (tādus iespējams pasūtīt pie graviera).

Ja galda klājums ir neformālāks – lauku mājās, vasarnīcā vai uz terases, kur tiek izmantoti māla trauki, puķaini galdauti un salvetes, tad īsti vietā būs salvešu gredzeni no koka, keramikas vai pinumiem.

Pirkt vai izgatavot pašiem

Salvešu gredzeni iegādājami, aptuveni par 1,59 eiro gabalā, bet nopērkami arī izstrādājumi par 8 eiro gab. vai komplektos pa 4 un 6, kas finansiāli izdevīgāk. Tomēr īpaši oriģināli būs pašu darināti aksesuāri. Lūk, dažas idejas iedvesmai:

* no dubulti likta auduma uzšuj vajadzīgā izmēra gredzenu, ko iespējams aizpogāt ar dekoratīvu pogu,

* no vidēji platas ādas sloksnītes izgatavo gredzenu, ko aizdara ar dekoratīvu saspraudi,

* no šaurām ādas sloknītēm savij gredzenu, sloksnīšu galus nostiprina ar koka dekoriņiem, ko iespējams aiztaisīt ar metāla āķīšiem (nopērkami rokdarbu preču veikalos),

Reklāma
Reklāma

* līdzīgus salvešu gredzenus iespējams veidot no metāla stieplītēm, stikla pērlītēm utt.,

* salvešu gredzenu var arī uztamborēt vai salīmēt, par pamatu izmantojot dekoratīvas lentītes, prievītes, bet par dekoru – auduma rozītes, dekoratīvas spalvas, keramikas dekorus un pat pudeļu korķus,

* vienreiz lietojamus salvešu gredzenus var veidot no ozolzīlēm, zāles stiebriem, krūmu zariņiem, maziem ziedu vainadziņiem, kā arī no barankām vai cietiem apļveida cepumiem, iespējams izmantot arī dažādus sīkus priekšmetus – pavisam mazās bērnu rotaļlietas, kam ir apļa forma, liela izmēra gredzenus, eglīšu mantiņas utt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.