Dabā
Zaļā dzīvošana

Akcijā “Dod riepām otru dzīvi!” savāc 688 tonnas nolietotu riepu0


Automašīnu riepas.
Automašīnu riepas.
Foto: LETA

Biedrības “Latvijas zaļais fonds” akcijā “Dod riepām otru dzīvi!”, kas norisinājās no 28.marta līdz 30.aprīlim, kopumā savāktas 688 tonnas nolietotu riepu, kas ir vairāk nekā 60 kravas mašīnu, aģentūru LETA informēja biedrības izpilddirektore Solveiga Grīsle.

Fondā atzina, ka šogad akcijas ”Dod riepām otru dzīvi” atsaucība bija milzīga. Tostarp pirmajā posmā, kurā ikviens, mainot ziemas riepas autoservisā, varēja nodot nolietotās riepas, savāktas 118 tonnas riepu, otrajā posmā, kurā iedzīvotāji bez maksas varēja atstāt nolietotās riepas šķiroto atkritumu laukumos, savāktas 258 tonnas riepu, bet trešajā posmā sadarbībā ar “Lielo Talku” visā Latvijā savāktas 312 tonnas riepu.

Akcijā “Dod riepām otru dzīvi” savāktās riepas “Latvijas zaļais fonds” turpmāko triju mēnešu laikā nodos pārstrādei. No pārstrādātajām riepām var radīt komponentes bērnu un sporta laukumu segumiem, ceļu būvei, kā arī ēku būvniecībai.

Tāpat biedrībā atzīmēja, ka Latvijā ik gadu tiek ievesti apmēram 15 000 tonnu riepu un vismaz 65% jeb 98 000 tonnu būtu jāsavāc un jāpārstrādā, bet ne vienmēr tā notiek. Ne vien cilvēku rīcības dēļ, kas riepas izmet mežā vai grāvī, jo nevēlas maksāt par to nodošanu, bet arī vēsturisko riepu savācēju rīcības dēļ, kas gadiem riepas nav nodevuši pārstrādei, Latvijā varētu būt uzkrāti apmēram 105 000 tonnu riepu.

“Latvijas zaļais fonds” ir Latvijas uzņēmēju dibināta ražotāju atbildības sistēma, kas darbojas atkritumu apsaimniekošanas nozarē. Uzņēmums nodrošina pilnu izlietotā iepakojuma un videi kaitīgu atkritumu apsaimniekošanas ciklu. “Latvijas zaļais fonds” ir reģistrēts 2017.gadā, un tā pamatkapitāls ir 50 000 eiro. Uzņēmums vienādās daļās pieder Solveigai Grīslei, Kasparam Elartam, Indrai Zemmerei, Laurai Caunei un Kārlim Graudiņam.

LA.lv