×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
6. marts, 2015
Drukāt

Akcijā pie Krievijas vēstniecības pauž atbalstu ukraiņu lidotājai Savčenko (6)

Foto: LETAFoto: LETA

Iepretim Krievijas vēstniecībai notiek Latvijas Ukraiņu kongresa organizētā atbalsta akcija Ukrainai un apcietinājumā esošajai Ukraiņu lidotājai Nadeždai Savčenko.

Krievijā apcietinātās ukraiņu lidotājas Nadeždas Savčenko atbalsta akcijā iepretim Krievijas vēstniecībai Rīgā pulcējušies ap 20 cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Atsevišķiem cilvēkiem ap pleciem ir aplikts Ukrainas karogs, kādam piketētajam rokās ir arī Latvijas karogs. Rokās viņiem ir plakāti ar uzrakstiem ukraiņu, krievu, latviešu un angļu valodā, kā “Lūdzieties par Savčenko!”, “Brīvību Nadeždai Savčenko!”, “Kauns Krievijas fašistiskajiem iebrucējiem!” un citi.

Piketētāji izkliedz saukli “Putins – terorists!”, “Kauns Krievijai!”, “Kauns Doņeckai!”. Tāpat aktīvisti aicina ar kājām mīdīt Georga lentīti kā simbolu nepieņemamai Krievijas agresijai.

Piketētāji arī kopīgi izdzied Latvijas un Ukrainas valsts himnas.

Starp atsevišķiem piketa dalībniekiem izvērsās arī asa vārdu pārmija. Divas krieviski runājošas sievietes pārmeta kādam kungam valsts valodas nezināšanu, jautāja, kur viņš nopircis pilsonību un apsauca par fašistu.

Kā ziņots, Maskava apsūdz 33 gadus veco Savčenko divu Krievijas žurnālistu nāvē Ukrainas austrumos. Pret viņu ierosināta arī krimināllieta par robežas nelikumīgu šķērsošanu. Viņa atrodas ieslodzījumā Krievijā jau gandrīz deviņus mēnešus.

Savčenko apsūdzības noliedz, skaidrojot, ka viņa nolaupīta un aizvesta uz Krieviju. Badastreiku viņa pieteica 13.decembrī. Tiesa 10.februārī pagarināja viņas apcietinājumu līdz 13.maijam.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ļoti šaubos ka šī vecene zina angļu valodu.Kāds ir nedauzd iemaksājis šai raganai lai viņa tur pastāvētu ar plakātu,no kura tai nav nekādas sajēgas.

  2. Es te redzu plakātus angliski un krieviski, bet nevienu valsts valodā.

    • Jūs, rusofob, esat pārliecināts, ka KF vēstniecība ir nokārtojusi eksāmenu LR valsts valodā? 🙂

      • Ja pa šiem daudziem gadiem Vešņakovs nav iemācījies pamatizteicienus latviešu valodā kā “krievs, ej prom” vai “vaņka – pazūdi!”, tad jau sen bija laiks viņu ar sūdainu koku padzīt no valsts un ielikt melnajā sarakstā.

  3. tādu atbalstītāju ieraudzīsi uz ielas,nakti noteikti sapņos rādīsies.

Draugiem Facebook Twitter Google+