×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Akcijā “Pietiek barot Maskavu!” Krievijas reģioni prasīs lielāku autonomiju (12)

Ilustrācija - www.sokrytoe.netIlustrācija - www.sokrytoe.net

Internetā pavīdējusi informācija par 17. augustā plānotu ģeogrāfiski plašu – no Kaļiņingradas līdz Novosibirskai – akciju Krievijā “Pietiek barot Maskavu!” (“Hvatit kormitj Moskvu!”); Novosibirskas mērijā iesniegts pieteikums par 350 cilvēku dalību akcijā, raksta portāls nikvesti.com.

Portāls eizvestija.com raksta, ka protesta akcijas pieteiktas arī Kaļiņingradā un Jekaterinburgā; Facebook pat izveidota īpaša vietne akcijai “Maršs par Sibīrijas federalizāciju”, kurā norādīts, ka akcijas mērķis ir autonomas Sibīrijas republikas izveide Krievijas Federācijas sastāvā.

Akcijas rīkotāji izvirzījuši trīs galvenās prasības: ieviest atlaides un atvieglojumus cilvēkiem, kas dzīvo teritorijās ar skarbiem klimatiskajiem apstākļiem; ieviest reģionālo nodokļa daļu par iegūtajiem derīgajiem izrakteņiem, kas ļautu taisnīgāk sadalīt ienākumus starp vietējiem un federālo budžetu; kā arī īstenot reģiona tiesības uz pašpārvaldi, kura mazāk atkarīga no centra.

Portāls eizvestija.com komentē, ka šādi paziņojumi Kremlī nepārprotami radījuši paniku, jo Roskomnadzors (Krievijas federālais dienests, kas īsteno uzraudzību sakaru, informācijas tehnoloģijas un plašsaziņas līdzekļu jomā) pieprasījis interneta medijiem izņemt informāciju par šim akcijām, turklāt šādu prasību saņēmuši ne tikai Krievijas interneta plašsaziņas līdzekļi kommersant.ru, slon.ru. grani.ru un vairāki citi. Par to, ka Roskomnadzors pieprasījis izņem informāciju par Novosibirskā gaidāmo akciju no Baltkrievijas portāla “Hartija 97”, paziņojis interneta provaiders Amazon.

Protesta akcijas rīkotāji Novosibirskā norādījuši, ka viņus iedvesmojis Donbasa piemērs, tādēļ uzsaukumos apzināti izmantota turienes pašpasludināto tautas republiku retorika.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

  1. vietā krievu sakāmvārds : ” za shto barolis , na to i naparolis ” ! Lai Krieviem krievijā veicas !

  2. ka tik nebūs taisnība sakamvardam- citam bedri rok pats iekrīt

  3. Kaļiņingrada nemaz nepiederēja Rašai,tā ir Vācija. Tā ka punduris var vairāk zaudēt nekā iegūt no Ukrainas.

  4. А может? Нет учебникам латышского языка на налоги русских латвии?

  5. Lai veicas pret putinu

  6. Kas daudz grib, tas maz dabūs…grib sagrābt Ukrainu, pazaudēs daudz vairāk, visa nafta, gāze un izrakteņi Sibīrijā, Krievijai paliks plika figņa.

  7. Viss kārtībā, Putina skola, lai notiek, Globa taču pareģoja, ka Krievija sabruks. Sākums labs, nevar zināt kādas būs beigas, ar upuriem vai bez?

  8. Krievija ir par lielu – tā jāsaskalda.

  9. Tas labi! Lai izdodas!

Draugiem Facebook Twitter Google+