×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. decembris, 2013
Drukāt

Akcijā pret “legālajām narkotikām” pauž atbalstu Rīgas mēram Ušakovam (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Cilvēki ar plakātiem, kas pauž atbalstu Rīgas mēram Ušakovam, dodas gājienā "Nē narkotikām" no Rīgas domes līdz tirdzniecības centram "Mols".

“Latvijas jaunatnes, studentu un sporta arodbiedrības” rīkotajā akcijā “Nē narkotikām” tās dalībnieki ar plakātiem pauda atbalstu Rīgas domes priekšsēdētājam Nilam Ušakovam (SC).

No pieciem akcijas dalībnieku turētajiem plakātiem divos tika pausts nepārprotams atbalsts Ušakovam – “Nē Ušakova demisijai, viņš ir atbildīgs mūsu priekšā 2013-2017” un “Rīgas dome un Nils Ušakovs sarauj!”.

Pārējie trīs plakāti tematiski mazliet vairāk atbilda akcijas mērķim – “Mēs pret “spaisu””, “Par sportu un veselīgu dzīvesveidu” un “Par tradicionālajām ģimenes vērtībām”.

Akcijā kopumā piedalījās aptuveni 40 cilvēki, aptuveni desmit no tiem bija ieradušies Latvijas hokeja komandas “Ak-bars” treniņtērpos. Akcijas dalībnieki pārsvarā bija krieviski runājoši jaunieši no dažādiem sporta klubiem.

Jautāti, kāpēc akcijā pret “legālo narkotiku” tirdzniecību tiek pausts atbalsts Rīgas mēram, vairāki akcijas dalībnieki sacīja, ka neviens cits politiskais spēks neko nedarot “legālo narkotiku” tirdzniecības apkarošanā, un Ušakovs ir vienīgais, kas sācis cīņu pret tām.

Tāpat kā iemesls paustajam atbalstam tika minēts tas, ka Ušakovs organizatoriski atbalsta jauniešus un jauniešu sportu Rīgā.

Akcijas dalībnieki izteica nosodījumu tam, ka “legālo narkotiku” tirdzniecības vietas tiek atvērtas tiešā skolu tuvumā un tās likumīgā veidā nevarot aizvērt. Sarunās tika izteikts aicinājums tiem jauniešiem, kuri nevar atrast kādu nodarbošanos brīvajā laikā, pievienoties kādam no sporta klubiem.

Lai gan pirms plānotā gājiena plkst.10.45 bija paredzēta preses konference, kā arī organizatori bija aicinājuši Ušakovu veikt pirmos 100 soļus ar gājiena kolonnu, tomēr preses konference nenotika, un Ušakovs pie akcijas dalībniekiem neiznāca, novēroja LETA.

Rīgas domes priekšsēdētāja preses sekretāre Olga Proskurova aģentūru LETA informēja, ka Ušakovs nebija uzrunāts piedalīties šodienas gājienā un preses konferencē akcijas “Nē narkotikām” ietvaros. “Turklāt Rīgas domes iniciētās akcijas “Stop Drugs” koordinatori šodien atrodas Daugavpilī, kur ar vietējiem aktīvistiem piedalās reidā pa “legālo narkotiku” tirdzniecības vietām. Neskatoties uz to, pateicamies par jebkuru rīdzinieku sabiedrisko iniciatīvu, kas ir saistīta ar narkotiku apkarošanu,” piebilda Proskurova.

Aptuveni plkst.11.10 akcijas dalībnieki, pacēluši virs galvām plakātus, pilnīgā klusumā lēnām devās no Rīgas domes Daugavmalas virzienā, novēroja LETA. Sevišķi lielu rīdzinieku interesi akcija neizraisīja.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Laba ideja tika nogremdēta muļķu dēļ. Nu kāda velna pēc sportistiem, kas bija sataisījušies protestēt pret legālo narkotiku ražotājiem un tirgotājiem, vajadzēja plātīties ar plakātiem, kas atbalsta Ušakovu??? Stulbums kaut kāds!

 2. Лег спортист под ушакова.

 3. ušakovs(SC) atļāva šo narkotiku tirdzniecību.

 4. Nils Ušakovs sagrauj !

 5. Mafijas “razborkas”, sākotnēji atļauj savējiem , kad uzrodas konkurenti “jumts” organizē savu “točku” aizsardzību, pašvaldības policija, “družinniki” un protams kampaņa medijos!

 6. SC apkaroja jau brāķi celtniecībā.Rezultāts Zoltūdē.Vai tagad jau pie narkotikām ķērusies?Tad jaudrīz netikai Maskačka lietos,bet puse Rīgas

 7. Paši lietoja ,paši apkaroja.Es nelietoju un neapkaroju

 8. -Akcijas dalībnieki izteica nosodījumu tam, ka “legālo narkotiku” tirdzniecības vietas tiek atvērtas tiešā skolu tuvumā un tās likumīgā veidā nevarot aizvērt. -. Tas ir ar pirkstu rādīts valdošajai koalīcijai.Jūs tur tikai sēžiet un lemjiet un tā rezultātā legālā narkotikas var tirgot. Taisnoties var – kaut kādi tur ierobežojumi. Tas ir kaut kādi un vel caur tiesu pierādāmi…Ts pats par točkām. Valdosā koalīcija nemaz nav parādījusi politisko gribu to apkarot un to sola SC. Ierindas pilsoņiem jau tas nemaz nepatīk un nākotnē ir vēlēšanas ( laikam jumtam tas netraucē? To jau % nodrošina.). Aicinu ar likumdošanu taisīt tos punktus ciet un nevajaga stāstīt, ka to nevar un šo nedrīkst… ( sk. % ).

 9. Vieglāk ir paust atbalstu Ušakovam NEKĀ PIESPIEST POLITISKOS SPĒKUS KONKRĒTI apkarot “legālo narkotiku” tirdzniecibu!??? Jaunieši taču ir iespaidigs spēks! KĀPĒC TĀ NEDARĪT? Un neticu, ka Ušakovs varēs apkarot šo tirdzniecibu? Tad jau nebūtu aizgājis tik tālu – PĒKŠŅI šī tirdznieciba neuzradās…

 10. nilzirgs izvaro rigu un latviesu tautu

 11. Laimonis Laimiņš Atbildēt

  Eksistē veca krievu paruna: “Vienalga ko krievs taisa lapstu, vai auto, beigās iznāk “Kalašņikovs””.

  54 mirušie, memoriāls, kapu aleja, salūts, tramvaja biļete, pikets pret Ušakovu beigās irznāk demontrācija Ušakova atbalstam. KriminālPopulisms=SociālNacionālisms. Apsveicam.

  • Skumji,ka cilvēkus tā var apmuļķot.Paši atļauj tirgoties un paši rīko protestus.Pirms vēlēšanām piedzīvosim ne to vien,bet vai nav jādomā ar galvu uz ko iet Ušakovs un viņa banda???Kur tad skatās RD pakļautībā esošā policija,kas zina gan točkas ,gan narkotiku tirgotavas?

Draugiem Facebook Twitter Google+