×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Akcija “Seniori pie stūres” – vēl vari pieteikties!

Foto - Atis JansonsFoto - Atis Jansons

Reti šajos laikos kaut ko dod par velti. Un šādi piedāvājumi turklāt mēdz radīt aizdomas – vai tikai netiek tīrītas noliktavas un izmests nevienam nevajadzīgais? Vai tikai piedāvājumā neslēpjas kādas lamatas un vēlāk nemaksāsi trīskārt?


LAMB un FIA maija akcijas “Seniori pie stūres” nodarbību apmeklējis, varu apgalvot – lamatu nav. Iecere laba un tiek īstenota augstā līmenī.

Tātad – “Seniori pie stūres – tā ir drošība un atbildība”. Projekta ietvaros notiek braukšanas nodarbības, kurās autovadītājiem senioriem ir iespēja pārliecināties par savām prasmēm, kā arī no kompetentiem drošas braukšanas instruktoriem saņemt individuālus ieteikumus.

“Seniori rūpīgi ievēro satiksmes noteikumus, reti pārkāpj ātruma ierobežojumus, kas apliecina augstu atbildības sajūtu un izpratni par satiksmes drošības nozīmi. To apstiprina arī satiksmes negadījumu statistika gan Latvijā, gan kopumā Eiropas Savienībā. Tajā pašā laikā katrs autovadītājs, uzlabojot savu braukšanas prasmi, dod ieguldījumu satiksmes drošībā mūsu valstī.

Līdzīgi projekti tiek īstenoti arī citās ES dalībvalstīs, piemēram, autoklubs ADAC īsteno senioru drošas braukšanas projektu Vācijā,” stāsta autokluba LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Šeit, Biķerniekos, testa braucienu pašlaik beidzis un sertifikātu un īpašu auto uzlīmi saņem 81 gadu vecs kungs. Visās dzīves vētrās rūdīts, viņš pirms nodarbības tomēr nav juties īsti drošs par savu veco labo iemaņu atbilstību šodienas satiksmei. Arī par sertifikātu aizdomīgs jautā – bet kā jūs jau iepriekš zinājāt, ka tādu būšu pelnījis un to sagatavojāt? DBS instruktors Aivis Dreimanis skaidro: “Šis sertifikāts nav labu iemaņu dokuments. Tas apliecina vien dalību nodarbībā. Labu gribu, tā teikt. Lai gan jūsu gadījumā – viss bija teicami. Pieredze tomēr ir varena bagātība. Apsveicu! Laimīgu ceļu!”

Kungs aizbrauc. Vēl labāk nekā iepriekš, jo vientuļās šaubas ir kliedētas. Tagad droši pirkšot jaunāku auto…

Nākamais akcijas viesis ir dāma. Mazliet jaunāka. Taču atnāk kājām un testā brauks ar DBS automobili. Vadītājas tiesības viņai ir jau sen. Taču daudzus gadus nav lietotas, un kundze gribētu uzzināt, vai var patstāvīgi sēsties pie stūres. Pēc stundas arī viņa saņem sertifikātu. Bet “diagnoze” te ir cita – braukt pa ielu bez vairākām, ilgākām treniņa nodarbībām jums tomēr nevajadzētu…

Kurš nākamais? Varbūt tu? Pieteikšanās pa LAMB telefonu 1888 vai e-pastā: lamb@lamb.lv. Kritēriji – derīga autovadītāja apliecība un personas kods ar skaitli 53 vai mazāku dzimšanas datu beigās. Pirmajiem 200 (un limits vēl nav izsmelts) pakalpojums tiešām ir par velti. Pēc tam līdz nākamajai bezmaksas akcijai – Ls 31.

Autovadītāji seniori tiek aicināti piedalīties šajā satiksmes drošības projektā. Pietikšanās pa telefonu 1888 vai rakstot e-pastu lamb@lamb.lv.

Projektu atbalsta FIA, OCTA, Ceļu satiksmes drošības direkcija un Latvijas Automobiļu federācija un Drošas braukšanas skola DBS.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+