×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Akcijā “Spoku tīkli” Auciema ezera apkārtnē atklātas ziemas ūdas

Foto: PDFFoto: PDF

Ilustratīvs foto

Arī šonedēļ Pasaules Dabas Fonds (PDF) turpina plašu sabiedrības uzmanību izpelnījušos kampaņu “Spoku tīkli”, attīrot Auciema ezeru no pamestiem un pazaudētiem zvejas rīkiem, LA.lv uzzināja fondā.

“Nedēļas laikā kopā ar inspektoriem apsekots ezers un tā apkārtne un konstatēts, ka Auciema ezerā maluzvejniecība notikusi lielākoties ziemā, jo ir atrastas daudz slēptu ziemas ūdu. Tāpat no ezera izcelti dažādi pamesti zvejas rīki un pat vecs enkurs un secināts, ka, pateicoties apkārtējo iedzīvotāju modrībai, ezers ir kopumā labi pieskatīts un malu zvejnieki baidās tajā likt tīklus,” stāsts PDF direktors Jānis Rozītis.

Kampaņa “Spoku tīkli” Latvijā risinās pirmo reizi, un tās mērķis ir veikt preventīvus pasākums, lai samazinātu pamestu un pazaudētu zvejas rīku apjomu Latvijas ezeros, kā arī veicinātu sabiedrības vides apziņu un iedzīvotāju izpratni par šādu rīku negatīvo ietekmi uz zivju resursiem un ekosistēmu kopumā. Līdz augusta beigām kampaņas ietvaros būs apsekoti un attīrīti jau 5 Latvijas ezeri. Kampaņa “Spoku tīkli” tiek īstenota ar Latvijas Vides Aizsardzības Fonda atbalstu.

Sestdien, 8.augustā, plkst. 11 uz Cēsu mākslas telpā “Mala” PDF Baltijas jūras un saldūdens programmas vadītājs Ingus Purgalis iknedēļas kampaņas informatīvās stundas laikā stāstīs par nedēļas laikā paveikto.

Savukārt nākmnedēļ, 10.-15. augustā, “Spoku tīklu” kampaņas ietvaros tiks attīrīts Riebiņa ezers.

Jau vairākus gadu desmitus zvejas rīku izgatavošanā izmanto dabā ļoti lēni sadalošos sintētiskos materiālus. Vairums no zvejas rīkiem tiek norauti, pazaudēti vai atstāti ezeros turpinot gūstīt zivis, nirējputnus un dzīvniekus, pakļaujot tos neizbēgamai nežēlīgai bojāejai. Termins “Spoku tīkli” (“Ghost Fishing”) apzīmē ūdenstilpnēs pazaudētos un atstātos zvejas rīkus, kas turpina nekontrolēti zvejot ūdens iemītniekus, piebilst Briedītis.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15.3
Alūksne +12.8
Daugavpils +9
Saldus +12
Liepāja +16.2
Jelgava +13
Ventspils +14.8
Limbaži +12
Madona +11
Rēzekne +11
Draugiem Facebook Twitter Google+