×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
30. decembris, 2014
Drukāt

Akcijā “Zvaigzne austrumos” savāktas dāvanas vairāk nekā 3550 bēgļu bērniem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Noslēgusies labdarības akcija “Zvaigzne austrumos”, kuras laikā savākts pilns konteiners ar dāvaniņām, segām un drēbēm, portālam LA.lv pastāstīja akcijas rīkotāji.

Akcijas mērķis bija savākt 3000 kurpju kastes ar dāvanām sīriešu un irākiešu bēgļu bērniem, kas šobrīd patvērumu atraduši Jordānijā. Ikviens Latvijas iedzīvotājs tika aicināts ar sadzīvē nepieciešamām lietām – higiēnas piederumiem, rotaļlietām un galda spēlēm – iepriecināt Sīrijas pilsoņu kara rezultātā cietušos bērnus, un rezultātā dāvanas saņems vairāk nekā 3550 sīriešu un irākiešu bēgļu bērnu.

Vakar dāvanas konteineros sāka ceļu uz Akabas ostu Jordānijā.

Jau vairākus gadus Sīrijā notiek pilsoņu karš. Eiropas Komisijas oktobra ziņojumā konstatēts, ka 10,8 miljoniem šī konflikta rezultātā cietušo cilvēku nepieciešama humānā palīdzība. Bērni ir tie, kas no karadarbības sekām cieš visvairāk. Puse no visiem Sīrijas bēgļiem ir bērni, un šogad tiem pievienojas bēgļi no Irākas.

Pēteris Eisāns, akcijas “Zvaigzne austrumos” vadītājs: “Akcijai sākoties, man teica, ka tā neizdosies, jo Latvijas iedzīvotāji esot rasisti un nemīlot citas tautas. Akcija pierādīja pretējo. Visi mērķi tika pārsniegti. Mums bija pat jāpasūta lielāks konteiners nekā plānots, jo cilvēku atsaucība bija tik liela. Protams, ka mēs, Latvijas iedzīvotāji, nevaram palīdzēt visiem bēgļu bērniem, bet mēs varam palīdzēt vismaz daļai.”

Akcijas “Zvaigzne austrumos” norises laikā tika savāktas vairāk nekā 3550 kurpju kastītes ar dāvaniņām, tika ziedotas segas un nauda segu iegādei bēgļiem, jo Jordānijas mitekļos nav apkures, bet ziemas naktis mēdz būt bīstami aukstas. Tas viss sapakots 400 lielās kartona kastēs, kas pirmdien, 29. decembrī, tika iekrautas jūras konteinerā nosūtīšanai uz Jordāniju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+