Ekonomika
Bizness

Akciju piedāvājumā piesaistītie līdzekļi ļaus “Madara Cosmetics” strādāt brīvāk 16


“Madara Cosmetics” līdzīpašnieki un valdes loecekļi Lotte Tisenkopfa-Iltnere un Uldis Iltners
“Madara Cosmetics” līdzīpašnieki un valdes loecekļi Lotte Tisenkopfa-Iltnere un Uldis Iltners
Foto-LETA

Kosmētikas ražotājam “Madara Cosmetics” akciju publiskajā piedāvājumā piesaistītie līdzekļi ļaus strādāt brīvāk, aģentūrai LETA atzina kompānijas valdes loceklis Uldis Iltners.

Viņš teica, ka jau tuvākajā laikā uzņēmuma valde un padome lems par stratēģiskajiem virzieniem, kuru attīstībā ieguldīt piesaistītos resursus, tostarp attīstības fokusā viens no svarīgākajiem virzieniem būs eksporta kanālu attīstība.

“Akciju publisko piedāvājumu izteicām ar pārliecību, ka dodamies pareizā virzienā. Sākas jauns posms uzņēmuma attīstībā. Šis solis palīdzēs īstenot mūsu stratēģiju un sasniegt mērķus ātrāk un augstākā līmenī. Esam gandarīti par iespējām un potenciālu, ko uzņēmumam paver jaunu investoru piesaiste,” pārliecību pauda Iltners.

Viņš arī norādīja, ka šim solim kompānija gatavojās ilgi un pauda gandarījumu par lielo interesi, kuru izrādījuši gan privātie, gan institucionālie investori. “Ir atvērti daudzi jauni vērtspapīru konti, kas dod cerību uz sabiedrības lielāku aktivitāti, apgūstot pieejamās investīciju iespējas. Šī izdošanās dod jaunu potenciālu mūsu darbībai, un pret mums izrādīto uzticību izturēsimies ar lielu atbildību. Tiem, kuri bija ieinteresēti piedāvājumā, tomēr dažādu iemeslu dēļ tajā nepiedalījās vai nesaņēma pilnu iedalījumu, ir visas iespējas tagad, kad akcijas nonāk biržas otrreizējā tirgū,” teica Iltners.

Savukārt “LHV Bank” institucionālo tirgu vadītājs Ivars Bergmanis pavēstīja, ka investori no Latvijas publiskajā piedāvājumā ieguvuši 9% akciju, investori no Igaunijas – vairāk nekā 40%, kā arī investori no Somijas – vairāk nekā 40%.

Jau vēstīts, ka pieprasījums pēc “Madara Cosmetics” akcijām publiskajā piedāvājumā 2,3 reizes pārsniedza piedāvāto akciju skaitu – kopumā tika pieprasītas 1 228 037 akcijas, bet pārdotas 530 442 akcijas. Tostarp no privātajiem investoriem saņemti vairāk nekā 700 pieteikumu. Kompānijas akcijas cena publiskajā piedāvājumā bija 6,25 eiro, tajā skaitā akciju emisijas uzcenojums – 6,15 eiro.

Pēc kompānijas pārstāvju vēstītā, apmēram 26% akciju publiskajā piedāvājumā ieguva privātie ieguldītāji, kamēr pārējās akcijas tika piešķirtas institucionālajiem vai kvalificētajiem ieguldītājiem. Kompānijas akcionāriem tostarp pievienojušies tādi institucionālie investori kā “INVL Asset Management”, Igaunijas “Ambient Sound Investments” un “Madara Cosmetics” produkcijas izplatīšanas partneri Somijā “Transmeri Group”.

Kompānijas akcijas no piektdienas iekļautas “Nasdaq Riga” alternatīvā vērtspapīru tirgū “First North”.

“Madara Cosmetics” apgrozījums 2017.gada pirmajos sešos mēnešos, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, audzis par 37,9% – līdz 3,59 miljoniem eiro, savukārt kompānijas peļņa pirms nodokļu nomaksas pieaugusi 2,5 reizes, sasniedzot 810 000 eiro.

LA.lv