Mobilā versija
Brīdinājums -2.0°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
4. novembris, 2013
Drukāt

Akciju “Tautas grāmatu plaukts” pagarina līdz decembrim

Foto - LetaFoto - Leta

Akcija "Tautas grāmatu plaukts", kuras laikā ir iespēja dāvināt bibliotēkai grāmatas ar ierakstītu vēstījumu kultūras vasarnīcā "Esplanāde 2014".

Latvijas Nacionālā bibliotēka pagarinājusi akciju “Tautas grāmatu plaukts” līdz šā gada 1. decembrim, aģentūru BNS informēja sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Liniņa.

Akcijas laikā iedzīvotāji aicināti dāvināt vienu sev nozīmīgu grāmatu kopā ar pašrocīgi titullapā ierakstītu veltījumu vai personisku stāstu, lai to lasītu cilvēki tagad un nākamajās paaudzēs.

Grāmatas var iesniegt Latvijas bibliotēkās.

Liniņa pastāstīja, ka tautas grāmatu plaukta digitālais arhīvs lēnām tiek piepildīts ar Latvijas iedzīvotāju grāmatu stāstiem un dzīvesstāstiem, ar daļu no tiem jau iespējams iepazīties vietnē “www.tautasgramatuplaukts.lv/gramatas“. Reāli plaukts tiks piepildīts 2014. gadā, kad notiks ievākšanās jaunajā bibliotēkas ēkā.

Grāmatās ierakstīto stāstu garums variējas no dažiem vārdiem līdz pat vairākām lappusēm. To grāmatu vidū, kas jau nonākušas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, valda liela tematiskā un žanriskā daudzveidība – romāni, mākslas grāmatas, grāmatas par augiem un sēņošanu un arī tāds negaidīts pienesums kā “Praktiskā kriminālistika” un lielākais latīņu valodas leksikons pasaulē, kas līdz šim nav bijis pieejams nevienā no Latvijas bibliotēkām.

Projektu “Tautas grāmatu plaukts” īsteno Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar LNB Atbalsta biedrību un nodibinājumu “Rīga 2014”.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+