×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2013
Drukāt

Akcionāri neparaksta vienošanos par LM izvešanu no krīzes

Foto-LETAFoto-LETA

Liepājas metalurģijas uzņēmuma “Liepājas metalurgs” (LM) akcionāri Kirovs Lipmans, Sergejs Zaharjins un Iļja Segals noteiktajā termiņā nav parakstījuši vienošanos par pasākumiem uzņēmuma izvešanai no krīzes, aģentūrai BNS pavēstīja valdības piesaistītā konsultanta “Prudentia” pārstāvji.

“Lipmans valdības noteiktajā termiņā “jumta” vienošanos par veicamajiem pasākumiem LM izvešanai no krīzes, kas kalpotu par pamatu turpmākam darbam pie līgumu izstrādes, saskaņošanas un parakstīšanas, nav parakstījis,” informēja kompānijā, norādot, ka arī pārējie divi lielākie LM akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals Finanšu ministrijas nosūtīto vienošanās versiju nav parakstījuši, bet ir atsūtījusi vienošanos ar saviem labojumiem un precizējumiem, ko juristi izvērtēs.

“Formāli neviens no akcionāriem vienošanos nav parakstījis,” uzsvēra “Prudentia” pārstāvji.

Jau vēstīts, ka visiem trijiem LM lielākajiem akcionāriem un kreditoriem, kas vienojušies par sadarbību kreditoru kluba ietvaros, maija otrajā pusē tika nosūtīta vienošanās, kas nepieciešama Ministru kabineta lēmuma izpildei un LM situācijas stabilizācijai un darbības turpināšanai. Dokumentā ir noteiktas veicamās darbības uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijai, tostarp attiecībā uz akciju pārdošanu, saistību restrukturizāciju un uzņēmuma vadības nomaiņu. Vienošanās akcionāriem bija jāparaksta līdz 31.maija pulksten 23.59.

Uzņēmuma kreditoru kluba piesaistītā finanšu konsultanta “Prudentia” galvenais partneris un valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš informēja, ka akcionāriem ir vai nu jāatsakās no tiem piederošajām akcijām, pārdodot tās kreditoru klubam par vienu latu, vai jāiegulda uzņēmumā desmit miljoni latu.

LM akcionārs Lipmans 31.maijā paziņoja, ka ir nosūtījis kreditoru klubam vēstuli, kurā izvirzīti nosacījumi, ar kādiem viņš būtu gatavs iesaistīties uzņēmuma glābšanā un piesaistīt investoru. Viņš vēlas, lai pārējie LM akcionāri – Zaharjins un Segals – atdotu visas sev piederošās akcijas kreditoru klubam bez jebkādiem papildu nosacījumiem, darījuma atkāpšanās tiesībām, pirmpirkuma tiesībām, apgrūtinājumiem u.tml. Tāpat Lipmans pieprasīja nekavējoši nomainīt LM valdi un iecelt pagaidu valdi.

“Tikai pēc manis iepriekš norādīto priekšnosacījumu pilnīgas izpildes, uzskatu par iespējamu uzsākt konkrētu rīcību LM finanšu situācijas stabilizācijai,” vēstulē uzsvēra Lipmans.

Vēstīts arī, ka LM patlaban ir nonācis finanšu grūtībās. Kompānija plāno par 8‒10% samazināt darbinieku skaitu, turklāt pamatražošana apgrozāmo līdzekļu trūkuma dēļ ir pārtraukta. Savukārt uzņēmuma lielākie kreditori, tostarp Valsts kase, meklē risinājumus, kā grūtībās nonākušo kompāniju glābt. Bet Liepājas tiesa ierosināja LM tiesiskās aizsardzības procesa lietu.

LM ir lielākais darba devējs Liepājā – tas nodarbina aptuveni 2300 cilvēku. Uzņēmuma akcijas kotē “NASDAQ OMX Riga” otrajā sarakstā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+