×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
13. aprīlis, 2017
Drukāt

Akcīzes likmi dīzeļdegvielai plāno celt par 10 centiem litrā, benzīnam – par 7 (32)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Lai budžetā kompensētu aptuveni 235 miljonu eiro ieņēmumu samazinājumu, kuru radīs Finanšu ministrijas piedāvātā nodokļu reforma, no nākamā gada akcīzes nodokli degvielai varētu palielināt vismaz par 4 centiem litrā, bet līdz 2020.gadam dīzeļdegvielas akcīzes nodoklis varētu palielināties pat par 10 centiem, vēsta LTV.

Nākamgada akcīzi par litru benzīna piedāvāts celt par 4,1 centu, bet 2020.gadā palielināt vēl par 3 centiem. Savukārt litram dīzeļdegvielas akcīzi nākamgad plānots celt par 4,5 centiem, bet no 2020.gada – vēl par 5,7 centiem. Autogāzei nodokļa likmes palielinājumi plānoti mazāki – par 1,7 centiem nākamgad un vēl 3,1 centu 2020.gadā.

Šādi Finanšu ministrija iecerējusi nākamgad papildus iekasēt vairāk nekā 40 miljonus eiro.
Iepriekš akcīzi degvielai palielināja 2016.gadā. Toreiz likmi svinu nesaturošajam benzīnam cēla no 411,21 eiro līdz 436 eiro par 1000 litriem, dīzeļdegvielai – no 332,95 eiro līdz 341 eiro par 1000 litriem, un sašķidrinātajām naftas gāzēm – no 161 eiro līdz 206 eiro par 1000 kilogramiem. Līdz ar nodokļa celšanu 2016.gadā benzīna cenas kāpa par aptuveni četriem centiem.

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Ilmārs Šņucins tagad skaidro, ka Igaunijā ir augstāks akcīzes līmenis un arī igauņi turpināšot šī nodokļa kāpumu. “Līdzīgas tendences būs Lietuvā, un mums ir svarīgi, lai mēs īpaši neatraujamies šajā Baltijas telpā. Šāds, mūsuprāt, relatīvi mērens akcīzes pieaugums nebūs par pamatu, lai stimulētu šo produktu kontrabandu,” izteicies Šņucins.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. un mazina valsts nelielās konkurētspējas priekšrocības… kautkur taču tādas varētu atstāt??

 2. Vismaz kāda jauka zinā, valsts aug un attīstās.Beidzot sāksies veiksmes stāsta turpinājums, augs NKP!

 3. To, ka degvielas cenu celšanās sadārdzinās visu ko, daudzi saskata. Bet vēl taču daudz naudas aizplūdīs no valsts degvielu iegādājoties kaimiņvalstīs, kur šī akcīze ir ievērojami zemāka.
  Kur palikusi valdības ilggadējā iecere papildināt valsts budžetu ar progresīvajiem dažādiem nodokļiem, lai iedzīvotāji ar maziem ienākumiem nebūtu spiesti aizbraukt no Latvijas? Nevajadzētu privatizēt pelnošus uzņēmumus.

 4. Domāju,ka nav tik traki,ja jau automašina ir un braukt grib,tad tie daži centi pie litra jau nekādu robu cilvēkam budžetā neradīs.Tagad,kad paskatās dienas laikā,kas darās pie lielveikaliem, tad tāda rodas sajūta,ka nekur neviens ar kājām vairs neiet.Varbūt tagad,taupot degvielu,stiprinās veselību ejot vairāk ar kājām.Un naktīs arī jaunieši bez vajadzības pa pilsētu nevizināsies ar auto,būsim varbūt taupīgāki.

 5. ZODZIET ,ZODZIET,BET AR MERU,CEKISTU PALIEKAM VEL KAUNS NAV UZRADIES. ……BET PACIESATIES,VISI SIE ZAGLENI UN AITU BARI.KAS KLIST PA SAEIMU,BUS VIENS SPRADZIENS,PAZUDIS VISI VAIGULI,FRISVAGARI BRIGMANI UN MAZAIS VENTSPILS KRUPIS ……SAKSIM DZIVOT NO JAUNA.

 6. Nevis par 10, bet 10+PVN, un tas jau ir 12-13 cents /litrā, ko mēs jutīsim zvērīgiis! Varēsim atkal teikt mūsu valstij lielo paldies!

 7. Es gribu shitos iereednjus noraut zemee, un driiz tas notiks

 8. pidari ble cita varda vairak nav.

 9. Kad Dana Reizniece Ozola bija ekonomikas ministre, tad nekas netika darits ,lai Lavijas valsts pienemtu Eiropas standartu degvielam ,par degvielam atbildiga ir ekonomikas ministrija, Eiropas standarts dizeldegvielai EN590 ,un benzinam EN228 , Igaunijas valsts to izdarija jau 2000 gada, Latvija jau ta ir slikta degviela , un vel te runa par palielinatu akcizi, kapec neviens neruna par kvalitati, Eiropas dizeldegvielai pec Eiropas standarta EN590 ir noteikti 19 gab kvalitates raditaji , Latvijas valsti uz sodienu 6 gab kvalitates raditaji, vai tas jums neko neizsaka,lidz ar to mes bendejam motorus,palielinas degvielas paterins ,izmaksas , un kas nak ara pa skursteni, ka ar ekologiju, ja esmu kludijies par Latvijas standartu, ludzu minet standarta numuru, ceru ,ka tas nav valsts noslepums , lai tauta var iepazitis.

 10. Konceptuāli referendums un nevienu no veciem nevar laist pie stūres likumu grozījumus ar atpakaļ ejošu datumu par 100+ darboņu algu un pensiju, pabalstu apgriešanu.

  • Katrs no mums saprot ka mainot akcīzes nodokli degvielai būs straujš cenu kāpums pārtikai un bads paveiks to ko elite nespēj pat iedomāties
   Rādās ka tuvu ir bankrots un zaļie cilvēciņi ienāks netraucēti un liekas ka tos sagaidīs ar ziediem

  • Conception= uztvere! Runaa latviski!

 11. Stulbā valdība, paši tak brauc jau tā par nodokļu maksātāju naudu, bet tie, kuri spiesti braukt uz darbu ar savu transportu būs tie budžeta stutētāji. Kauns valdībai, kauns!!!

 12. Celiet tik un paaugstiniet, tikai neaizmirstiet, ka tauta nav stulba, vairāk celsiet, vairāk izbrauks un vairāk ZAGS, jo algas tik bieži un tik daudz nepaaugstina cik nodokļus…. IDIOTI tādi……

 13. Noladeta LV valdiba – novelu jums degt elles ugunis ! Paraziti !

 14. režims turpina melu stāstus par nodokļu samazinājumu cenas taču nepārtraukti par kādiem uzlabojumiem runa viss pārtika medikamenti jau degviela tā visa ietekmē atkal viss dārgāks šinī valstī nekādi uzlabijumi nav gaidāmi lejupslīde turpinās

 15. Var gadīties ka iedzīvotājiem tā teroristu visatļautiba reiz piegriezīsies . Saeima pašreiz darbojas lai iedzīvotājus padzītu no valsts , bet tie kas palikuši izdzīs no mājām NĪN un nenormālās cenas . Domāju ka nebūs streiks bet revolūcija

 16. ierednisi galigi juk prata,atrauti pilniba no realitates, lenam sliecos nenosodit tos kas ved kontrobandas degvielu.

 17. Vienkārši lopi….tas saucas – necelsim nodokļus!

 18. Ja jau remontētu ceļus – vel varētu, bet to naudu izšļurpās pa privātām kabatām ierēdņiem neko ”nezinot”…
  Skatieties , kāda grūstīšanās ap 60 citroniem simtgadei – nu tak tā gribās tos 20 % un izšaut zvaigznēs.. – tur jau to atskaiti nedabūt…

 19. Man jau sen pie pažobeles pieslietas (uzasinātas) mēslu dakšas……ja PACIETĪBU VADZIS LŪZĪS TAD es esmu gatavs ar līdzjūtējiem iet TAISNĪBAS TAUTAS ARMIJĀ ??.

 20. kā vienmer šinī valstī Atbildēt

  skaļi populistiski stāsta par nodokļu samazināšanu, kamer plāno tieši otrādi-nodokļus celts. piemetot akcīzi degvielai, automātiski aug transpotra izdevumi un aug pilnigi visu produktu un pakalpojumu cenas, pie tam noteikti lielākā apjomā nekā ieguvums no “samazinātā”nodokļa

 21. jā, bet tur nav ceļa nodokļa. par ceļiem maksā no katra litra.

 22. Es LT leju dīzeli zem 1 EUR litrā. Ja ļoti sacels nodokļus, jau sāks palikt izdevīgi vienkārši braukt uz Lietuvas dažiem tankiem lai uzpildītos. Tagad daudzām dīzeļmašīnām ir ļoti ekonomiski dzinēji un gana lielas bākas. Pat diezgan daudz braukājot ar vienu uzpildi var 2 nedēļas izvilkt.

 23. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 24. Bļe Igaunijā nav ceļa nodokļa !!!muļķi atraduši ar ko salīdzināt

 25. saksiet domat tad kad saks benza kolonkas lidot gaisa

 26. Varbūt paņemiet lāpstas un ejiet remontējiet ceļus , tas vismaz būs reals darbs.Paši vairs neko pat izdomāt nevar – skatās kā citiem un mums arī vajag.

 27. Akcīzes pieaugums degvielai būs par pamatu autotransporta sadārdzināšanai un līdz ar to cenu kāpumam pārtikas precēm!

Draugiem Facebook Twitter Google+