×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
19. novembris, 2012
Drukāt

Akcīzes nodokļa ieņēmumi par dīzeļdegvielu un gāzi aug, par benzīnu – krītas

Foto-LETAFoto-LETA

Šā gada deviņos mēnešos akcīzes nodoklī par naftas produktiem iekasēti 197,46 miljoni latu, kas ir par 3,58 miljoniem latu vairāk nekā pagājušogad šajā laika posmā.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotā informācija liecina, ka šā gada deviņos mēnešos akcīzes nodokļa ieņēmumi par dīzeļdegvielu ir palielinājušies par 7,26 miljoniem latu, savukārt par svinu nesaturošo benzīnu nodokļa ieņēmumi sarukuši par 4,57 miljoniem latu.

Par mazākām summām akcīzes nodokļa ieņēmumi auguši par sašķidrināto naftas gāzi, kuru izmanto kā degvielu, – par 0,87 miljoniem latu un par degvieleļļu – par 33 000 latu.

Kopumā šā gada deviņos mēnešos Latvijā patēriņam kopumā ir nodotas 897 450 tonnas naftas produktu, kas ir par 24 260 tonnām vairāk nekā pērn deviņos mēnešos. Savukārt realizētas šogad 901 330 tonnas naftas produktu, kas ir par 20 670 tonnām vairāk nekā pagājušajā gadā šajā laika posmā.

VID skaidroja, ka akcīzes nodokļa ieņēmumus par naftas produktiem šogad ir ietekmējušas produktu patēriņa struktūras izmaiņas, proti, ir pieaudzis dīzeļdegvielas un naftas gāzes īpatsvars un samazinājies benzīna īpatsvars kopējā patēriņā. Turklāt naftas produktus ar lielāku akcīzes nodokļa likmi aizstāj produkti ar zemāku akcīzes nodokļa likmi, kuriem vairākos gadījumos piemēro vai nu atbrīvojumu no akcīzes nodokļa, vai samazināto nodokļa likmi.

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos trīs lielākie komersanti pēc mazumtirdzniecībā realizētā degvielas apjoma bijuši SIA “Statoil Fuel&Retail Latvia”, SIA “Neste Latvija” un SIA “Lukoil Baltija R”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+