×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. aprīlis, 2014
Drukāt

AKKA/LAA pasniedz pirmās Autoru balvas

Foto: LETAFoto: LETA

23. aprīlī, Pasaules grāmatu un autortiesību dienā, “Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra/Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA) pirmoreiz pasniegusi Autora balvas.

Tā saņēma tulkotāja Maima Grīnberga, horeogrāfe Olga Žitluhina, scenogrāfs Andris Freibergs un komponists Vilnis Šmīdbergs.

AKKA/LAA, svinot savas biedrības pastāvēšanas 20 gadus, ar šo balvu cildināja kolēģu pārsteidzošos un stipros darbus, kuri publiskoti laika posmā no 2012.gada marta līdz 2014.gada februārim un radoši iedvesmojuši vai provocējuši citus autorus ar savu novatorismu un profesionalitāti.

Autora balva ar tajā sazīmējamu laivu vai augošu mēnesi, kurā sākas vai beidzas kāpnes, ir koktēlnieka Jāņa Straupes dizainēta un metālmākslinieka Arvīda Endziņa realizēta metālā. Autora balva ir arī 1111 eiro, kas svinīgo Autoru pusdienu un balvu pasniegšanas laikā ieskaitītas katra laureāta bankas kontā kā simbolisks atbalsts jaunu, kvalitatīvu darbu tapšanai. Šāda balva Latvijā tiks pasniegta pirmoreiz.

Maimai Grīnbergai apbalvojums tiks piešķirts par 2012. gadā izdoto Jāna Krosa romāna “Stūrgalvības hronika” tulkojumu no igauņu valodas, Abdrim Freibergam – par mākslas izstādi “Andris Freibergs. Scenogrāfija”, kas no 2013. gada 24. oktobra skatāma Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, Olgai Žitluhinai – par horeogrāfiju dejas izrādei “Ārā”, kas pirmizrādi piedzīvojusi 2013. gada 8. decembrī, un Vilnim Šmīdbergam – par skaņdarbu “Koncerts alta saksofonam un orķestrim”, kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 2013. gada 3. maijā.

Autoru biedrības padome balvas saņēmējus izvēlējās no Latvijas autoru un autoru radošo apvienību un savienību izvirzītajām vairāk nekā 40 kandidatūrām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+