×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Kur iegādāties acēnas ‘Purpurea’ un imperatas ‘Red Baron’’ stādus

Acaena_inermis_Purpurea

“Vai Latvijā var iegādāties acēnas ‘Purpurea’ un imperatas ‘Red Baron’’ stādus? Kā šie augi jūtas mūsu klimata apstākļos? Kādas ir to audzēšanas prasības?” Astra Smiltenes novadā

Šīs ziemcietes jau vairāk nekā piecus gadus ir zemnieku saimniecības “Kaliņi” stādaudzētavas saimnieces 
Lāsmas Riekstiņas kolekcijā. Bezzobu acēna (Acaena inermis) ir zema (5–10 cm) auguma, piemērota augsnes nosegšanai. Šķirnes ‘Purpurea’ augiem ir ļoti dekoratīvas, violetas lapas. Zied no jūnija līdz augustam baltiem, neciliem ziediņiem, bet pēc noziedēšanas to sēklu pušķi pārvēršas glītā, brūnganā paklājā. Acēnas teicami aug saulainā vietā, gaisa caurlaidīgā, viegli skābā augsnē. Noder akmeņdārziem, viršu dārziem, tās var stādīt arī kapos. Augus stāda 20 cm attālumā citu no cita.
Imperata_cylindrica_Red_Baron

Cilindriskā imperata (Imperata cylindrica) ‘Red Baron’ ir neparasta zālveida ziemciete ar vasarzaļām lapām. Purpurkrāsā ietonētās lapas sasniedz 45–50 cm augstumu un stādījumā pamanāmas jau pa gabalu. Zied jūnijā. Stāda saulainā vietā, vieglā, smilšainā, labi drenētā augsnē. Labi izskatās krāsu kompozīcijās, izmanto arī akmeņdārzos, robežstādījumos.

– Abas šīs ziemcietes Latvijā ziemo labi, bet, ja gaidāms kailsals, augus vajadzētu piesegt ar egļu zariem. Ja ziema ir sniegiem bagāta, var iztikt bez piesegšanas. Ziemu vieglāk pārcieš iesakņojušies augi. Ja vēlu rudenī iestāda vārākus stādiņus, tos noteikti vajag piesegt, – piebilst Lāsma Riekstiņa.

Bezzobu acēnas stādus z/s 
“Kaliņi” stādaudzētavā Raunas pagastā varēs iegādāties 13 cm diametra podiņā par 2,13 eiro, cilindriskās imperatas – 15 cm diametra traukā par 2,56 eiro. Šīs ziemcietes būs pārdošanā arī stādu audzētavā “Baižas” Krimuldas pagastā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+