Publicitātes foto

Akmeņi un šķembas vējstiklā – ikdiena uz Latvijas ceļiem 1

Automašīnu stikli tiek bojāti bieži, un ne vienmēr no tā iespējams izvairīties. Astotā daļa jeb 12 % no KASKO atlīdzībām ir saistītas ar saplīsušiem vai izsistiem vējstikliem un sānstikliem, liecina If Apdrošināšanas Atlīdzību daļas informācija. Autoeksperti gan uzskata, ka vismaz daļā gadījumu no autostiklojuma bojājuma var izvairīties.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Pieteikto KASKO atlīdzību dati liecina, ka negadījumi ar autostiklojumu notiek pastāvīgi un neatkarīgi no laikapstākļiem. Neliels šādu atlīdzību pieteikumu skaita pieaugums ir vērojams atvaļinājumu laikā, kad uz Latvijas ceļiem kļūst vairāk autobraucēju. Vidējais atlīdzības apmērs par sānstiklu vai vējstiklu bojājumiem 2015. gadā bijis 320 eiro, un, lai gan tas ir salīdzinoši neliels, bojājumu novēršana prasa laiku.

Visbiežāk auto vējstiklus bojā pretim vai priekšā braucošu automašīnu pacelto šķembu un akmeņu iesitumi. Turklāt tas atgadās ne tikai uz grants ceļiem, bet arī uz asfaltētām šosejām. Stiklu bojājumus var izraisīt arī to nepareiza uzstādīšana auto ražošanas vai remonta laikā. Protams, par iemeslu auto remontdarbnīcas apmeklējumam var kļūt arī ceļu satiksmes negadījumi, strauja temperatūras maiņa (piemēram, no aukstuma iebraucot karstā automazgātavā), krusa, lāstekas, krītoši zari u.c. Tāpat autostiklojumu var nākties mainīt, ja automašīnu sabojājuši vandaļi vai kāds, izsitot logu, mēģinājis izzagt automašīnā atstātās mantas.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nav iespējams paredzēt negadījumus, kuru dēļ tiek bojāti stikli, tomēr ir situācijas, kad no tā var izvairīties. Piemēram, ja redzat, ka ceļa segumam izmantotas akmens šķembas, nebrauciet tieši aiz priekšējā auto un palieliniet distanci, īpaši, ja tas ir smagais automobilis, un jāuzmanās arī gadalaiku maiņā, kad mainās ceļa seguma struktūra un ceļu uzturētāji vēl nav paspējuši sakopt ielas. Ceļa remontdarbu laikā ieteicams izvēlēties ceļu uzturētāju norādīto pārvietošanās ātrumu un distanci starp automašīnām. Tāpat autoīpašniekiem noteikti ir jādomā, kur automašīnu atstāt ilgstošai stāvēšanai, – vai to neapdraud zagļi vai vandaļi. Turklāt salonā nevajag atstāt pat nevērtīgas mantas, jo tās var pievērst kāda nelabvēļa uzmanību,” skaidro If Apdrošināšanas Transporta atlīdzību grupas vadītājs Pāvels Valainis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.