×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
20. septembris, 2016
Drukāt

“Akmens laikmeta venēras”, iespējams, apliecinājušas sievietes statusu (2)

Ekrānšāviņš no BostonGlobe.comEkrānšāviņš no BostonGlobe.com

Arheologi izrakumos Turcijas centrālajā daļā atraduši ļoti retu, aptuveni 8000 gadus senu akmens skulptūru, raksta Phys.org.

17 centimetrus augstā sievietes skulptūra griezta no akmens, nevis veidota mālā, turklāt saglabājusies pilnīgi vesela, tādējādi būdama divkārt unikāla.

Atšķiras arī vieta, kur figūriņa atrasta: parasti tās nomētātas kopā ar dažādiem atkritumiem, bet šī līdz ar obsidiāna gabalu paslēpta zem plāksnes, tādējādi radot iespaidu, ka skulptūra kalpojusi rituāliem mērķiem.

Parasti apaļīgās “akmens laikmeta venēras” tiek uzskatītas par auglības, mātišķības simbolu, taču Stenfordas universitātes profesors Aians Hoders atbalsta mūsdienīgāku skaidrojumu, ka šādās figūriņās atttēlotas noteiktu statusu ieguvušas vecākas sievietes, par ko liecina arī noslīdējušās krūtis un apaļīgais vēders, kas nav raksturīgs sievietēm fertilajā vecumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sievietes statujinas pirms Arieshu kulturas ienakshanas nav nekas jauns. Vajaga izlasit nelaikes Prof. Marijas Gimbutas gramatas par izrakumiem Rumanijas teritorija ar ilustracijam. Gramata saucas “The Gods and Godesses of Old Europe”.

  2. Kāpēc sievietes statuja? Izskatās taču pēc ļoti apaļīga vīrieša! Vai neviens nav redzējis šovus ar nosvērtajiem un laimīgajiem? 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+