© geckolo – Fotolia.com

Akmens runā. Vai sadzirdam? Kā dziedniecībā palīdz akmeņi 0

Akmeņiem piemīt īpašs pievilkšanas spēks: gribas apbrīnot, daudzināt, redzēt savā vidē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Lasīt citas ziņas

“Visam, kas dabā, ir viens uzdevums – savstarpējā mijiedarbībā nodrošināt harmoniju,” uzskata Mārtiņš Zemītis, visu mūžu Latvenergo sistēmā nostrādājis enerģētiķis, kurš līdztekus maizes darbam jutīgāk nekā citi spēj uztvert un tulkot arī akmeņu valodu. “Tāpat kā nav tikai labu vai tikai sliktu cilvēku, tā nav arī labu vai kaitīgu akmeņu. Ir vien tādi, kuri konkrētajā vidē izturas ļoti aktīvi, un tādi, ko var uzskatīt par neitrāliem, aizmigušiem. Visu nosaka tas, kā protam atrast un izmantot īpašības un aspektus, kas mūs ietekmē labvēlīgi. Un kā izvairāmies no tā, kas kaitē.”

Ilgstoša atrašanās aktīvo akmeņu iedarbības zonā dažbrīd ir tik agresīva, ka var kļūt dzīvam organismam graujoša. Savukārt aktīvo akmeņu īsbrīža ietekme labvēlīga kaulu struktūrai, locītavām, skrimšļaudiem, tāpēc izmantojama dziednieciskos nolūkos.
CITI ŠOBRĪD LASA

Kā atrast īsto akmeni? Pēc tā kompasa, kas nemēdz kļūdīties: katrā ieprogrammētās sajūtas patīk – nepatīk.

No niknā – pa gabalu


Spriest par akmeņu enerģētisko iedarbību Mārtiņam Zemītim ļauj garos gados krāta pieredze. Gan ļoti vienkāršās, gan grūtāk skaidrojamās epizodēs.

“Kāds no kolēģiem reiz sūdzējās, ka sievu mokot kaulu sāpes. Zināju, ka Sauriešos ir daudz aktīvu akmeņu, kuru īpašais starojums šādā gadījumā var palīdzēt. Tiklīdz skaidrs uzdevums, man uzreiz rodas apjausma, tieši kāds izskatās šim nolūkam derīgākais akmens un kur precīzi tas meklējams. Iedevu cilvēkam melones lieluma granītu un pieteicu, lai novieto aptuveni 15 līdz 20 metru attālumā no mājas. Taču kolēģis tāvakara steigā bija atstājis nesumu pie namdurvīm un aizmirsis.

Pēc pāris dienām zvanīja atkal: tonakt sievai kļuvis pavisam slikti – vairs ne tikai kauli sāpējuši, bet tirdījusi trauksme, visas maliņas kņudējušas. Kad iedomājies par stāvokļa saistību ar akmeni un žigli aiznesis to norādītajā vietā, sarežģījumi beigušies.

Tā ir aktīvo akmeņu iedarbības raksturīga izpausme. Ja turpmāk vājniece pie tā aizies uz brītiņu pasēdēt, iepazīs dziedniecisku efektu.”

Izrādās, ka bieži vien mazs, no citurienes atnests akmens ir daudz aktīvāks nekā mājas tuvumā kopš sendienām snaudis milzenis. To ļoti nopietni vajadzētu apdomāt, ja ir vēlme sētas skaistuma vairošanai izmantot akmeņus, taču tos dabūt grūti. Iemūrēt dekoratīvā žogā vai dīķa apmalē pašu laukos salasītos pelēčus var diezgan droši – tie ar šo vidi ir saradojušies. Tāpat draudzīgi ir savulaik apstrādātie akmeņi, piemēram, dzirnakmeņi, jo niknos neviens aroda meistars neņēma. Turpretī nezināmas izcelsmes būvmateriāls var izraisīt problēmas – no viegliem labsajūtas traucējumiem līdz slimībām.

Tāpēc, arī iegādājoties lauku viensētu, kuras pakalnā daudz akmeņu vai tie bagātīgi izmantoti celtniecībā, vērts painteresēties, kā jutušies iepriekšējie saimnieki – gan veselības ziņā, gan cik bijuši saticīgi un nosvērti.

Reklāma
Reklāma

No akmeņiem nevajag baidīties – tie jātur godā kā viss, kas Dieva radīts, taču nevajag arī bezjēgā spēlēties: gribu tikpat daudz akmeņu kā kaimiņam un vēl mazliet vairāk!

Uz melnā punkta – īsto akmeni


Tāpat kā asinsvadi spēj nodrošināt veselību, ja izkārtoti noteiktā sistēmā un nav bojāti, tā arī enerģētiskais tīklojums, kas aptver zemeslodi, spēj saglabāt uz tās notiekošo procesu harmoniju vien tad, ja kādas iejaukšanās dēļ nav bojāts. Ir reizes, kad enerģētiskās līnijas neskar grandiozi celtniecības darbi, bet dažkārt pietiek ar vienas mājas aplamu novietojumu vai pārāk šauru divu ceļu savienošanās leņķi, lai līnijās rastos izlauzums un vides harmonija pagalam. Tā iespējams zinoši līdzsvarot, izmantojot akmeņu īpašo spēku.

“Es pats neizdomāju, ko un kā darīt, tikai uztveru impulsus, kurus dod tas, kas augstāks par mani: noliec akmeni tā, tad vide atkal sakārtosies,” savu rīcību izskaidro enerģiju zinātājs.

Ko darīt tiem, kuriem nepiemīt dotības izjust tos smalkos impulsus, kas ļauj nolikt īsto akmeni vienīgajā pareizajā vietā? Mārtiņš Zemītis rosina par to neraizēties: ikvienam no mums dota spēja savā vidē justies labi. Ja sirdsbalss noteikumus nepārkāpj, intuīcija pastiprinās, tāpēc katrs pats spēj nekļūdīgi pateikt, kas viņam der. Tas attiecināms arī uz akmeņiem.

Saskarsmē ar akmeni ielāgo


* No enerģētiski spēcīgām vietām nevienu akmeni nenest uz mājām. Lielākā to daļa ir ļoti aktīvi, bet, kas par daudz, tas par sliktu.

* Galvenais jautājums akmens pārbaudei, izvēloties to par savējo: vai man tas patīk? Otrs – vai man to vajag? Man, nevis izdabājot modei, lepnībai.

* Iepatikušos akmeni radoši izmantot jebkura veida vides harmonizēšanai, taču, lai cik skaists, neatstāt to savā tuvumā, ja jūtams kas netīkams.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.