Praktiski
Dārzs

Akmensdārzs. Dizaina idejas, kā izveidot paradīzi pat nelielā teritorijā0

Foto – www.designrulz.com

Dārzkopības amatieri bieži aizraujas ar eksperimentiem, kā radīt turpinājumu iekštelpām, paplašinot to ārpus mājas. Skaists ārtelpu iekārtojums vienmēr nodrošina dabisku un relaksējošu vidi – vai tas būtu plašs dārzs, vai mazs, bet kopts zāliens mājas priekšā.


Daudzveidību iespējams panākt, iekārtojot strūklaku vai ūdenskritumu kā dekoratīvus elementus dārzā, kas turklāt arī piešķir skaņu fonu. Tādējādi dzīvojamā vide turpinās dārzā, rosinot iztēli un sniedzot skaistus atpūtus mirkļus.

Meditatīvs ir arī skats uz plūstošo ūdeni. Piloša ūdens skaņa nomierina un izskatās skaisti arī vizuāli.

Vēl iedvesmai piedāvājam vairākus desmitus akmens dārza ideju, kas palīdzēs pārvērst piemājas dārziņu par mierpilnu brīnumzemi!

Akmensdārza idejas dabīgākam dizainam

Plānojot dārzu, priekšroka noteikti dodama organiskiem un dabīgiem materiāliem, un akmensdārza izveidošana varētu būt starp šīs vasaras prioritātēm.

Akmensdārzu var iekārtot tik atšķirīgos veidos, ka var droši ļaut vaļu iztēlei, galvenais – tiekties pēc dabīgas atmosfēras. Akmensdārzi arī lieliski noder, lai piemājas dārziņam piešķirtu faktūru un dimensijas.

Turklāt, ieklausieties, aizņemtie māju īpašnieki, akmensdārza kopšana neprasa daudz laika un pūļu! Tie labi izskatās ikvienā gadalaikā, radot dažādību dārza ainavā. Ja vēl neesi pārliecināts, apskati idejas galerijā.

Augu kombinēšana ar akmeni vai klinti ir patiešām interesanta ideja, kā padarīt dārzu pievilcīgāku. Ja iespējams, var spēlēties ar akmens bluķu lielumu, izvēloties dažus pamatīgus un dažus mazākus, lai radītu pēc iespējas dabiskāku izskatu.

Akmeņi nav īpaši dārgi, un, kārtīgi pameklējot, var atrast ar tādus, kas nemaksā neko, jo īpašnieki vēlas no tiem atbrīvoties. Tādā gadījumā būs jāsedz vien transporta izmaksas.

Veidojot akmensdārzu, jāpadomā arī par taciņām – attēlā redzams, kā tās gudri iestrādātas akmensdārza dizainā. Galvenais, nebaidies spēlēties ar akmensdārza iekārtojumu, lai tajā būtu jūtama tava gaume un attieksme.

Uzmanību! Akmens veidojumi gan atstaro, gan akumulē saules siltumu, tāpēc šī dārza daļa vienmēr būs siltāka, pat naktī. Tāpēc, ja nevēlies, lai tavā apkārtnē būtu siltāks nekā citur, varbūt akmensdārzs nebūs labākā izvēle.

LA.lv