×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
22. decembris, 2014
Drukāt

Aknīstē arī nākamajā vasarā būs festivāls “Sansusī”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nākamā gada augustā Aknīstē notiks otrais kamermūzikas festivāls “Sansusī” pastorāli mūsdienīgā noskaņā, aģentūrai BNS pavēstīja biedrības “Sansusī” pārstāve Ieva Vītiņa.

Festivālu rīko Latvijas Nacionālās operas solists Armands Siliņš un biedrība “Sansusī”.

Pirmais festivāls notika šogad no 8. līdz 10. augustam Aknīstē, viesu namā “Susēja”, kā mēģinājums apvienot divu žanru festivālus – klasiskās kamermūzikas formātu, kas parasti notiek iekštelpās ar atsevišķiem koncertiem garākā laika periodā, un tradicionālā rokfestivāla formātu, kad koncerti norisinās brīvā dabā nedēļas nogalē.

Arī šogad festivālā tiks nodrošinātas iespējas celt teltis un īpaši tiks aicinātas ģimenes ar bērniem. Svarīgi, ka ar šo festivālu arī Latvijas reģionu iedzīvotājiem ir iespēja baudīt profesionāli augstvērtīgu un kvalitatīvu nekomerciālu mūziku, uzsvēra Vītiņa.

Arī otrā festivāla programmā saglabātas un attīstītas vairākas tematiskās līnijas, proti, tematiskie koncerti “Rīta Bahs”, “XXI gs.”, bērnu nakts koncerts, kā arī teātra izrādes bērniem, izklaidējošas un attīstošas rotaļas un meistardarbnīcas bērniem. Iespēju savienot festivāla dienas ar ugunīgām nakts dejām nodrošinās “gandrīz klasisko” nakts koncertu mūziķi.

Dalību otrajā kamermūzikas festivālā “Sansusī” jau apstiprinājuši “Art-i-Shok”, Ēriks Kiršfelds ar programmu “Čells un latvieši”, “Brokastis četratā”. Īpaši šim notikumam būs apvienojies ansamblis “Altera veritas”. Izskanēs arī programma “Lielo komponistu mazie grēciņi”.

Festivāla mērķis ir veicināt sabiedrībā latviešu klasiskās kamermūzikas atpazīstamību, popularizēt latviešu autoru mūziku, kā arī iepazīstināt ar kamermūzikas tradīcijām dažādās pasaules valstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+