×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

Aknīstē startē klasiski neklasiskais festivāls “Sansusī”


No 8. līdz 10. augustam Aknīstes pagasta brīvdienu mājā “Susēja” pirmoreiz notiks alternatīvs kamermūzikas festivāls “Sansusī”. Trīs dienas uz trim skatuvēm iekoptā pļavā būs iespēja piedzīvot 16 dažādus notikumus no klasiskās mūzikas līdz populārajai, priecējot gan pieaugušos, gan bērnus.

Neparastās festivāla idejas autors ir Latvijas Nacionālās operas solists Armands Siliņš. Viņš teic, ka radusies ideja apvienot divu žanru festivālus – kamermūzikas festivālu, kas parasti notiek vairākas nedēļas ar vienu koncertu reizi pāris dienās un telpās, un roka/popa festivālu, kas parasti notiek nedēļas nogalē ārā ar plašu koncertu programmu, dzīvošanu teltīs un ballītēm līdz otrajiem gaiļiem.

“Mūsu festivālā “Sansusī”, kas atvasināts no franču valodas vārda “sans souci” (bez rūpēm, bez raizēm), mēģināsim apvienot spilgtākās kvalitātes no šiem abiem žanriem,” saka A. Siliņš. Trīs dienās festivāla apmeklētāji varēs baudīt 14 koncertus un divas izrādes bērniem.

Festivālā uzstāsies operas solisti Ieva Parša un Sergejs Jēgers. Savukārt speciāli šim festivālam gatavotu turku klasisko solodziesmu un āriju koncertu sniegs Murats Karahans, festivālā piedalīsies ģitārspēles virtuozs Kaspars Zemītis, Lielās mūzikas balvas laureāti Ieva Ezeriete, Herta Hansena un Ēriks Kiršfelds, kā arī muzikālas apvienības “Brokastis četratā” un “Undertango”.

8. un 9. augusta vakars noslēgsies ar gandrīz klasiskiem nakts koncertiem, kuros varēs izkustināt kājas dejās ar Jēkaba Nīmaņa orķestri un grupu “Big Al & The Jokers”. Festivāla ietvaros notiks Andra Dzenīša opusa “Vīriešu dziesmas” baritonam (Armands Siliņš) un klavierēm pasaules pirmatskaņojums.

“Būs prieki gan pieaugušajiem, gan bērniem,” sola festivāla rīkotājs. Tiek gatavotas speciālas darbnīcas un pasākumi arī bērniem, kurus priecēs Latvijas Leļļu teātra izrāde “Joka pēc alfabēts”, kā arī īpašs vakara koncerts un Zīmējumu teātra izrāde.

Festivāla darbosies arī bezmaksas telšu pilsētiņa, nakšņot varēs arī tuvējā Aknīstes vidusskolā.

Varbūt noder


8. VIII 20.08 “Kvartets Haute Quatur”, Sergejs Jēgers un Ieva

Šmite-Misiņa, “Jakob Noiman Festival Band”.

9. VIII 11.11 “Rīta Bahs”; piedzīvojumu spēle; 15.34 “Joka pēc alfabēts”, 16.01 Ieva Parša un “Spoži mirdzošais latvju pelēkais”; 17.24 Elizabete un Kristiāna Šīrantes; 20.06 “XXI gadu simts”; 21.03 bērnu nakts koncerts; 22.19 “Turku solodziesma”; 23.22 “Big Al & The Jokers”.

10. VIII 10.13 “Dzejtaureņa skola”; 11.16 “Brokastis četratā”; 13.03 “Ērģeles mežā”; 14.29 Herta Hansena un Ēriks Kiršfelds; 16.18 Artura Maskata mūzika.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/”www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 10 – 21.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+