×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Egons, Egmonts, Egija, Henriks, Heinrihs
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
8. novembris, 2016
Drukāt

Akreditē divus muzejus

Rundāles pils ansamblis ir izcilākais baroka un rokoko arhitektūras piemineklis Latvijā, celts laikā no 1736. līdz 1740. gadam kā Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona – Krievijas ķeizarienes Annas Joanovnas favorīta – vasaras rezidence. Pils tapusi pēc slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta. Rožu dārzs izveidots ornamentālā partera abās pusēs 1 ha platībā. Sākotnēji iecerēts kā vēsturisko rožu dārzs, bet īstenošanas gaitā izveidojies par rožu muzeju, kas rāda arī mūsdienu rožu selekcionāru sasniegumus.  2. jūlijā Rundāles pilī svinēs Dārza svētku desmitgadi. Foto - Anda KrauzeRundāles pils ansamblis ir izcilākais baroka un rokoko arhitektūras piemineklis Latvijā, celts laikā no 1736. līdz 1740. gadam kā Kurzemes hercoga Ernsta Johana Bīrona – Krievijas ķeizarienes Annas Joanovnas favorīta – vasaras rezidence. Pils tapusi pēc slavenā Krievijas galma arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli projekta. Rožu dārzs izveidots ornamentālā partera abās pusēs 1 ha platībā. Sākotnēji iecerēts kā vēsturisko rožu dārzs, bet īstenošanas gaitā izveidojies par rožu muzeju, kas rāda arī mūsdienu rožu selekcionāru sasniegumus.  2. jūlijā Rundāles pilī svinēs Dārza svētku desmitgadi. Foto - Anda Krauze

Kultūras ministrija līdz 2021. gada oktobrim atkārtoti izsniegusi akreditāciju diviem muzejiem – Rundāles pils muzejam Rundāles pagasta Pilsrundālē un “Latvenergo” koncerna Enerģētikas muzejam Rīgā.

Patlaban Rundāles pils muzejā bez galvenās patstāvīgās ekspozīcijas – pils interjeriem, var apskatīt lietišķās mākslas ekspozīciju “No gotikas līdz jūgendstilam” un ekspozīciju “Latvijas senākās mākslas priekšmeti”. Arī – tematiskās izstādes – “18.gadsimta mode”, “Fon Bēru dzimta Kurzemē”, “Kurzemnieki 18. gadsimta portretos” un “Kurzemes hercogiene Doroteja un grāfu Mēdemu dzimta”.

Savukārt “Latvenergo” koncerna Enerģētikas muzejā var apskatīt fotogrāfa un kinooperatora Eduarda Krauca stikla plašu fotonegatīvu kolekcijas par Ķeguma spēkstacijas būvgaitu oriģināliem. To, ka valsts un pašvaldību muzejiem ir jāakreditējas, nosaka Muzeju likums. Akreditācija tiek veikta, lai nodrošinātu kvalitatīvu, profesionālu, uz sabiedrības interesēm un vajadzībām orientētu muzeju darbību. Tā ir muzeju darbības izvērtēšanas process, kura rezultātā muzejam uz noteiktu laiku, sākotnēji – uz pieciem, bet atkārtotā akreditācijā – uz pieciem vai desmit gadiem, var tikt piešķirta valsts atzīta jeb akreditēta muzeja statuss. Muzeju akreditācija Latvijā tika sākta 1999. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+