×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. oktobris, 2013
Drukāt

Akreditējas pirmais Mjanmas vēstnieks Latvijā (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ārlietu ministrijas ēka ar NATO un Baltijas republiku karogiem.

Akreditācijas vizītē Latvijā ieradies Mjanmas vēstnieks Tins Ju, kurš būs pirmais Mjanmas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā ar rezidenci Maskavā.

Ārlietu ministrijā (ĀM) portālu “LA.lv” informēja, ka diplomātiskās attiecības starp Latviju un Mjanmu nodibinātas 2012.gada 26.septembrī.

Pirmdien ar vēstnieku tikās ĀM valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs, bet otrdien Tins Ju iesniegs akreditācijas vēstules Valsts prezidentam Andrim Bērziņam.

ĀM norāda, ka Pildegovičs paudis Latvijas ieinteresētību attīstīt ar Mjanmu ekonomisko un tirdzniecības sadarbību, it sevišķi farmācijas, veselības aprūpes, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomā. Valsts sekretārs arī izcēlis Latvijas pieredzi, attīstot tirgus ekonomiku, demokrātisku valsts pārvaldi un likumdošanu, kas varētu būt noderīga arī Mjanmai, un apliecināja gatavību turpināt aizsākto sadarbību izglītības jomā, tajā skaitā attīstot līgumtiesisko bāzi.

Abas puses pārrunājušas arī sadarbības iespējas daudzpusējos formātos, tostarp, ASEM (Āzijas-Eiropas tikšanās), kā arī ASEAN (Dienvidaustrumāzijas Nāciju asociācija) un ES un Mjanmas dialoga ietvaros.

Pildegovičs aicinājis Mjanmas kultūras jomas pārstāvjus un tās māksliniekus nākamgad piedalīties Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas pasākumos. Vienlaikus sadarbības padziļināšanai svarīga būtu Mjanmas izglītības ministra dalība Latvijas ES prezidentūras laikā Rīgā plānotajā ASEM valstu izglītības ministru sanāksmē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vajag akreditēt vēstnieku tikai ar rezidenci kādā no ES valstīm.

Draugiem Facebook Twitter Google+