Mobilā versija
+5.2°C
Sarmīte, Tabita
Piektdiena, 9. decembris, 2016
22. jūlijs, 2016
Drukāt

Aksels Rībens: Vācija ir mainījusies (16)

Foto - no privātā arhīvaFoto - no privātā arhīva

Neiroķirurgs, Dr.Med. Aksels Rībens ar Bavāriju ir saistīts nu jau desmit gadus – pirmos divus viņš Minhenē studēja doktorantūrā, tagad strādā Ulmas universitātes klīnikā.

Jautāts par apšaudi iepirkšanās centrā Minhenē, viņš saka: Televīzijā redzētais mani nepārsteidza. Valstī patlaban ir ļoti daudz iebraucēju un viņu iekļaušanās sabiedrībā nenorit tik ātri un gludi, kā gribētos un kā mediji nereti to cenšas pasniegt. Ir jārēķinās ar to, ka starp iebraucējiem var būt arī teroristi.

Visus šos gadus Vācijā esmu juties droši, taču tagad situācija valstī ir mainījusies. Vairums vāciešu baidās par to runāt, jo pagātnes dēļ nevēlas šķirot cilvēkus. Arī es nevēlos šķirot, tomēr jāatzīst, ka braukt vilcienā, kur vairāk nekā puse cilvēku uzvedas atšķirīgi un sasaucas savā starpā tev nesaprotamā valodā, rada dīvainu sajūtu. Agrāk viņu nebija tik uzkrītoši daudz. Protams, es nepāreju uz citu vagonu un nevarētu teikt, ka izjūtu bailes, tomēr zemapziņa piefiksē, ka tu nevari būt pilnīgi mierīgs un drošs.

Par gadu mijas notikumiem Ķelnē uzzināju galvenokārt no Latvijas medijiem, jo pirmās piecas dienas Vācijas ziņu kanālos par to bija ļoti skopa informācija un netika akcentēts, ka nekārtību cēlāji ir iebraucēji ar atšķirīgu mentalitāti. Es jau arī Vācijā esmu iebraucējs, taču kolēģi man šajā sakarā ir teikuši: tu esi eiropietis, mūs vieno kopīgas vērtības.

Šī vakara incidents noteikti veicinās dažu sabiedrības slāņu neiecietību un vairos spriedzi kopumā. Daudziem domājošiem vāciešiem ir ļoti nepatīkami redzēt, kā pēdējā gada laikā pieaug labēji radikālie noskaņojumi, kas kontrastē ar vērtībām, kādās tika audzināta pēckara Rietumvācijas jaunatne. Kopumā rodas sajūta, ka ir palielinājusies bīstamu un neparedzamu situāciju iespēja, kas padara ikdienu nemierīgāku salīdzinot ar agrāko gadu dzīvi Dienvidvācijā. Tas ir saistīts gan ar bēgļu pieplūdumu, gan ar sabiedrības atšķirīgo reakciju uz to. Veicinot pašas vācu sabiedrības sašķelšanos, tas viss padara ikdienu sarežģītāku, jo ir nākuši klāt daudzi faktori, ar kuriem jārēķinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Agrāk viņu nebija tik uzkrītoši daudz. Protams, es nepāreju uz citu vagonu un nevarētu teikt, ka izjūtu bailes, tomēr zemapziņa piefiksē, ka tu nevari būt pilnīgi mierīgs un drošs.
  =============================================
  Zemapziņai vajag uzticēties un tomēr pāriet uz citu vagonu1

  Daudziem domājošiem vāciešiem ir ļoti nepatīkami redzēt, kā pēdējā gada laikā pieaug labēji radikālie noskaņojumi, kas kontrastē ar vērtībām, kādās tika audzināta pēckara Rietumvācijas jaunatne.
  ==============================================
  Tās vērtības ir uzspiestas kā kara zaudētājiem, laiks tās atmest, jo tās padara vājus!

 2. Berlīnes Bendžamina Franklina slimnīcā kāds pacients otrdien sašāvis vienu no ārstiem, bet pēc tam nošāvies pats, informē policija. Sašautais ārsts guvis dzīvībai bīstamus ievainojumus un šobrīd atrodas intensīvās terapijas nodaļā.
  Aksel, esat uzmnīgs! Viņiem nekas nav svēts!

 3. Patīkami skatīties foto uz tik INTELIĢENTA izskata ārstu ar doktora grādu, kurš jau 10 gadus dzīvo un strādā Vācijā!
  Tas ir Eiropas …noriets.
  Policija neaizstāv tautu. Liecina tāds neliels “incidents” kādā veikalā Vācijā, kad bēglis apkrāvies ar alko pudelēm devās pa durvīm ārā, NEsamaksājot. Pārdevējas izsauca policiju. Policija ieradās pat 2 x, bet jēgas nekādas. To redzēja kāds kungs, kuram piebiedrojās vēl citi, kuri mierīgi izņēma bēglim pudeles no rokām un izsvieda aiz čupra no veikala… To izdarīja parasti pilsoņi, nevis policija … Policija NEPALĪDZĒJA bija par IMPOTENTIEM? lai spētu atrisināt tik ELEMENTĀRU situāciju…

 4. Sodien vienu vācieti sacirta ar mačeti Štutgartē ((( kāpēc ? Tam fruktam, kurš to izdarīja, vajadzēja ISIS pērtiķus tuksnesi mochiit..Nevis pa Vāciju klimst

 5. Vērtības, kādās tika audzināta Rietumvācijas jaunatne)))) Amerikāņu liberālās vērtības..tās viņi tagad arī ēdis asiņainām mutem..Arī skandināvi ir praktiski pagalam..

 6. Aiz labās dzīves morāliski aptaukojušies un pazaudējuši realitātes izjūtu ne tikai vācieši, bet arī skandināvi. Atmošanās būs gana skarba un asiņaina.

 7. es savā dzīvoklī ielaidu veselu baru melnīgsnēju cilvēku un jūtos pilnīgi drošs.

 8. Tas nav tik daudz integrācijas trūkums Atbildēt

  Kā normāli atrodama pshihologiska nestabilitāte visos cilvēkos, visās tautās visos laikos. Daudz jau tur nevajag lai nelīdzsvarotā cilvēkā iesētu varmācīgu fanatisma sēklu itseviški kad vilina ar skaistām paradīzes vai pat sekulārām “taisnības” vīzijām.

 9. Gaļīgie deguni panāca, ka veselas tautas baidās stāties pretī noziedzniekiem.

 10. Latvijā es jūtos droši.

Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kāda ir tava Ziemassvētku vēlēšanās?

Ziemassvētku vecītim arī jāmaksā nodokļi

Valsts oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” portālā “lvportals.lv” publicēta Valsts ieņēmumu dienesta atbilde uz kādu lasītāja jautājumu, kurš stāsta, ka, plānojot Ziemassvētkos strādāt “Salaveča amatā”, gribot iesniegt sludinājumu internetā par sevi. Lasītājs vaicā: “Kā to izdarīt godīgi, kā samaksāt nodokļus par to?” VID viens no piedāvātajiem variantiem ir reģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicējam un maksāt iedzīvotāju ienākuma nodokli no saimnieciskās darbības ieņēmumu un izdevumu starpības utt.

Juris Ulmanis: Zaļais pūķis krievholisms (37)Parasti zaļo pūķi asociē ar alkoholismu. Situācija ar pāriešanu uz krievu valodu man atgādina klasisku atkarības modeli, kurā alkohola vietā lietojam krievu valodu. Tātad esam līdzatkarīgie. 
Lasītāju aptauja
Izlasot interviju ar vēsturnieci, jutu aizvainojumu senču vietā... (13)“Latvijas Avīze” novembrī publicēja sarunu ar vēsturnieci Inetu Lipšu “Latvieši nezināja, nevis negribēja”. Tā izraisījis rezonansi. Savas pārdomas ir atrakstījusi Brigita Blite.
Kā vērtējat izglītības kvalitāti Latvijā?
Draugiem Facebook Twitter Google+