×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. maijs, 2013
Drukāt

„Akti naktī” izrādīs tēlnieka Egona Peršēvica darbus

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Kultūras un mākslas pasākumā „Akti naktī”, kas Liepājā norisināsies reizē ar muzeju nakti 18. maijā, būs skatāmi pieci Egona Peršēvica tēlniecības darbi.

„Pasākuma rīkotāji uzaicināja mani piedalīties ar saviem darbiem – tad nu piemeklēju tos, kas visvairāk atbilst pasākuma nosaukumam – visi vairāk vai mazāk atbilst akta definīcijai,” saka tēlnieks.
Divi no darbiem, kas iekļauti pasākuma „Akti naktī” programmā liepājniekiem jau ir pazīstami – tas ir „Kailā karaļa jaunais tērps”, kas kādu laiku bija skatāms Liepājas teātra telpās” un „Uguns” – skulptūra izdeguša sērkociņa veidolā, kas jau divus gadus ik dienas redzama līdzās viesnīcas „Fontaine Royal” ieejai.
Tēlnieka pēdējā laika jaundarbs ir „Dzelzsbetona simfonija” – dzelzsbetonā veidota vijole sievietes torsa formā. „Ja arhitektūra ir sastingusi mūzika, tad šī simfonija ir veltījums visiem, kas ir uzauguši padomju laika dzelzsbetona mājās,” joko Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūrā studējošais un Liepājā dzīvojošais mākslinieks Egons Pēršēvics.
Iepriekš plašākai sabiedrībai nav atrādīti vēl divi eksperimentāli darbi. Viens no tiem ir „Perpendikuls” – izteiksmīga skulptūra, kas radīta no vienas līnijas. Darbs ir atsauce uz kādreiz visai populāru bērnu animācijas filmu „Dillī Dallī Perpendikula valstībā” (http://www.youtube.com/watch?v=0B5Jh5f5wC0). Otrs ir sava veida tēlniecības grafiti – no stieples veidots guļošas sievietes zīmējums.
Atgādinām, ka Latvijas Mākslas akadēmijas tēlniecības nodaļas absolvents Egons Peršēvics, kurš pašreiz studē maģistrantūrā pie asoc.prof. Olgas Šilovas, aktīvi piedalās izstādēs un mākslas akcijās jau kopš 2006. gada. 2008. gadā Egons Peršēvics pārstāvēja Latviju vērienīgajā Starptautiskajā Tēlniecības kvadriennālē Rīgā. Pēdējo gadu laikā viņa darbi tiek izstādīti arī mākslas telpās ārpus Latvijas – Ukrainā, Somijā un Lietuvā. Kopš 2010. gada rudens tēlnieks darbojas Liepājā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+