×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. maijs, 2012
Drukāt

Aktiera Krivāna raženais mūžs

krivans_vi_14

“Es piekrītu teicienam, ka mani gadi ir mana bagātība. Man aprīlī palika 74 gadi, un esmu daudz ko sapratis, kas cilvēka mūžā būtu jādara un no kā vajadzētu izvairīties,” teic aktieris Leons Krivāns. “Šogad arī aprit 50 gadi, kopš esmu beidzis Dailes teātra 3. studiju.

 

Taisnības labad gan jāteic, ka tik ilgi teātrī neesmu nostrādājis, jo nu jau labu laiku vairs neesmu štata aktieru sarakstā. No mūsējiem tur ir tikai Olga Dreģe un Ilze Vazdika.”

Pēdējā laikā viņš gan esot diezgan daudz nodarbināts. “Dailes teātrī spēlēju lugā “Pirmā grēka līcis”, kura tapusi pēc Ērika Hānberga stāstu motīviem un kuras režisors ir Kārlis Auškāps. Tieši viņam radās ideja savākt visus teātra pensionārus vienā lugā, par to viņam liels paldies,” atzīst Leons. “Neliela loma man ir arī TV3 seriālā “Ugunsgrēks”. Mieriņš gan ir tāda epizodiska loma, bet paldies visai komandai, kas izdomāja, ka man tur arī jābūt! Ir zināms, ka seriāls cilvēkiem patīk un viņi to skatās. Tā ir laba sajūta – just, ka esi vajadzīgs. Bet lielākā godalga ir, kad pie manis pienāk skatītāji un saka: paldies par darbu!”

 

Paša mājā

Leons Krivāns dzīvo ar ģimeni paša un tēva Aleksandra savulaik celtajā mājā Purvciemā Rīgā. Viņš stāsta: “Nekāda lielā pils tā nav, jo agrāk jau nedrīkstēja būvēt lielāku par 120 kvadrātmetriem, bet virtuve nedrīkstēja būt lielāka par 10 kvadrātmetriem. Protams, bija lietas, ko es nemācēju, bet tēvs toreiz strādāja Kultūras ministrijas remontu kantorī un skolas brīvlaikā gāju palīgā. Darbs mani nekad nav baidījis. Tagad priecājos par māju, ko saule apspīd no visām četrām pusēm.” Nacionālā teātra aktieris Uldis Dumpis, ar ko L. Krivāns saspēlējas TV3 seriālā “Ugunsgrēks”, viņam bieži sakot: “Cik tas ir jauki, ka vari pabradāt pa zaļu zāli pie paša mājas.”

Mājā daudz darba arī Leona sievai Gunai, kura aizrāvusies ar puķu un dažādu zaļumu audzēšanu.

 

“Mums tur ir ābelītes, bet dārzam pretī pogo lakstīgalas. Tā ir patiešām skaista vieta. Kādreiz tur bija lauki, bet tagad apbūvēts: veikali, bērnudārzi. Tur ir vecā Jenotu, Lapsas, Sesku iela. Pāri ielai agrāk gājām plūkt meijas, bet tagad jāuzmanās, jo ir strauja satiksme. Kopš mājā nomainījām logus, nu ir lielāks klusums,” savu dzīvesvietu raksturo sirmais aktieris.

 

Leona un Gunas abas meitas Vivita un Beata jau ir lielas, un ir četri mazdēli – Arturs, Pēteris, Oskars un Gustavs Dāvis. Visi viņi nodarbojas ar sportu un mācās valodas. Nu jau arī visi lieli, izauguši garāki par vectētiņu Leonu, viņš smejot teic.

 

Veselībai – zāļu tējas

Vaicāts par brīvajiem brīžiem, Leons atzīst, ka lielākoties palasa grāmatas, bet ne periodiku, un ziņas lasa internetā.

Moža gara saglabāšanai Krivāns cenšoties ēst veselīgi un dzer zāļu tējas, ko viņam ieteikuši lietot tautas dziednieki veselības problēmu mazināšanai un ko viņi kopīgi ar Gunu ir salasījuši. Sieva arī sekojot līdzi tam, lai tējas tiktu dzertas.

Krivānam patīk arī parosīties virtuvē. “Mans kroņa numurs ir soļanka. Visi slavē, ka tik garšīga sanākot. Sava recepte man nav jāstāsta, jo tagad katrā televīzijas kanālā ir vismaz trīs raidījumi par ēdienu gatavošanu. Galvenais – jāliek iekšā tas, kas tur ir paredzēts, vēl pieliec smaidu klāt, un viss izdosies! Gaļas pankūkas gatavojam kopā ar sievu – viņa izcep plānās pankūkas, bet es gatavoju gaļas pildījumu. Ja Guna piekususi, strādājot dārzā, vai tad man ir grūti traukus nomazgāt? Mēs darbus nedalām,” Leons lepojas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+