Kultūra
Latvijā

Aktieri seniori apgūst datorprasmes un atklāj savu mājas lapu 4

Publicitātes foto

Visu augustu tādi tautā iecienīti vecākās paaudzes aktieri kā Baiba Indriksone, Olga Dreģe, Mārtiņš Vērdiņš un citi pieņēma izaicinājumu apgūt datoru un internetu Lattelecom sociālās atbildības iniciatīvas “Pieslēdzies, Latvija!” ietvaros un nu atklājuši savu mājas lapu rampa.lv, informē projekta koordinatori.

Vakar, 13. augustā, aktieru klases izlaidumā Nacionālajā teātrī, lai atbalstītu vecmeistarus un apliecinātu savu spēju mainīties līdzi laikam, Latvijas Teātra radošo personību atbalsta fonds paziņoja, ka turpmāk strādās ar nosaukumu RAMPA, un paši vecmeistari atklāj fonda mājas lapu.

“Pirmo reizi mēs kļūstam daudz tuvāki mūsdienu modernajai pasaulei un gribētu cerēt – arī viens otram,” stāsta RAMPA valdes priekšsēdētāja Zane Jančevska.

Jaunais fonda vārds apzīmē nosacīti neredzamu zonu, kas atrodas starp teātra skatītāju un aktieri. Tā ir robeža starp atrašanos uz skatuves un zālē – neredzamo šķērsli, kas aktierim katru reizi jāpārvar, lai izrāde nokļūtu pie skatītāja. Līdzīgu šķērsli, piedaloties iniciatīvas “Pieslēdzies, Latvija!” datorkursos, pārvarējuši tautā iecienītie aktieri seniori – Baiba Indriksone, Olga Dreģe, Ludmila Tarasova, Mārtiņš Vērdiņš, Ausma Ziemele, Rasma Garne, Silvija Bitere, Vanda Svirska un Inta Tirole.

Galerijas nosaukums

Ievērojamus piedzīvojumus un pārdzīvojumus “Pieslēdzies, Latvija!” apmācību laikā aktieriem sagādāja internetā atrodamā informācija par sevi. Viens no aktīvākajiem informācijas meklētājiem bija aktieris Mārtiņš Vērdiņš, kurš atzīst: “Man visu laiku iekšā grauza – man vajag tik pie tās informācijas. Un tagad es pie tās tiku – internetā ir tik daudz informācijas, ko es pirms tam pat nenojautu. Materiāli par mani un tēvu, vesela strīpa ar bildēm no filmām, kuru man vēl nebija utt. Tagad tik jādabū tā kaste [dators], tad mājās arī varēs turpināt meklējumus.”

Savukārt Olga Dreģe skaidro: “Es baidījos, ka visas jaunās tehnoloģijas būs jāķer aiz astes, un beigās tās arī neizdosies noķert, tomēr tagad šīs bailes sāk pamazām kliedēties.”

Lattelecom projekts “Pieslēdzies, Latvija!” tiek īstenots kopš 2008./2009. mācību gada. Līdz šim ar pašvaldību un skolu atbalstu apmācīti jau 20 000 senioru, palīdzot pārvarēt digitālo plaisu un pilnvērtīgi integrēties informācijas sabiedrībā. Savukārt šogad apmācībām reģistrējušies jau gandrīz 4000 seniori vecumā pēc 50 gadiem. Sociālā iniciatīva Pieslēdzies, Latvija! ir kļuvusi par nacionāla mēroga projektu, ko atbalsta Labklājības, Izglītības un zinātnes ministrijas, Nodarbinātības valsts aģentūra, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija un Latvijas Pašvaldību savienība.

Latvijas Teātra radošo personību atbalsta fonds uzsāka darbību 2008. gadā un šobrīd rūpējas par gandrīz simt teātra vecmeistariem, kuri skatuvei veltījuši savus spēka gadus. Liela daļa šo savulaik tautā tik ļoti mīlēto skatuves mākslinieku šobrīd ir kļuvuši par vientuļajiem pensionāriem ar minimālo pensiju, un viņiem ir nepieciešams līdzcilvēku atbalsts.

LA.lv