×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.8°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
24. marts, 2017
Drukāt

“Aiz bezdarbības biju gatavs rāpot pa sienām.” Mārtiņš Egliens atgriežas uz skatuves

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Mārtiņš Egliens

Atveseļojies pēc nopietnas slimības, Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens atkal ir uz skatuves, kur viņš jūtas vislabāk.  Mārtiņš stāsta, ka viņam vēl nekad nav bijis tik saspringts darba režīms, jo pašlaik pilnā sparā turpinās gatavošanās iestudējuma “Zvani žurkai 112!” pirmizrādei, kas Nacionālā teātra cienītājus iepriecinās Teātra dienā 27. martā.

Mārtiņš tikai nesen atgriezies teātra apritē, jo pirms tam vairākus mēnešus nācās risināt nopietnas veselības problēmas. “Tolaik aiz bezdarbības biju gatavs rāpot pa sienām. Esmu pieradis pie teātra, pie enerģijas apmaiņas ar skatītājiem. Tā ir kā narkotika, bez kuras nevaru iztikt. Tādēļ esmu ļoti laimīgs, ka varu atkal darboties uz skatuves.” Neraugoties uz aizņemtību darbā, viņš cenšas neatstāt novārtā arī ģimenes dzīvi. Ar kolēģi Ditu Lūriņu viņu vieno dienesta romāns jau gandrīz 20 gadu garumā, laulības stāžs ir jau 15 gadi, kopīgiem spēkiem tiek audzināts dēls Ernests un meita Grēta. Mārtiņš smejas, ka ar to viņa pienesums Latvijas demogrāfiskā stāvokļa uzlabošanā droši vien ir izpildīts.

Ar ko mūs iepriecinās jaunā “Žurka”?

Es nezinu, ar ko “Žurka” iepriecinās skatītājus, jo tā vienmēr ir zināma veida mistika: tev šķiet, ka tajā epizodē publika noteikti smiesies, bet cita atkal ir ne pārāk izdevusies; tad atnāk skatītāji un ar saviem smiekliem “nobalso” pavisam citādi, nekā tu biji iedomājies. Tādēļ publika drīzāk pārsteigs mūs, nevis mēs – publiku.

Kādā lomā iejutīsies tu pats?

Izrādes pirmajā daļā mēs cenšamies atskatīties uz mūsu valsts simtgadi, jo nākamgad par to runās visi, bet mēs gribam aizsteigties priekšā. Kad ķērāmies pie izrādes veidošanas, sapratām, ka šajā žanrā tas nebūs viegls uzdevums, jo mūsu vēsturē ir daudz lietu, par ko tauta labprāt paraudātu, nevis pasmietos.

Izrādes pirmo daļu saturēs kopā trīs puiši, kas iejutīsies slavenās “Labvakar” komandas tēlos: es būšu Edvīns Inkēns, mans kolēģis Ģirts Liuziniks spēlēs Ojāru Rubeni, bet Jāņa Šipkēvica lomā iejutīsies Jānis Āmanis.

Tad jau Ģirtam uzticēta visatbildīgākā loma, jo viņš spēlēs jūsu tagadējo priekšnieku, Nacionālā teātra direktoru Ojāru Rubeni?

Jā, es pats noteikti nerāvos pēc Ojāra lomas (smejas – aut.)! Patiesībā bija tā, ka Ojārs sākumā nemaz nezināja, ka izrādei iecerēta šāda koncepcija. Kad viņš to uzzināja, tad nemaz nebija priecīgs un teica: “Tagad visi domās, ka tā bija mana ideja un es mēģinu reklamēt kādreizējos “Labvakar” nopelnus.” Tad nu es varu visai tautai svinīgi paziņot: Ojāram ar šo ideju nebija pilnīgi nekāda sakara!

Pilnu interviju meklējiet žurnālā “Mājas viesis” vai lasiet e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+