×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

Aktieris Imants Strads: “Mūsu ziņas ir margināli sūdi!” (10)

Foto - LetaFoto - Leta

Valmieras Drāmas teātra aktieris Imants Strads nule kā nosvinējis 39 dzimšanas dienu. Audzis kulturālā ģimenē: māte ir Latvijas Nacionāla teātra aktrise Maiga Sika, bet tēvs – kādreizējais Latvijas Nacionālās operas direktors Gatis Strads, bet pats jau kādu laiku ir kopā ar kolēģi – Valmieras teātra aktrisi Elīnu Vāni.

Par pērnā gada veiksmīgākajiem projektiem aktieris žurnālam “Kas Jauns” min filmēšanos pie režisoriem Jāņa Norda, Intas Gorodeckas un Ilonas Brūveres un piebilst, ja gribi būt topā, tad visu laiku jāiet uz priekšu. Viņš arī nenoliedz, ka aktieris ir pērkama lieta – piedalās gandrīz visur, kur viņam maksā, bet pats no piedalīšanās tādos seriālos kā “UgunsGrēks” gan atteiktos. “Varbūt kāds to nepamana, bet “UgunsGrēks” jau sen ir gara dažādu produktu reklāma ar sižeta pavērsieniem. Bet šāds stāsts, izrādās, ir latviešu mentalitātei vajadzīgs. Diemžēl…”

Imants Strads atzīst, ka ir uztraucies par tautas neizglītotību. “Piemēram, nav jēgas inteliģenti jokot koncertos – lielākā daļa uztver tikai zemjostas jokus. Un tas pierāda, ka inteliģences trūkst lielai daļai cilvēku.” Lai novērstu inteliģences trūkumu aktieris iesaka lasīt grāmatas, nevis skatīties ziņas. Jāiet uz teātriem, koncertiem, izstādēm, sevi vajag izglītot. “Es vispār visu Latvijas TV un radio ziņas aizliegtu ar likumu līdz 50 vai pat 70 gadiem. Mūsu ziņas ir margināli sūdi! Margināla, nevienu neinteresējoša informācija, lai aizbāztu cilvēkiem ausis..Mums baro iekšā murgus un lietas, par ko mums nekad savā dzīvē nebūtu jāzina. Vispār nekad! Bet mēs šīs ziņas klausāmies un dzīvojam līdzi – ooo, Pakistānā nomiris suns…Šausmas! Bet mums nestāsta to, kas pie mums notiek. Varbūt Siguldā trīs bērnu māte ir nomirusi, jo nevarēja izdzīvot…Par svarīgāko mums nestāsta!”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Pilnīgi piekrītu! Paklausieties Radio1 dienas ziņas! Svarīgākie jaunumi- ASV Tramps varbūt atcels Obamas veselības sistēmu! Laikam Latvijā viss ar veselības sistēmu vislabākajā kārtībā, ja mums par to jāsatraucas centrālās radi stacijas vienīgajās dienas ziņās. Un no visām ASV ziņām tikai kaut kāds nieks, ko pat neatceros, par Latviju! Kas tās ziņas gatavo? Marsieši?

 2. Piekrītu katram vārdam!!! Atbildēt

  Otto

 3. Skumji, ka aktierim liekas, ka publikai vajadzīgi “jēli” joki, man šādi “māksliniek'” izsaukuši antipātijas no laika gala, diemžēl reizēm arī šis mākslinieks iekrīt šajā grāvī!!! Nevajag publiku vērtēt pēc paviršiem kritērijiem , jo mākslinieka attieksme parāda viņa līmeni , nevis publikas……viņam jau gan to vajadzētu saprast…

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  Ir sacīts: “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”

  Un, arī: “Lai redzētu to, kas notiek degungalā, vajadzīga nepārtraukta piepūle.” ?

  / Džordžs Orvels vai īstajā vārdā Eriks Arturs Blērs, 25.06.1903. ~ 21.01.1950., leģendāri pravietiskā rakstnieka izcilākie darbi – “Dzīvnieku ferma” un “1984”. /

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas KALPOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 5. Tā ir sabiedrības deģenerācijas programma

 6. JRT izrādes nekad man nav sagādājušās vilšanos. Ļoti labas izrādes izcilu aktieru izpildījumā !!!

 7. Mums ir tikai slikto ziņu portāli . Ziņu mums nav.

 8. Vai tad šī nav bezmaksas pašreklāma!?

 9. Ar ko tad Jūs gribat skatītājus izglītot? Ar zemjostas gabaliem un plikām pakaļām uz skatuves? Jebkurš skaists klasikas gabals tiek izķēmots līdz pēdējam. Tas skaitās moderni!!!! Esmu pārtraukusi apmeklēt teātri, kaut gan agrāk ļoti mīlēju labas izrādes.Grāmatu lasīšana man patiešām sagādā lielu prieku.

 10. tā jau arī ir,pilnīga taisnība.Tagad daži visnotaļ zolīdi teātri arī iestudē padumjas lugas ar zemjostas jociņiem,bet lielai daļai publikas-pa pirmo…No tv atteicos jau pērn,ja kas interesē-noskatos internetā.Labak lasu grāmatas.

Draugiem Facebook Twitter Google+