×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
20. aprīlis, 2017
Drukāt

Aktīvāk suņus reģistrē Rīgā un Jelgavā, visgausāk – Baltinavā un Mērsragā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Patlaban Latvijā oficiāli reģistrēti 94 668 suņi, liecina Lauksaimniecības datu centra jaunākās aplēses.

Visvairāk suņu – 25 409 – reģistrēti Rīgā, kā arī Jelgavā – 2697, Liepājā – 2516 un Jūrmalā – 2377 dzīvnieki. Savukārt vismazākais suņu skaits ir Baltinavas un Mērsraga novadā kur reģistrēti attiecīgi 46 un 58 dzīvnieki.

Tāpat LDC dati liecina, ka valstī oficiāli reģistrēts 2531 kaķis un 72 istabas seski.

LDC arī atgādina, ka suņu īpašnieki savus mīluļus var reģistrēt ne tikai iestādes nodaļās klātienē, bet arī elektroniski, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu “www.latvija.lv”. Reģistrācijas maksa joprojām ir nemainīga – 3,50 eiro par dzīvnieku.

Kamēr nav nodrošināta visu suņu apzīmēšana ar mikroshēmām un reģistrācija LDC datubāzē, precīzs suņu skaits valstī nav zināms.

Tomēr, pēc 2014.gada FEDIAF (“The European Pet Food Industry”) statistikas datiem, Latvijā varētu būt ap 260 000 suņu. Tiek prognozēts, ka ar obligātās reģistrācijas ieviešanu reģistrēto suņu skaits palielināsies līdz 28 000 suņu gadā.

Kā vēstīts, sākot ar šā gada 1.janvāri, stājās spēkā izmaiņas mājas dzīvnieku reģistrācijas kārtībā, kas nosaka suņu obligātu apzīmēšanu ar implantētu mikroshēmu jeb čipēšanu, kā arī dzīvnieka reģistrāciju LDC datu bāzē. Kaķu un mājas sesku reģistrācija LDC nav obligāta. No reģistrācijas maksas ir atbrīvoti suņi-pavadoņi un suņi-asistenti.

Ja prasība par obligāto reģistrēšanu un čipēšanu netiks izpildīta, Pārtikas un veterinārais dienests, kā arī pašvaldības policija tiesīgi uzlikt sodu, kas fiziskajām personām ir no septiņiem līdz 210 eiro, bet juridiskajām – no 15 līdz 350 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+