×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
15. jūnijs, 2013
Drukāt

Aktīvi izmanto iespējas iesaistīties dziesmu svētku tapšanā

Foto-LETAFoto-LETA

Cilvēki samērā aktīvi izmanto iespējas iesaistīties dziesmu un deju svētku tapšanā – savas zīmes iedziedāšanu, sveiciena nodošanu dziesmu svētku gājiena dalībniekiem un citus, pastāstīja dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Vēl sestdien interesenti var ierakstīt savu vārdu Sidraba birzs vainaga lapotnē un, vainagu veidojot, lapiņas ar cilvēku vārdiem tiks iekārtas vides objektā, kļūstot par svētku centrālo objektu Rīgas centrā un sasaucoties ar noslēguma koncerta scenogrāfiju. Jau liela daļa vainaga lapiņu ir aizpildītas.

Sidraba birzs vainags no pirmdienas būs pieejams Elizabetes un Brīvības ielas stūrī, un ikviens interesents tam varēs iziet cauri līdz pat svētku noslēgumam.

Portālā “uzgavile.lv” var ierakstīt savu sveicienu dziesmu svētku gājiena dalībniekiem, kuru atskaņos vai parādīs uz lielā ekrāna, kad gājienā gar to ies dalībnieki, kam šis sveiciens veltīts. Sveicienus var radīt tekstuālus, iesniegt fotogrāfiju vai video. Pašlaik ierakstīti jau vairāk nekā 200 sveicienu.

Savukārt jau kopš marta vidus ikviens var latviski vai angliski iedziedāt savu dziesmu svētku zīmi, kuras svētku rīkotāji izmantos kā noslēguma koncerta noformējuma elementus. Pirmā mēneša laikā vien tika iedziedāti vairāk nekā 22 tūkstoši zīmju jeb skaņu vijumu vainagā.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Svētku programmu kopumā veido 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm. Svētkiem gatavojas 40 tūkstoši dalībnieku – kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas unārvalstīm.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+