×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
25. marts, 2013
Drukāt

Aktīvi meklē lielo “Nila bedri”


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Nedēļas laikā Rīgas iedzīvotāji jauniešu kustības “Vienoti Rīgai – Latvijai” izveidotajā mājas lapā www.nilabedre.lv iesūtījuši vairāk nekā 650 aprakstus un fotogrāfijas par lielākajām bedrēm pilsētā. 


 

Jauniešu iniciatīva un tās organizētā akcija ar moto “Stop Nil, Stop bedres!” gūst lielu atbalstu iedzīvotāju vidū, un jaunizveidoto lapu nedēļas laikā ir apmeklējuši jau gandrīz 10 tūkstoši interesentu. Mājas lapā var iepazīties ar aprakstiem, fotogrāfijām un videomateriāliem par galvaspilsētas ielu un māju iekšpagalmu katastrofālo stāvokli, kas apdraud ne tikai autovadītājus, bet arī riteņbraucējus un gājējus. Tāpat lielu atsaucību guvis videomateriāls “Ātrā ielas uzlāpīšana Ziepniekkalnā”, kur redzams, kā ceļu darbinieki likvidē bedres – aizberot un pieminot ar kāju.

Jauniešu kustības pārstāvis Edgars Bušmanis aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un citam citu informēt par lielākajām bedrēm pilsētā. “Tuvojoties pavasarim, bedres uz ielām kļūs sevišķi bīstamas, jo, izkūstot ledum, tās pārklāsies ar ūdeni un būs praktiski neredzamas.” Akcijas noslēgumā “uzvarētājas bedres” jeb lielākās bedres fotogrāfiju paredzēts simboliski uzdāvināt Rīgas mēram Nilam Ušakovam (“SC”).

Līdz šim iesūtītā informācija liecina, ka lielākās un bīstamākās bedres ir Ulbrokas, Kastrānes un Zalves ielā, kā arī Sporta ielā un uz Salu tilta. Bedrainākie iekšpagalmi Rīgā ir Ķengaragā, Zolitūdē, Purvciemā un Pļavniekos.

Arī Rīgas domes (RD) Satiksmes departaments pagājušajā nedēļā aicināja iedzīvotājus, zvanot pa bezmaksas tālruni, ziņot par “avārijas bedrēm, kas izveidojušās uz ielu braucamās daļas un apdraud satiksmes drošību”. Šī sociālā akcija “Iedzīvotāj, informē par bedrēm Rīgas ielās!” norisinās jau trešo gadu. Saņemto informāciju pārbauda un atbilstoši atrašanās vietai, nozīmīgumam un bīstamībai veic remontdarbus. RD pārstāvis Uģis Vidauskis informē, ka “prioritāri remontējamos iekškvartālus izvēlas pēc to reālā stāvokļa apsekošanas un katru gadu tiek sastādīts 
jauns konkrēti remontējamo pagalmu saraksts.” Pirmie likumsakarīgi tiek remontēti pagalmi vissliktākajā stāvoklī, tiek ņemts vērā arī skolu, bērnudārzu, poliklīniku u. tml. iestāžu tuvums.

Satiksmes departamenta preses sekretāre Una Ahuna-Ozola informē, ka “lai sāktu visaptverošu bedrīšu likvidēšanu pilsētas ielās, nepieciešama pastāvīga diennakts gaisa temperatūra – vismaz 5 grādi virs nulles, kas saskaņā ar sinoptiķu prognozēm šogad gaidāmi marta beigās, aprīļa sākumā”. Neskatoties uz laikapstākļiem, šogad avārijas bedru remontdarbi veikti jau 9200 kvadrātmetru platībā, ieguldot 150 tūkstošus latu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+