Mobilā versija
Brīdinājums -0.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
2. jūlijs, 2014
Drukāt

Aktīvi piesakās studijām; vispieprasītākā programma – “Datorika”

Foto: LETAFoto: LETA

Pirmajā dienā studijām 11 Latvijas augstskolās pieteikušies 1936 reflektanti, no kuriem teju puse kā pirmo prioritāti norādījusi studijas kādā Latvijas Universitātes (LU) studiju programmā, liecina portālā “latvija.lv” pieejamie dati.

Kā novēroja aģentūra LETA, rinda, kas veidojas LU, ik stundu kļūst lielāka. Lai iesniegtu dokumentus, tajā jāgaida aptuveni pusstunda. Kā norādīja LU, rinda pieteikumu iesniegšanai sāka veidoties vēl pirms reģistrācijas punktu atvēršanas – pirmie reflektanti bija ieradušies plkst.8.15.

834 topošie studenti izvēlējušies studijas LU, savukārt studijām Rīgas Stradiņa universitātē divu dienu laikā pieteikušies 1217 reflektanti. Otra populārā augstskola pirmās pieteikumu pieņemšanas dienas izskaņā ir Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), kur studēt vēlas 524 reflektanti.

Pirmajā dienā populārākie studiju virzieni ir bijuši LU studiju programma “Datorika” un RTU programma “Datorsistēmas”, kur attiecīgi pieteikušies 184 un 183 studētgribētāji.

Neskatoties uz to, ka vairums studentu vēlas pretendēt tieši uz budžeta vietām, ko pierāda arī portālā “latvija.lv” esošā statistika, reflektanti izvēlas arī tādas studiju programmas, kur budžeta vietu ir vai nu ļoti maz, vai arī nav vispār.

Provizoriskajiem uzņemšanas rezultātiem un reitingam reflektanti var sekot portālā “latvija.lv”. Pirmās uzņemšanas kārtas provizoriskie rezultāti tiks paziņoti 11. jūlijā.

LETA jau ziņoja, ka 2. jūlijā klātienē sāāas pieteikšanās 11 Latvijas augstskolām – Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Universitātē, Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Banku augstskolā, Daugavpils Universitātē, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolā, Liepājas Universitātē, Rīgas Starptautiskajā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā, Rēzeknes Augstskolā, Ventspils Augstskolā un Vidzemes Augstskolā.

Nedēļas laikā elektroniski studijām šajās augstskolās pieteikušies vairāk nekā 3000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (5)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Iedzīvotāji krīt uz ielām un lauž kaulus, pat vaiga kauluAizvadītajā diennaktī mediķu redzeslokā nonākuši vairāki iedzīvotāji, kuri guvuši dažādas traumas, krītot uz slidenām ielām.
Draugiem Facebook Twitter Google+