×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Aktīvisti aicina Krimā aizliegt krievu ekstrēmistu organizācijas

Reaģējot uz pērn gada nogalē Ukrainas Krimas pussalā notikušajiem uzbrukumiem Krimas tatāriem, Polijas cilvēktiesību aktīvisti sākuši vākt parakstus aicinājumam aizliegt Krimā krievu ekstrēmistu organizāciju darbību, ziņo Ukrainas žurnāla “Korrespondent” tīmekļa vietne.

Vēstuli, kurā pausts aicinājums aizstāvēt Krimas tatāru tiesības, akcijas iniciatori – bijušie “Solidaritātes” biedri Petrs Hlebovičs un Jadviga Hmelevska – iesniegs Ukrainas prezidentam un parlamentam, kā arī Eiropas Drošības un sadarbības organizācijai (EDSO) un tās dalībvalstīm. Aicinājums pieņemts, reaģējot uz pēdējām provokācijām, kuras pret Krimas tatāriem 2012. gada decembrī izvērsušas prokrieviskās organizācijas.
Pēdējā laikā Krima kļuvusi par satraucošu notikumu arēnu, norāda aicinājuma autori, paskaidrojot, ka satraukuma iemesls ir krievu organizāciju un kazaku brālības “Jedinstvo” (“Vienotība”) biedru nesodītās darbības. Šo organizāciju pārstāvji naktī uz 1. decembri sarīkojuši uzbrukumu protesta laukumā Molodjožnajas ciematā, netālu no Simferopoles, un nojaukuši vairāk nekā 100 pagaidu būvju, kas pieder Krimas tatāriem. Šajā pašā naktī Simferopolē mošejas būvniecības teritorijā mēģināts aizdedzināt sarga vagoniņu. Aktīvisti arī pauž neizpratni par krievu organizācijas “Sutj vremeni” (“Laika būtība”) darbību, kas Simferopolē organizējusi “cilvēces lielākā noziedznieka Josifa Staļina” 133. dzimšanas dienai veltītu izstādi. Arī varasiestāžu rīcība, atļaujot rīkot izstādi, raisa jautājumus. Saistībā ar šiem notikumiem aicinājuma autori pieprasa Krimā aizliegt vairākas krievu ekstrēmistu organizācijas, kuru darbība var Krimā izraisīt starpetnisko konfliktu, kā arī konfliktu reliģisko kopienu starpā.
Vēstuli jau ir parakstījuši aptuveni 100 Polijas cilvēktiesību aktīvistu, politiķu, sabiedrisko darbinieku, kultūras jomas pārstāvju un žurnālistu. Viņiem pievienojušies arī Baltkrievijas, ASV un Igaunijas pārstāvji. Aicinājuma autori mudina EDSO lūgt paskaidrojumus Ukrainai, kāpēc tā atļauj savā teritorijā pozitīvā gaismā atspoguļot tos, kurus starptautiskā sabiedrība ir atzinusi par vainīgiem noziegumos pret cilvēci.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+