×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
5. janvāris, 2012
Drukāt

Aktīvists: Krievijas protestu kustībai draud šķelšanās

Foto - AFPFoto - AFP

Krievijas nepieredzēti plašajai protestu kustībai draud šķelšanās, ja tās biedri nespēs vienoties par kopīgu stratēģiju, sacīja pazīstamais opozīcijas aktīvists Sergejs Udaļcovs.

“Mums vajag sevi nedaudz strukturēt, jo patlaban katrs velk uz savu pusi,” radio “Eho Moskvi” sacīja Udaļcovs, kurš nule kā atbrīvots no policijas apcietinājuma. “Varbūt vienreiz, divreiz viss spontāni notika kā nākas, bet tad rodas risks, ka varasiestādes sāks mūs izspēlēt vienu pret otru un mūs šķelt,” brīdināja Udaļcovs.

Atšķirīgajiem opozīcijas grupējumiem ir jāspēj vienoties par stratēģiju pirms martā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām, kurās Vladimirs Putins kandidēs uz trešo amata termiņu, kā arī ir jāvienojas par to, kā izturēties pret valsts varu, sacīja aktīvists, brīdinot, ka “separātas sarunas kustībai nodarīs lielu ļaunumu”.

34 gadus vecais Udaļcovs pēc izglītības ir jurists un patlaban koordinē radikālo Kreiso fronti. Trešdien vakarā viņš iznāca no apcietinājuma, kur bija pavadījis desmit dienas par piedalīšanos nesankcionētā demonstrācijā.

Atbilstoši oficiālajiem rezultātiem 4. decembra Krievijas parlamenta vēlēšanās visvairāk balsu ieguvusi Kremļa partija “Vienotā Krievija”. Salīdzinot ar iepriekšējo sasaukumu, tās pārstāvniecība sarukusi, tomēr tai joprojām parlamentā ir vairākums. Tostarp vēlēšanu novērotāji liecina, ka notikusi masveidīga rezultātu falsifikācija par labu “Vienotajai Krievijai”. Protestējot pret rezultātu viltošanu Maskavā un citās Krievijas pilsētās, notikušas nepieredzēti plašas demonstrācijas. Opozīcijas partijas pret rezultātu viltojumiem vērsušās tiesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+