×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
11. oktobris, 2013
Drukāt

Aktīvists Priede prokuratūru lūdz sākt lietu pret “ātro palīdzību” par vīrieša nāvi Ventspilī

Foto: LETAFoto: LETA

Biedrības "Par brīvu Lielā Baltezera krastu" vadītājs Artūrs Priede piedalās preses konferencē, kurā iepazīstina ar likumdošanas priekšlikumu par tauvas joslas aizsardzību publisko ūdeņu pieejamībai un drošai lietošanai.

Aktīvists Artūrs Priede, kurš veica savu neatkarīgo izmeklēšanu par gadījumu, ka Ventspilī, tā arī nesagaidot mediķu ierašanos, mira ilggadējais bijušais Ventspils ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītājs Edvīns Cunskis, vērsies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot sākt krimināllietu pret Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāju Armandu Ploriņu, piektdien žurnālistiem sacīja Priede.

Iepriekš medijos izskanēja ziņas, ka traģiskais gadījums norisinājies 3.augustā, kad notika Ventspils pilsētas svētki. Pa dienu Cunskis ar savu dzīvesbiedri baudījis svētku priekus, vakarā vēl taisījušies iet padejot uz balli Reņķa dārzā. Taču pirms balles aizbraukuši uz mājām, kur viņam kļuvis slikti. Cunskis pats izsaucis ātro palīdzību, taču tā ieradās pēc stundas, kad viņš jau bija nomiris.

Priede pastāstīja, ka savas izmeklēšanas laikā secinājis – lai izpildītu NMPD reaģēšanas prasības, tradicionāli Ventspils pilsētu apkalpo trīs ekipāžas, bet Ventspils novadu vēl trīs. Ņemot vērā pilsētas svētkus un ar to saistīto vienviet koncentrēto cilvēku skaitu, NMPD bija jānodrošina vismaz sešas ātrās palīdzības ekipāžas pilsētā.

Lai arī tradicionāli par svētkiem atbildība jāuzņemas to organizatoriem, šajā gadījumā Ventspils pilsētas domei, pietiekama NMPD mediķu ekipāžu skaita nodrošināšana ir bijusi paša dienesta atbildība, jo to paredz 2009.gadā pieņemtās izmaiņas likumos, kuras virzīja NMPD, norādīja Priede.

Ģenerālprokuratūrai lūgts sākt krimināllietu par bezatbildību, kuras dēļ iestājusies cilvēka nāve, jo NMPD, pēc viņa domām, pirms Ventspils pilsētas svētkiem nebija pienācīgi paredzējis NMPD brigāžu skaitu, kas apkalpos Ventspili un Ventspils novadu.

Medijos jau izskanējušas ziņas, ka Valsts policija ir saņēmusi iesniegumu ar lūgumu saukt pie kriminālatbildības Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu par savlaicīgas palīdzības nesniegšanu, kā dēļ miris cilvēks. Šādu iesniegumu Valsts policijas Ventspils iecirknī nesen iesniegusi Cunska dzīvesbiedre Rasma Legzdiņa.

Iepriekš Priede bija pazīstams kā vides aktīvists, kurš aktīvi vērsās pret Baltezera piekrastes apbūvi, taču vēlāk tika apsūdzēts izspiešanā no nekustamo īpašumu attīstītājiem.

Uz jautājumu, kādēļ sācis izmeklēt lietu par Cunska bojāejas apstākļiem, viņš atbildēja, ka šī situācija viņu aizskārusi un viņš gribējis zināt, kādēļ NMPD brigāde nav ieradusies laicīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+